رسانه ها

جبهه خلق برای آزادی فلسطین: حرکات جدید امارات و اسرائیل بخاطر ترس از محور مقاومت است.

«ماهر الطاهر» یکی از رهبران سازمان مارکسیستی جبهه خلق برای آزادی فلسطین بشدت از اقدامات امارات در عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

یک هواپیمای اسرائیلی دوشنبه (روز گذشته) برای نخستین بار به صورت رسمی، وارد ابوظبی شد. این هواپیما از حریم هوایی عربستان سعودی نیز عبور کرد؛ اقداماتی که ابوظبی و ریاض در راستای عادی‌سازی روابط خود با اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند.

الطاهر به شبکه خبری المیادین گفت: «ما در برابر مرحله جدیدی در جهان عرب قرار داریم… اردوگاه دشمن نیز متشکل از آمریکا، تل‌آویو و ارتجاع عرب است».

وی ادامه داد، ارتجاع عرب از سال ۱۹۴۸ تا کنون در حال توطئه علیه ملت فلسطین بوده، ولی این توطئه به صورت مخفیانه و «در زیر میز» بوده است.

این رهبر فلسطینی خاطر نشان کرد، بحران رژیم اسرائیل این است که محور مقاومت قدرت بگیرد، به ویژه «مقاومت قدرتمند در لبنان و غزه».

الطاهر بر این باور است که سعودی نیز به دور از اتفاقات بین تل‌آویو و ابوظبی نیست، بلکه این اتفاقات با هماهنگی ریاض رخ داده است.

وی تأکید کرد که اقدامات عادی‌سازانه برای مقابله با محور مقاومت است؛ زیرا این محور، «خطر واقعی برای اسرائیل است».

این رهبر کمونیست جبهه خلق افزود: «ما در برابر ائتلافها و معادلات تازه‌ای در منطقه هستیم… عبارتهایی که بر هواپیمای اسرائیلی نوشته شده بود، بیانگر ائتلافهای جدید در منطقه و تدارک برای جنگ است».

الطاهر با تأکید بر لزوم در پیش گرفت برنامه کاری جدید در پی ائتلاف اسرائیلی‌ها با برخی کشورهای عربی، خاطر نشان کرد، گزینه راهکار دو دولتی «به صورت کامل به پایان رسیده است و باید به رسمیت شناخته شدن اسرائیل نیز لغو شود».