اخبار
نوشتن دیدگاه

روسيه: خلع سلاح حزب الله لبنان، توهم آمريکاست

سفير روسيه در لبنان گفت که آمريکا با تحريم لبنان، قصد دارد حزب الله را خلع سلاح کند، ولي اين يک توهم است. «الکساندر زاسپکين» درباره تحريمهاي آمريکا عليه لبنان گفت: هدف آمريکا از اين تحريمها، خلع سلاح حزب الله است و آنها مي‌گويند که حزب الله بايد سلاح خود را زمين بگذارد ولي من فکر نمي‌کنم که اين هدف، با چنين روشي محقق شود و آمريکا با تحريم نمي‌تواند خلع سلاح کند و اين در حقيقت يک توهم است. زاسپکين در ادامه تأکيد کرد که نقش ايران در منطقه خاورميانه مثبت است.وي با تأکيد بر اينکه روسيه در پي ايجاد پيوند مشترک بين همه است، گفت: ما نظريه امنيت خليج فارس با مشارکت همه طرفها و کشورهاي موجود در منطقه را مطرح کرديم. وي درباره ايجاد مزاحمت جنگنده‌هاي آمريکايي براي هواپيماي مسافربري ايران نيز تصريح کرد: آمريکاييها مشکل‌تراشي کرده و قوانين بين‌الملل را نقض مي‌کنند و هدف آنها متشنج کردن اوضاع است تا ثابت کنند که حضور و نفوذ دارند.

در چنين شرايطي «تد کروز» نماينده جمهوري‌خواه مجلس سناي آمريکا طرح جديدي پيشنهاد داده که خواستار قطع کمک مالي آمريکا به دولت لبنان به دليل حمايت از حزب‌الله است. او در توضيح اين طرح گفته دولت آمريکا بايد از هر گونه کمک به هر دولت لبنان که عضوي از حزب‌الله در آن حضور دارند خودداري کند.خبر ديگر اينکه وزير جنگ اسرائیل دستور داد در صورتي که حزب‌الله وعده خود براي گرفتن انتقام رزمنده شهيدش را عملي کند، زيرساخت‌هاي غيرنظامي لبنان بمباران شود. در حالي که نظاميان اسرائیلی از آماده‌باش 10 روزه در مرز با لبنان خسته و فرسوده شده و از هراس مداوم از انتقام حزب‌الله گلايه مي‌کنند، وزارت جنگ اين رژيم اما به دنبال خودنمايي براي کاهش ابعاد اين آبروريزي است.

بني گانتز، وزير جنگ اسرائيل به ارتش دستور داده در صورتي که حزب‌الله به نظاميان يا غيرنظاميان اسرائيلي آسيب برساند، زيرساخت‌هاي لبنان را بمباران کند. گانتز در جلسه‌اي با «آويو کوخاوي» رئيس ستاد کل ارتش و ديگر فرماندهان نظامي رژيم اسرائیل اين دستور را صادر کرد و خواستار آماده‌سازي براي اجراي اين عمليات شد. کوخاوي در نشست روز پنجشنبه گذشته ضمن تشريح مواضع ارتش اسرائیل درباره انتقام احتمالي حزب‌الله، هشدار داده بود.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.