پرش به محتوا

مقایسه عملکرد دولت کوبا با دولت کودتایی بولیوی در بحران کرونا

در بولیوی دولت کودتایی و تحت حمایت آمریکا شهروندان را رها کرده تا بر اثر شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست بدهند در حالی که در کوبا نظام اجتماعی شده جان مردم را از این بیماری مسری محافظت می‌کند.

وب سایت خبری تحلیلی «گری زون» طی گزارشی به مقایسه عملکرد بولیوی و کوبا در بحران ویروس کرونا پرداخته است.

در این گزارش آمده است، همچنان که آمریکای لاتین به کانون جدید ویروس ویرانگر کووید 19 تبدیل شده، کوبا تنها کشوری است که توانسته از جمعیت خود در مقابل این بیماری محافظت کند در حالی که نظام بهداشتی و اجتماعی در سرتاسر این منطقه فروپاشیده و یا در آستانه فروپاشی قرار دارد.

بر اساس این گزارش، در بولیوی یک رژیم کودتایی از وحشت گورهای دسته جمعی و اجساد رها شده در خیابان که نتیجه عملکرد خودش است، به عنوان بهانه ای برای ممنوع کردن انتخابات استفاده می کند.

کوبا و بولیوی تقریباً با 11 میلیون نفر، جمعیتی برابر دارند و جزء آخرین کشورهای بودند که اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کردند. کووید 19 در تاریخ 10 مارس وارد بولیوی شد و در همان روز نیز در کوبا مشاهده شد.

سایت گری زون در ادامه آورده است، کوبا تاکنون شاهد فوت هیچ کودک و یا کادر درمانی بر اثر ویروس کرونا نبوده و تنها 2495 نفر به این بیماری مبتلا شده اند اما در بولیوی تنها در عرض یک روز (یکشنبه 11 مرداد) 1825 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند تا شمار مبتلایان در آن کشور به 68281 نفر افزایش یابد. این ویروس تاکنون جان 87 نفر را در کوبا گرفته اما در بولیوی 2535 نفر قربانی داشته است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: