رسانه ها

بیانیۀ حزب کمونیست لبنان پيرامون انفجار در بیروت

منبع: حزب کمونيست لبنان
تارنگاشت عدالت


به گفته وزارت بهداشت لبنان، یک انفجار بزرگ در بندر بیروت در روز سه‌شنبه حداقل ۷۲ کشته و نزدیک به ۴۰۰۰ زخمی به جای گذاشت. علت انفجار هنوز مشخص نیست. در زير بیانیۀ حزب کمونیست لبنان را در این مورد ملاحضه می‌کنيد:

حزب کمونیست لبنان مراتب تسلیت خود را به خانواده‌های شهدا اعلام داشته و خواستار تحقیقات سریع، شفاف و پاسخگویی است

حزب کمونیست لبنان با ابراز عمیق‌ترین مراتب تسلیت خود به خانواده‌های قربانیانی که در انفجار امروز در بندر بیروت به شهادت رسیده اند، بهبودی سریع را برای همه مجروحان آرزو می‌کند. به همين خاطر، ما از کلیه مردم لبنان و به ویژه کمونیست‌ها می‌خواهیم همبستگی خود را با همۀ کسانی که در اثر انفجار متحمل ضايعاتی شده اند، نشان دهند، از آنها حمایت کنند و درهای خانه‌های خود را به روی کسانی که احتیاج دارند، بگشايند.

ما خواستار اهدای خون در مراکز صلیب سرخ، بیمارستان‌ها، مراکز مؤسسات اجتماعی و امدادی و همۀ مکان‌های مورد نياز هستيم و هم‌چنین آمادگی خود را برای انجام همه وظایف داوطلبانه و حمايت‌های اجتماعی که مورد نیاز همه ما است، اعلام می‌کنيم. ضمن آن‌که اقدامات ایمنی و پوشیدن ماسک باید رعایت شود.

حزب کمونیست لبنان چهارشنبه ۵ اوت ۲۰۲۰ را روز همبستگی انساندوستانه با مجروحان و روز همبستگی اجتماعی با مردم این کشور اعلام می‌کند. و برای مقابله با عواقب این فاجعه از تمام ابزاری که در اختيار دارد، استفاده خواهد کرد.

حزب خواستار یک تحقیق سریع و شفاف برای کشف حقیقت در مورد این رویدادها و شناسایی مسؤولان این فاجعه ملی است.


دفتر سیاسی حزب کمونیست لبنان
۴ اوت ۲۰۲۰