پرش به محتوا

چامسکی: ترامپ از کرونا برای ثروتمندتر کردن میلیونرها استفاده می‌کند

نوام چامسکی زبان‌شناس، فیلسوف و دانشمند آمریکایی در مصاحبه‌ای اظهار داشت، آمریکا کشوری است که توسط شرکت‌های خصوصی اداره می‌شود که نفوذ زیادی بر دولت دارند. به عبارت صریح تر، نوعی دولت است که نماد آن جف بزوس ثروتمندترین مرد جهان است که در یک روز 13 میلیارد دلار درآمد دارد. آنها به صورت فزاینده‌ای رشد می‌کنند، از ترامپ و دولت استفاده می‌کنند و یا این اپیدمی را پوششی برای افزایش اعتیاد خود به ثروتمند شدن قرار می‌دهند.

چامسکی افزود: به صنعت نظامی اشاره می‌کنم که مثال دیگری است و بدون توجه به خواست مردم دست به هر کاری خواهد زد تا مطمئن شود که نقش حداکثری در قدرت برای تولید ثروت دارند.

این دانشمند آمریکایی افزود: جمهوریخواهان می‌دانند که آنها یک حزب اقلیت هستند. در حقیقت ترامپ چند وقت قبل خاطر نشان کرد که اگر انتخابات عادلانه برگزار شود جمهوریخواهان هرگز نخواهند توانست برنده شوند. اساسا این کشور برای مدت طولانی دولت تک حزبی بوده که همان حزب تجارت است.

چامسکی تاکید کرد: هم اکنون تمامی ثروت اندوزی شرکت‌ها تحت پوشش اپیدمی کرونا صورت می‌گیرد. در هر روز تصمیم‌های اجرایی به نفع آنها گرفته می‌شود. ترامپ اعضای این شرکت‌ها را در راس آژانس‌های مربوطه گذاشته است تا قانون‌های بیشتری به نفع ثروتمندان و به ضرر مردم تصویب کنند، همانند قطع کردن استانداردهای آلودگی که به نفع شرکت‌های ذغال سنگ است اما آسیب حداکثری به جامعه سازمان یافته بشری وارد می‌کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: