پرش به محتوا

آلترناتیو کمک اقتصادی چین در چارچوب تفاهم نامه نهائی برای شکستن محاصره اقتصادی کشورمان توسط آمریکا چیست؟ – مرتضی محیط

china_iran_wirtschaftjpg

آلترناتیو کمک اقتصادی چین در چارچوب تفاهم نامه نهائی برای شکستن محاصره اقتصادی کشورمان توسط آمریکا چیست؟ – مرتضی محیط


برای دریافت مطلب اینجا را فشار دهید.

۱ دیدگاه »

 1. فقط میتوان ناظر را تایید کرد.
  در عین حال نباید فراموش کرد که چین کشوری سرمایداری ابرقدرتی است که مانند هم مسلکان خود بدنبال اهدافی چون اهداف آنان میباشد.
  چین خوب میداند که برای سرکردگی بر جهان باید جای آمریکا را بگیرد و یا مانند کشورهای اروپایی به بردگی تاکنونی و وابستگی به وال استریت را بپذیرد و یا باید با کلیه قوانین ضد بشری امپریالیستی از هر پیش آمدی استفاده برده، تا بتواند جای رقیبش رابگیرد.
  آقای مرتضی محیط که در مبارزات ضدامپریالیستی خود تاکنون استوار بوده است در باره چین از خود سستی نشان میدهد و نظام امپریالیستی چین را سوسیالیستی و کمونیستی دانسته که دوره نپ طولانی را میگذراند،‌ که باید به چنین استدلال بچه گانه ای خندید.
  فراموش کرده ایم که در جنگ هشت ساله هم به ایران اسلحه میفروخت و هم به عراق؛ منتها به عراقی ها خیلی بیشتر کمک میرسانید.
  عربستان دست راست آمریکا در منطقه را اکنون به ساخت کیک زرد و میله های سوخت کمک میکند در حالیکه قرارداد بیست و پنج ساله با ایران می بندد. آیا اینها نشان از دنبال اخذ سود حد اکثری و امپریالیستی نمیباشد؟
  آقای مرتضی محیط یا از کمونیسم چیزی نفهمیده و یا یک ضد کمونیست تمام عیار میباشد. وی هرجایی که قافیه بوی تنگ می آید از لنین انقلابی سخن گفته و از وی کمک میطلبد(مثلا در مورد نپ در کانال تلگرام خود/دیروز) ولی بمحض اینکه واژه حکومت اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی را میشنود ترش کرده و رفیق لنین و رفیق استالین را ضد انقلابی و اگر خیلی لطف کنند هردو را دیکتاتور می نامد.
  در عین اینکه صحت مبارزه ضد امپریالیستی اورا بخصوص در مورد همکاری ایران و چین که گامی در راه پایان دادن به جنایات غرب در منطقه میباشد و ما ایرانیان را با شرایطیکه ناظر از آنها نام میبرد میتواند کمک کننده باشد، در دراز مدت در صورت عدم تکیه به طبقه کارگر و زحمتکشان و ادامه سیاستی نولیبرالی و وطن فروشانه همراه خصوصی سازی که اکنون توسط خاتمی جهانگیری ظریف زنگنه روحانی … دنبال میگردد و توسط خامنه ای و تا اندازه ای هم اصولگرایان تایید می گردد، می تواند ایران را بیشتر به مستعمرگی نزدیک گرداند!
  خوشبختانه تاکنون شناخت و نفرت عمیق ایرانیان به استعمار فرتوت و فرزند خلفش ام.آمریکا در چنین نقاط گرهی، مردم با اعتراضات و دادن قربانی های زیادی جلوی آن‌ها را گرفته اند

  لایک

 2. به نظر می‌رسید نویسنده محترم به ضعف حافظه مبتلا شده اند که اگر چنین باشد باید گفت «چون پیر شدی حافظ از میکده ببرون رو»!

  یک دهه پیش بود که امپریالیست‌های آمریکایی و اروپایی و صهیونیسم و ارتجاع عرب متحداً برای پیشبرد اهداف خود در ارتباط با ایران و منطقه از «جنبش سبز» حمایت کردند و همۀ امکانات خود را در اختیار آن قرار دادند. آقای محیط فراموش کرده اند که در آن زمان با همین حرارت در کنار آن‌ها فعالیت می‌کردند. آخر این چه درک و برداشت ژئوپولتیکی است که در آن زمان همراهی با امپریالیسم و ارتجاع را موجه می‌دانست و امروز چنین می‌گوید.

  مشکل دیگر امثال ایشان این است که نقش سیاست‌های نولیبرالی جمهوری اسلامی در رسیدن به ناچاری امروز آن و سکوت خود در برابر آن سیاست‌ها را با تئوری باقی چپ‌نمایانه نادیده می گیرند و به این توهم دامن می‌زنند که بدون ایجاددگرگونی اساسی در رویکرد اقتصادی جمهوری اسلامی بویژه در ارتباط با زندگی زحمتکشان استقلال و تمامیت ارضی ایران محفوظ خواهد ماند. همکاری با چین یا هر طرف خارجی دیگر فقط در بستر یک برنامه مستقل ملی منفصل از نولیبرالیسم اقتصادی ثمر خواهد داشت.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: