رسانه ها

احتمال تبدیل انتخابات امسال آمریکا به جنگ داخلی

«توماس فریدمن» ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز نیز با هشدار نسبت به بروز هرج و مرج در انتخابات آتی در تحلیلی در همین روزنامه نوشت: «برگزاری یک انتخابات آزاد و منصفانه و چشم‌انداز انتقال مسالمت‌آمیز و آرام قدرت سیاسی به شدت زیر سؤال رفته و ابهامات زیادی در این خصوص مطرح شده است. جمله‌ای در اینجا وجود دارد که من هرگز میلیون‌ها سال هم اصلاً تصور نمی‌کردم آن را بنویسم یا بخوانم؛ نوامبر امسال، برای نخستین بار در تاریخ کشورمان، آمریکا شاید قادر به برگزاری یک انتخابات آزاد و منصفانه نباشد و در صورت شکست دونالد ترامپ در برابر جو بایدن شاید انتقال قانونی و مسالمت‌آمیز قدرت وجود نداشته باشد».
فریدمن می‌افزاید: «اگر نیمی از مردم آمریکا تصور کنند که آراء آنها به خاطر تضعیف عمدی سرویس پستی آمریکا از سوی این دولت، شمارش نخواهد شد و نیم دیگر مردم هم به این نتیجه برسند که آراء پستی در حمایت از بایدن، کلاهبرداری و تقلبی است، در نتیجه با یک انتخابات مخدوش رو‌به‌رو خواهیم شد. این بار دیگر مانند رقابت بین بوش و ال گور نیست که دادگاه عالی آمریکا اختلافات را حل و فصل کند، این اتفاقات به معنای پایان دموکراسی آمریکایی خواهد بود. شاید این رویدادها، بذر یک جنگ داخلی دیگر در آمریکا را بکارد. تهدید واقعاً جدی است.»
در پایان این یادداشت آمده: «تقصیر و گناه ترامپ این است که به جای هدایت و اداره این بحران بی‌سابقه که به یک چالش بزرگ علیه انتخابات ملی آمریکا تبدیل شده، از این بحران سوءاستفاده کرده تا مردم آمریکا را متقاعد کند که
هر گونه رأی گیری پستی تلاشی از سوی جو بایدن برای تقلب در
انتخابات است».
هرج و مرج
بیل کلینتون رئیس‌جمهور سابق آمریکا نیز در سخنرانی خود در دومین شب کنوانسیون ملی حزب دموکرات به دونالد ترامپ حمله کرده و با هشدار نسبت انتخابات مجدد ترامپ گفته: «دور دوم ریاست جمهوری وی آکنده از ‌انداختن تقصیر به گردن دیگران، قلدری و تحقیر کردن خواهد بود… شما می‌دانید که ترامپ با چهار سال ریاست جمهوری دیگر چه کار خواهد کرد: مقصر دانستن دیگران، قلدری و تحقیر کردن».
کلینتون در ادامه به ترامپ از بابت مدیریتش در قبال پاسخ به همه‌گیری کروناویروس هم حمله و اشاره کرده به اینکه «آمریکا تنها کشور صنعتی شده جهان است که در میان این بحران نرخ بیکاری آن سه برابر شده است». به گفته کلینتون شخصیت ترامپ به عنوان کسی که ساعت‌ها وقت صرف تماشای تلویزیون می‌کند و به دشمنانش حمله می‌کند شخصیت کسی نیست که آماده مقابله با یک وضعیت اضطراری جهانی مثل همه گیری بیماری است».
در وضعیت مرگ و زندگی هستیم
مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید نیز در مصاحبه‌ای با دروغگو خواندن ترامپ گفته وی به روابط با دیگر کشور‌ها آسیب زده و آمریکا را نالایق کرده است. «سوزان رایس» در مصاحبه‌ای با برنامه «لیت‌شو» شبکه سی‌بی‌اس در مورد عدم پیروزی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد و گفت: «در صورتی که بایدن پیروز نشود، ما آمریکایی نخواهیم بود که همه می‌شناسند…با انتخاب ترامپ وضعیت غیرقابل بازیابی خواهد بود و امنیت ملی و جایگاه ما در جهان به طرز جبران ناپذیری آسیب خواهد خورد. این اغراق‌آمیز نیست که گفته شود وضعیتی که هم اکنون آمریکا در آن قرار گرفته، وضعیت مرگ و زندگی است».
گفت‌و‌گوی ترامپ با خدا!
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اما، در سخنرانی جدید خود در جمع هوادارانش در منکاتو در مینه‌سوتا، مدعی عملکرد اقتصادی خوبش در دوران شیوع کرونا و خواستار تمدید دوره ریاست‌جمهوری‌اش شد.ترامپ در این سخنرانی گفت شیوع کرونا «آزمون خداوند» از او است تا «عالی‌ترین اقتصاد جهان» را باز‌سازی کند: «آنچه در کنار همدیگر به دست آوردیم و آنچه در حال انجام است کمتر از معجزه نیست. ما عالی‌ترین اقتصاد جهان را رقم زدیم و دوباره باید آن را باز‌سازی کنیم». در ادامه او شروع به صحبت با خدا کرد: «می‌دانید، این خداست که مرا آزمایش می‌کند و به من می‌گوید تو یک بار انجامش دادی. من هم گفتم آیا کارم عالی بود، خدا؟ من تنها کسی هستم که می‌تواند این کار را انجام دهد. خدا هم گفت نباید این را می‌گفتی، اما حالا که گفتی باید کاری کنیم دوباره هم انجامش بدی». ترامپ در ادامه خطاب به مردم گفت: «اما من یک بار اقتصاد را باز‌سازی کردم و دوباره در حال انجام آن هستم، شما می‌بینید بهترین آمار اشتغال در حال حاضِر کشور را». رئیس‌جمهور آمریکا در حالی این اظهارات را بیان کرد که به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی مشاغل، تعدیل و اخراج گسترده شاغلان در این کشور بیش از 54 میلیون نفر مشاغل خود را ازدست داده‌اند. در این سخنرانی او درباره ترک ریاست‌جمهوری در صورت عدم انتخاب در انتخابات سال جاری نیز صحبت کرد: «برخی مردم، احمق واقعی هستند، یکی می‌گفت او می‌خواهد پیروز شود؟ و بعد از دومین دوره هم این مقام را ترک نمی‌کند؟ اول فکر کردم شوخی می‌کند، اما بعد دیدم خیلی جدی حرف می‌زند. خب من هم در‌باره اش فکر کردم، چون ایده بدی نبود». او سپس با اشاره به رسانه‌های مختلف از رویاپردازی خود سخن گفت: «آن‌ها می‌گویند چهار سال، من گفتم ۱۲ سال اعلام کنید تا دیوانه شوند»!

