گوناگون, سرتیتر

اظهارات پومپئو متناسب با یک مسیحی معتقد نیست

اظهارات پومپئو متناسب با یک مسیحی  معتقد نیست  

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو اغلب اعلام می كند كه  او » عمیقا یک مسیحی انجیلی انجیلی» است. ولی   به نظر می رسد او یک انجیلی بسیار سطحی  باشد.

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو اغلب اعلام می كند كه «مسیحی انجیلی انجیلی» است. البته معتقد سخت و سفت و نه سطحی ، به نظر می رسد این یکی  را دروغ نمیگوید که او عمیقا  انجیلی باشد.

پومپئو حامی  پرو پا قرص کاپیتول هیل و عضو گروه مطالعه کتاب مقدس کاخ سفید است و هر هفته کتاب مقدس را با یک کشیش در محل کار خود مطالعه می کند. وی در سفر اخیر خود به مصر ، گفت كه وی كتاب مقدس را  همیشه روی میز خود نگه می دارد تا او را به یاد «خدا ، سخنان خدا و حقیقت» بیاندازد.

به عنوان یک مسیحی  معتقد  که خدا را همیشه در قلب خود دارد و راه خدا را دنبال می کند و از انجیل پیروی  می کند ،  او میگوید پومپئو باید یک دانش آموز فداکار آموزه های عیسی مسیح باشد. و اساسی ترین اصول كتاب مقدس  را که صداقت و پاكی اخلاقی است و دروغ گفتن  در آن بد است   خیلی هم بد است همیشه حقیقت را برای همه مردم روشن کند و  دروغ نگوید  و نباید بر علیه کسی گفته شود  «مبلغ  دروغ پراکنی مباش » علیه كسی  دروغ نگو و رو راست باش !!!!!!!!

با این وجود از زمان شیوع بیماری همه گیر COVID-19 برخی از سیاستمداران آمریکایی به دلیل منافع شخصی خود در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است در ماه نوامبر برگزار شود ، با تصمیم گیری های  نا درست مکررا ، جان و سلامتی مردم  آمریکا را به خطر انداخته اند  که این امر باعث خراب شدن اوضاع  و گسترش ویروس  کرونا در آمریکا همه گیر و گسترده ترشدن آن شده  واوضاع را  بدترهم کرده است. .

پمپئو به جای تأمل در مهار بیماری کرونا ، همه تلاش خود را در ایجاد دروغ گفتن و تهمت زدن به چین بکار گرفته است  كه چین واقعیت هارا وارونه جلوه داده  است و کلماتی از این قبیل  در مجامع بین المللی بکار میبرد. شیوع بیماری  در آمریکا را به چین نسبت میدهد و برای فریب دادن جهان لاپوشانی میکند و  تمام  تلاش خود را بکار گرفته است  تا ناکار آمدی خود و تیم ترامپ را در مبارزه با اپیدمی کرونا به گردن چین بیاندازد.  اگر چه در داخل و خارج کشور بعلت ناکار آمدی و جدی نگرفتن گسترش کرونا  مورد سرزنش است  و بسختی میتواند خسارات وارده را جبران کند  و مردم آمریکا هم دیگر از کار آمدی  دولت فعلی  نا امید شده اند  مردم   دولت را  سرزنش  میکنند و  به تیم ترامپ مخصوصا  پمپیئو  اعتماد ندارند  و او را مورد   سرزنش قرار میدهند او حالا دیگر معرف خاص و عام است  که فقط دروغ میگوید  و چیزی در چنته ندارد  وبهتر همان که به کتاب مقدس پناه ببرد  و مدام دعا و نیایش بکند . و هرچقدر دلش خواست به همه طرف حمله کند.

آیا یک مسیحی معتقد آنهم انجیلی از نوع آمریکایی  اگر به «عشق کریستی» اعتقاد دارد پس چرا اینقدر نفرت پراکنی میکند  و اخبار چنین کذبی را  بین مردم گسترش می دهد؟

پومپئو به عنوان مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی اعتراف کرده است که سیا «دروغ می گوید ، تقلب می کند ، دزدی می کند و کلاس برای تدریس در  این موارد بر گزار میکند این شده است مسیر راه پمپئو  به عنوان وزیر امور خارجه آمریكا ، پومپئو بیش از هر زمان دیگری از همین ترفندها برای فریب مردم آمریكا ودر سایر نقاط جهان استفاده کرده و می كند. که مطابق با عقاید یک مسیحی نیستند.

پومپئو به عنوان مدیر سابق آژانس اطلاعات مرکزی اعتراف کرده است که سیا «دروغ می گوید ، تقلب می کند ، دزدی می کند و کلاس برای تدریس این موارد دایر میکند «. اکنون ، به عنوان وزیر امور خارجه آمریكا ، پومپئو بیش از هر زمان دیگری از همین ترفندها برای فریب مردم آمریكا وجهان  بهره می برد. که مطابق با عقاید یک مسیحی  مدعی چون او نیست.

