رسانه ها

انتقاد شدید افکار عمومی از ترامپ در مورد  افزایش تبعیض نژادی

انتقاد شدید افکار عمومی از ترامپ در مورد  افزایش تبعیض نژادی

علیه آمریکایی های آسیایی تبار

اش ببینید چه شور شده است که ژاپن  هم از آمریکا انتقاد کرده که گویا ژاپنی ها هم نژاد پرستی آمریکایی های سفید پوست را تازه چشیده اند و آنها را حسابی گزیده است که وزارت امور خارجه  این کشور از مسئولان آمریکا گلایه کرده  و شکایت برده است که بابا ناسلامتی ما با هم هستیم  ملاحظه مارا بکنید . احتمالا رهبران ژاپن فراوش کرده اند سی و هشت میلیون چینی  و جنوب شرقی آسیایی ها را در جنگ جهانی دوم  تحت عنوان پاکسازی  قتل و عام کرده اند.
  ببنید که چقدر این جنایتکاران  در آدم کشی مهارت پیدا کرده بودند که آمریکا که خود  نیزدر بیش از 53 کشور کودتا کرده و ملیونها نفر را کشته است و زیر ساختهای این کشورها را نابود کرده تا نتوانند سر بلند کنند  ژاپن را هم در جنگ جهانی دوم با بمب اتمی هیروشیما و ناکازاکی با آنچنان زهر چشمی که  از ژاپنی ها گرفته بود  که هنوز هم  مثل یک برده  یرای آمریکا  بیش نیستند تازه دارند متوجه میشوند که فاشیسم آمریکایی کمی از آنها  نداشته و برایش دوست و دشمن یکی است.
  جالب است که در کره جنوبی هم اعتراضات گسترده ای بر علیه نژاد پرستی آمریکا که شامل کره ای ها هم شده  صورت گرفته است  . جناب ترامپ از پدری آلمانی و همکار جان جانی فاشیستهای نازی هیتلری درست روزی که آلمان شکست را پذیرفت فرار  را بر قراراز برلن  به آمریکا ترجیح داد  و مقیم آنجا شد  دونالد ترامپ مدعی است که او متولد 1946 در آمریکاست  تا ننگ ابدی طرفدار نازی بودن خود را بپوشاند کارش همان کاریست که الان دونالد ترامپ در حال انجام آن است دلالی ، جیب خالی کردن ، اهانت به همه مردم جهان منهای سفید پوستان آمریکا  و متلاشی کننده دوحزب جمهوری خواه و محافظه کاران در انتخابات گذشته  و لت و پار کردن آنها با نژاد پرستی جامعه آمریکا را به این روز سیاه نشانده است که در بیشتر ایالات آمریکا مبارزه مسلحانه بر علیه مزدوران این کشور ادامه دارد  و میرود که بساط دلال بازی ، کاباره سازی و بساز بفروشی خانواده منفور ترامپ را از صحنه جامعه آمریکا بشویید و به تاریخ زندگی ننگین این مرد دیوانه و نژآد پرست  با این انتخابات پرونده اش بسته شود البته دیر نیست.
 خبرگزاری کیودو ژاپن روز یک شنبه 19 ژوییه 29 تیر گزارش داد، همچنان که اپیدمی کرونا در آمریکا گسترش می یابد، رفتارهای تبعیض آمیز علیه ساکنان آسیایی تبار آمریکا نیز شدت گرفته و در این میان جامعه ژاپنی و ژاپنی تبارها  رانیز هدف قرار داده است. منتقدین بر این باورند که اتهامات پی در پی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا علیه چین درمورد اپیدمی کرونا سبب وخامت اوضاع کنونی این کشور شده است.

براساس اخبار رسیده از «کمیته سیاستگذاری و برنامه ریزی آسیا- اقیانوسیه ساکنان آسیا از اواسط ماه مارس تا اوایل ماه جاری بیش از 2000 گزارش درباره تبعیض و آزار نژاد پرستی  دریافت کرده اند.

ترامپ همه گیری کرونا را ویروس چینی عنوان کرد و بارها با این موضع به چین حمله کرد. رفتار وی در این  مدت طولانی به عنوان کاری برای افزایش تبعیض

 مورد انتقاد قرار گرفته است. موراتوشی یکی از اعضای مجلس نمایندگان حزب دموکراتیک از ایالت کالیفرنیا این مساله را محکوم کرد و گفت: نژاد پرستان از تاریکی بیرون آمده و شروع به حمله به ساکنان آسیایی کرده اند اما سخنان رییس  ترامپ چراغ سبزی برای آن هاست.

یک مشت گانگستر در آمریکا سرکارند

 پکن اعضای سفارت ما در آمریکا، تهدید به مرگ شدند

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه دستور این کشور برای تعطیلی کنسولگری چین در ایالت تگزاس را تأیید کرد و درباره چرایی آن مدعی شد: دستور تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون را به‌خاطر محافظت از مالکیت معنوی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟  !!!!!!!!!!! و اطلاعات شخصی آمریکایی‌ها صادر کردیم تا اینجا  معلوم شد که مالکیت معنوی چه مفهومی دارد.

این اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا واکنش همتای چینی او را در پی داشت.

«هوآ چوانینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در چند پیام توییتری جواب اورتاگوس را داد و همچنین از تهدید شدن اعضای سفارت چین در آمریکا به مرگ خبر داد.

او نوشت: ایالات متحده خواستار تعطیل کردن سرکنسولگری چین در هیوستون طی 3 روز شد. دلیل آن هم حفاظت از اطلاعات شخصی و مالکیت معنوی آمریکا اعلام شد. (این حرف و تصمیم) به طرزی باورنکردنی، مضحک است.

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد: این اقدام متعاقب اعمال محدودیتها علیه دیپلمات‌های چین، ارتقای بی‌ سابقه سرکوبگری سیاسی ایالات متحده علیه چین است.

هوآ چوانینگ افزود: در نتیجه دامن زدن دولت ایالات متحده به تهمت‌ها و نفرت‌ پراکنی (علیه چین)، سفارت چین تهدیداتی مبنی بر بمب‌ گذاری و مرگ دریافت کرده است
این مقام چینی با رد مواضع آمریکا اعلام کرد: «نفوذ و دخالت کردن هرگز در ژن و سنت سیاست خارجی چین نیست. در حالی که دیپلمات‌های چین در حال ترویج فهم و دوستی متقابل هستند، سفارت ایالات متحده در چین علنا به نظام سیاسی چین حمله می‌کند».

به گفته اووقت آن رسیده است که ایالات متحده تصمیم اشتباه خودش را ابطال کند. چین قطعا با اقدامات متقابل قاطع واکنش نشان خواهد داد.

روز گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه خبر داده بود، پکن در واکنش به دستور آمریکا برای تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون، در حال بررسی بستن کنسولگری واشنگتن در ووهان چین است همانجایی که مسابقات ارتشهای جهان بر گزار شد و تیم سیصد نفره ورزشی آمریکا حتی یک مدال را از آن خود نکرد و دوهفته زودتر ووهان مرکز مسابقات ورزشی  در استان هو بی را ترک کرد و همزمان شایعه شد که تعدا زیادی (درون ها )هواپیماهای بدون سر نشین  در آسمان ووهان و استان  هو بی مربوطه در حال پرواز بوده اند  و چینی ها هم همان موقع اعلام کردند که این ویروسهای ووهان از لابراتوار آمریکا ودر مریلند  در شمال واشینگتون دی سی مرکز فعالیتها آزمایشگاهی میکرو بیولوژی آمریکاست   درست در ایام مسابقات ورزشی ارتشهای جهان  و ایام تعطیلات سال نو چینی  در این شهر پخش شده اند .

ضمیری  برلن (24.07.2020)