۱ دیدگاه

 1. شعله کار says

  ادامه:
  {{اینجاست که افراد ملی همچون آقای «دکتر مرتضی محیط» هم خود را به کری و کوری میزنند و بجای کمک به وطن پرستان برای آزادی ایران؛ برعلیه قوانین دیالکتیکی و تاریخی جاودان شده «لنینی» بدنبال خوشباوران کم توان که هنوز در خیال سرمایداری ملی با دوام اند، میباشند!
  باشد که چشم و گوششان را باز کنند و دست از لنین و استالین ستیزی و کمونیست ستیزی و بخصوص پیروزی انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ و از همه مهمتر «ساختمان سوسیالیسم» در این کشور عقب مانده که بزرگترین دست آورد بشری در تاریخ میباشد دست بردارند!}}

  لایک

 2. شعله کار says

  ترامپ آس شماره یک وال استریت که بانکهای آمریکا بهتر از وی نمی یافتند به پنج بانک گرداننده وال استریت چنین میگوید:

  «آنچه در کنار همدیگر به دست آوردیم و آنچه در حال انجام است کمتر از معجزه نیست. ما عالی‌ترین اقتصاد جهان را رقم زدیم و دوباره باید آن را باز‌سازی کنیم». «می‌دانید، این خداست که مرا آزمایش می‌کند و به من می‌گوید تو یک بار انجامش دادی. من هم گفتم آیا کارم عالی بود، خدا؟
  آری بانکها بوی جواب می دهند آری کارت خیلی عالی بود ولی چون پشت بند نمیتوانست داشته باشد بنابراین «خراب کاری کردی(ریدی! پوزش)» نقل از روزنامه هفته

  منهم به بانکها می پیوندم و میگویم احمق گوساله را نمیتوان دوشید!
  نقل از مجله هفته «Published on آگوست 20, 2020 احتمال تبدیل انتخابات امسال آمریکا به جنگ داخلی»

  فرید من که برخلاف مجله هفته تنها یک ستون نویس روزنامه (نیویورک تایمز) نیست، بلکه خط دهنده در سیاست و اقتصاد امپریالیستی آمریکا و صهیونیست ها در منطقه بوده است حق دارد که گریه کنان بیان کند:
  «تقصیر و گناه ترامپ این است که به جای هدایت و اداره این بحران بی‌سابقه که به یک چالش بزرگ علیه انتخابات ملی آمریکا تبدیل شده، از این بحران سوءاستفاده کرده تا مردم آمریکا را متقاعد کند که هر گونه رأی گیری پستی تلاشی از سوی جو بایدن برای تقلب در انتخابات است».

  منتها فریدمن و بیل کلینتون هنوز نفهمیده اند که لنین ناقوس مرگ آنان را در صد سال پیش دقیقا در چنین نقطه گرهی تکاملی بانک ها بصدا در آورده است. وی خاصیت اتحادیه های انحصارات تولیدی و مالی را برشمرده است که به انحصارات اتحادیه بانک ها به نقطه پایانی خود میرسد و سپس این بزرگ فرماندهان جهانی هستند که خود خود را با قوانین وضع کرده و اجرای دقیق و شدید آنها، آنهم با دست خود نابود میکنند.
  زیرا هنوز از قانون مهم سرمایداری در اوان قرن بیستم «رشد ناموزون» نظام های سرمایداری در این دوران و رسیدن دوران افول امپریالیسم سرکرده یا چیزی نفهمیده اند و یا خود را به نفهمی زده و مانند شاه سلطان حسین صفوی دست به گفتگو ی خداوندی با دهان ترامپ گردند تا بساط شان برای همیشه برچیده شود.

  لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.