سياسی, سرتیتر

آیا رهبران روسیه دیوانه شده‌اند؟ – مهران تهرانی

«ناوالنی» سیاستمدار مخالف پوتین در بیمارستان شاریته برلین بستری است، ظاهراً بدلیل مسموم شدن توسط یک زهرماری نظامی ساخت روسبه بنام نوویشک، آنهم روز روشن، آنهم در هنگام سفری داخلی در روسیه! البته پس از نوشیدن چای در فرودگاه! از این جام زهر هم فیلم و عکس هم زیاد منتشر شده!
«ناوالنی» رهبری ما محبوب و کم اهمیت، با گرایشات غیر قابل کتمان نولیبرالی غربگراینه و نه نولیبرال روسی! و تفکراتی عمیقأ نژادپرستانه، قهرمان محبوب غرب و نسخه مدرن یلتسین! اکنون در برلین دراز شده، چون ماموران دست‌و پا ‌چلفتی روس بجز گند زدن کار دیگری از دستشان بر نمیآید؟
بی عرضه‌گی ماموران امنیتی روسیه یک طرف و حماقت پوتین طرف دیگر!
« در حالیکه روسیه و دولت آلمان زیر شدید ترین فشارهای آمریکا و لابی آمریکائی برای لغو قرارداد لوله گازی «نورد استریم ۲» هستند.
مخالفت شخص مرکل با لغو این قرارداد (البته تا بحال)و پافشاری وقیحانه آمریکا برای فسخ آن کار را به تهدید مستقیم این کشور و به میان کشیدن به اجرا گذاشتن تحریم ‌های صادرات آلمان یعنی مهم ترین مطاع آلمان از سوی آمریکا کشانده .
در حالیکه غربگرایان با مهندسی غیر قابل کتمان آمریکا در بلاروس یا روسیه سفید خیابان‌های مینسک را زیر قدمهایشان تسخیر کرده‌اند تا نزدیک ترین متحد روسیه را دچار بی ثباتی و «رژیم چنج» کنند و سرنوشت لوکاشنکو در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته.
این اتفاقات موقعی حادثه میشود که منطقه بیش از پیش به آرامش احتیاج دارد، اما ناگهان پوتین فیلش یاد هندوستان می‌کند و خاطر مبارکش می‌آید که ای بابا یکی بود می‌خواستیم مسمومش کنیم؟ کی بوووود، بگو سرگی، اسمش نوک زبونم، آهان ناوالنی، الان وقتشه حالا میتوانیم با سر به نیست کردنش همه دنیا را علیه خودمان بشورانیم، باعث بشویم قرارداد نورد استریم ۲ که این همه هزینه‌اش کرده‌ایم و سمت گیری آینده اقتصادی روسیه تابعی از موفقیت این طرح است نابود شود! اینکه هیچ بی هیچ دلیل روشنی خود روسیه را هم شلوغ و بی ثبات کنیم که هیچ تو این وضعیت ناهنجار بلا روس را هم به تله بیندازیم و دو دستی تقدیم آمریکا کنیم!
الان بهترین وقت است، بگو چیز خورش کنند!


درست مثل اون ماجرای دیگر در انگلیس همان ماجرای نوویشک جاسوس دو جانبه خانواده اسکریپال، یارو سالهای متمادی بجرم خیانت در زندان خودمان بود بعد با جاسوس‌های دیگر تبادل و آزاد شد یک چند روزی قبل از مسابقات جام جهانی در روسیه که ما سعی داشتیم همه چیز در بهترین شکل و بدون کمترین اشکالی برگزار بشود تا برای ما و روسیه یک اعتبار درست و حسابی کسب بشود و سیاستمداران جهان همه به بهانه برگزاری مسابقات در روسیه به اینجا ببینید و پیشرفت ها و سازماندهی ما را ببینند و ستایشش کنند و برای ما کسب اعتبار شود و قراردادهای اقتصادی مهم امضا کنیم، ناگهان تصمیم گرفتم یک مهره سوخته مثل اسکریپال را که خودم سالها قبل آزادش کرده بودم مسموم کنم تا به اعتبار روسیه و برگزاری جام جهانی حسابی آسیب بزنم و همه سیاستمداران مارا تحریم کرده و برای مشاهده مسابقات جام جهانی به روسیه نیایند و آخرش فقط همین بن سلمان اره‌ای بیاید و با ما عکس بگیرد! و آبروی ما را ببرد»
واقعا این همان پوتینی است که با سیاست‌های مدبرانه‌اش در کنار ایران و ارتش سوریه و حزب الله لبنان تروریست‌های آدمخوار سلفی و وهابی و حامیان آمریکائی، اسرائیلی و عربستانی، قطری و ترکیه‌ای را سرجایشان نشاند؟ شاید هم دیوانه شده و سر هر بزن‌گاهی تصمیم می‌گیرد هرآنچه را با ذکاوت و پختگی ساخته، خودش با یک تصمیم دیوانه گونه ویران کند و به اعتبار خودش و متحدانش و کشورش آسیب بزند؟
آیا رهبران کرملین که در تمام عرصه‌های جهانی سعی دارند بر حیوانیت آمریکا و غرب افسار بزنند و سیاست‌های آنان را با هوشیاری متوقف کنند دیوانه شده‌اند؟
یا آمریکا و لابی‌گرانش جهان مخاطب را یک مشت احمق به تمام معنی فرض کرده‌اند؟
اگر تهدید و تحریم اثر نکرد، اگر مرکل باز هم کوتاه نیامد و قرار داد با روسیه را لغو نکرد، خب ناوالنی را مسمومش میکنیم، نشد خیابان را تسخیر میکنیم.
برای آمریکا لغو قرارداد نورد استریم ۲ همان‌قدر مهم است که برای روسیه و پوتین حفظ آن، ناوالنی و مسیح علینژاد‌ها سگ کی هستند، جان صدها نفر از این ارازل و اوباش وطنفرپش پاچه خوار و مزدور فدای سلطه مالی و نظامی آمریکا!
گور‌بابای اروپا که بعد از فسخ قراردادش با روسیه مجبور است گاز وارداتی آمریکا را به سه برابر قیمت بخرد!
بی جهت نیست بی وجدان‌های خوشنامی مانند انتشارات رنگین‌کمان بیلد فورا فریاد لبیک یا فسخ قرار داد سر داده‌اند، جان ناوالنی فدای رهبر جهان سرمایه‌داری امپریالیستی!
کیف کشان امپریالیسم در سراسر جهان مشغول فروش مطاع بنجل روس ستیزی و چین ستیزی شده اند و عربده‌ی یا حقوق‌بشر در روسیه و یا انتخابات آزاد در بلاروس سر می‌دهند.

چه کسی از مسمومیت ناوالنی و اسکریپال سود میبرد؟ آیا رهبران روسیه دیوانه شده اند که دست به این حماقت ها علیه خودشان بزنند؟
چپ مفلوک منزه‌طلب با سکوت خود اعلام «بی طرفی» مطلق کرده، چپ را دیگر با جهان فانی کاری نیست، آنان درگیر مفاهیمند!
باش تا صبح «دولت‌ کارگری تان» در التزام رکاب امپریالیسم بدمد!

مهران تهرانی

۱ دیدگاه

 1. آواره says

  هراز گاهی سری به „مجله هفته“ میزنم اما تفسیری نمی گذارم. اینبار استثناست!
  بگذارید از آخرین فرمایشات آقای تهرانی شروع کنم که میفرماید „چپ بی طرف“ (اصطلاح از ایشان است) با جهان فانی کار نداردواز پس کلامشان این بر می آید که هرکس علم کش فرمایشات ایشان نشود پس چپ نیست. اما نگاهی کنیم به فرمایشات ایشان:
  ـ «ناوالنی» تفکراتی عمیقأ نژادپرستانه دارد. حقیقتش من نه ایشان را میشناسم و نه چیزی از ایشان خوانده ام چه خوب بود که آقای تهرانی تحلیل کوتاهی میداد یا لااقل به ماخذی اشاره میکرد تا حرفشان رنگی از استدلالی هم میگرفت. از خودم می پرسم مگر نژاد پرستی درروسیه جرم نیست؟ چرا دادستان روسیه میگذارد این آدم نژادپرست
  راست راست در مملکت بچرخد و از این فرودگاه به آن فرودگاه برود؟
  – «ناوالنی» تفکرات نولیبرالی غربگراینه و نه نولیبرال روسی دارد! آیا این طبقه بندی ارزشی هم دارد و اگر دارد آقای تهرانی لطف کنند و این تطور را توضیح دهند مثلا اگر«ناوالنی» مبلّغ نوع روسی بودند نوری از آسمان تابیده میشد؟
  در ادامه فرمایشات می نویسند که امپریالیسم با روسی ستیزی می خواهد تا قرارداد نورد استریم دو را برهم بزند تا شیل گاز خودش را سه برابر قیمت به آلمان بفروشد.
  چند روز پیش خانم مرکل در مصاحبه ای بعد از پاسخ به وضع «ناوالنی» صریحا گفت که قرار داد خرید گاز طرح استراتژیک انرژی آلمان هست و حتی با وجود تحریم امریکا تا به آخر اجرا میشود!
  این وسط می ماند آمار آقای تهرانی درباب قینت گاز، اختلاف قیمت شیل گازآمریکا با گاز سیبری بر اساس انرژی حرارتی به مقصد آلمان بین سی تا چهل درصد است نه سیصد درصد. همین اختلاف چهل درصدی سر به چند میلیارد یورو میزند ومعادل سه درصد درآمد ناخالص ملی آلمان است. آفای تهرانی یا غلو نکنید یا لطف کنید وماخذ حرفهایتان را برای ما هم بنویسید.
  حرف ایشان تا آنجا که بر میگردد به قلدری آمریکا برای گرفتن بازار انرژی اروپا عین حقیقت است و چیز تازه ای هم نیست، میماند استناد آن به ماجرای آقای «ناوالنی». اگر نویسنده مدرکی دارند خوشحال میشوم تا بدانم بخصوص انکه روسها میگویند در آزمایشات اثری از مسمومیت نبوده و خانم مرکل که سخت مشتاق خرید گاز هست میگوید تست مثبت بوده.این وسط اگر من دلیلی بطلبم وبه شک سئوالی کنم لابد میشوم چپ بیطرف منزه!
  شیوه برخورد آقای تهرانی مشابهت فراوانی به هوچیگری مطبوعات غربی دارد اما با صدوهشتاد درجه اختلاف در جهت گیری. این مدفوعات غربی همه چیز را به پوتین وصل میکنند تا سیاهش کنند و آقای تهرانی هم از او قدیسی بی اشتباه میسازد. شاید هردو تصویر غیرواقعی باشند.
  نگاه کنید به خبری که کنار این تفسیر آمده:
  لاوروف،: روسیه آماده میانجیگری بین ایران و آمریکا ست
  حکما آقای لاوروف دیوانه نشده که بعد از سه سال تحریم حالا این حرف را میزند چه اصراری دارد که دو ماه تا انتخابات آمریکا منتظر نماند؟

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.