چین تلاش های خود را برای جلوگیری و کنترل شیوع کرونا و ویروس جدید انجام داده است. اما دولت آمریكا و سیاستمداران از همان ابتدا با ادعای گزارش های رسانه ای مبنی بر تأثیر ویروس در آمریكا از «انگیزه سیاسی» ، اخبار جعلی ویا بیش از حد ، این بیماری همه گیر را از ابتدا سیاسی و بزرگ كردند. و پس از آنکه وضعیت اپیدمی در ایالات متحده از کنترل خارج شد ، آنها سعی کردند چین  را  مقصر جلوه دهند تا توجه عمومی داخلی را منحرف کنند با جدی نگرفتن وگسترش  ویروس از قافله جا ماندند و نتوانستند جلوگسترش  آنرا بگیرند. اما واقعیت این است که  عدم تلاش های دولت آمریكا برای پایین آوردن کاهش تلفات  این بیماری همه گیر منجر به وضعیت ویرانگرانه ای شد كه امروزه در ایالات متحده شاهد آن هستیم.

ویروس بیش از 2.24 میلیون نفر را در آمریکا  آلوده کرده است و بیش از 119،000 نفر در ایالات متحده جان خود را تا حالا از دست داده اند . اما سرکردگان حکومت  مردم را فراموش کرده و هرکس بفکر منافع خود در بلبشوی داخل حکومت است .  وقت آن رسیده است که مردم بخود آیند  و با همکاری همدیگر قدرت حاکم را تحت فشار قرار دهند  و از منافع خود دفاع کنند .

قدرت طلبان تا حالا موفق  نشده اند جامعه کرونا زده  آمریکا را نجات بدهند  بنابراین این مردم هستند  که باید آستین ها را بالا بزنند  و به کمک  همدیگر  و مردم عادی بشتابند  دولت مردان هم باید صادقانه مشکلات را با مردم در میان بگزارند   تا راه حل همکاری باهم  را پیش بگیرند و  بر مشکلات  جامعه کرونا زده آمریکا چیره شوند  و به قدرت  حاکم فشار آورند  تا بتوانند اوضاع فعلی را به نفع همه تغییر بدهند .

سردمداران آمریکا  برای رسیدن به اهداف خود متوسل به دروغ پردازی  و تهمت ها متوسل شده اند و با متهم کردن چین  و پخش دروغ  و حمله  به چین استفاده کرده تا افکار عمومی را گمراه کنند. سخنان و اعمال پومپئو به طور قطع سخنان یک مسیحی نیست. درعوض ، او برای رسیدن به اهداف سیاسی خود ایمان و شخصیت خود را زیر سئوال برده است  .،

فداکاری وی به ایمان مسیحیت و ارادت به عمل گرایی سیاسی و مذهبی ، توانایی وی در شهادت به مسیح و پا دشاهی بهشت ​​ او را محدود کرده است. او نمی تواند هر دو را هم  خدا و هم به مردم خدمت کند. اگر پومپئو همواره پایبند به معیارهای اخلاقی  و انسانی نباشد ، به ایمان خود آسیب بیشتری می رساند. اظهارات و اقدامات پومپئو مطمئناً متناسب با یک مسیحی نیست. یا کشیسش باش و یا یک سیاست مدار که البته  به نظر میرسد هیچ کدام بلکه سیاست باز مذهبی است .

اما با مقصر دانستن چین برای همه گیر شدن و ادعای اینکه  منبع ویروس ووهان  است و نامگذاری coronavirus به عنوان «ویروس چینی» ، پومپئو به افزایش تبعیض نژادی و جنایات خشونت آمیز علیه آمریکایی های آسیایی ، به ویژه آمریکایی های چینی ، کمک نکرده است؟. مردم آمریكا در این  مورد سؤال می كنند كه آیا پومپئو ، كه شایعات زیادی گسترش داده و باعث ایجاد وحشت  در بین مردم شده ، خطبه ها ی عیسی را در کوه نخوانده است؟ وادعای صلح خواهانه مذهبی او که خودرا  از فرزندان خدا خوانده باعث بهتر شدن اوضاع در آمریکا شده است؟

بنظر میرسد پمپئو چیزهای ناشنا خته از جمله تهدیدات و ترس های واقع بینانه و بالقوه تفکرات مسیحی مذهبی اورا  مدام انگولک میکند . این است که نمیداند چه میگوید و چه می خواهد .

به همین دلیل  ، دولت ها و مردمان همه کشورها باید در چنین شرایط سخت و نامشخص به یکدیگر کمک کنند. مبارزه با اچ آی وی / ایدز و بیماری همه گیر ابولا به ما آموخته است که شایعات ، تبعیض ، محرومیت و عدم پذیرش  مسئولیت ها اراده خداوند نیست بلکه آنها به کرامت انسانی آسیب می رسانند که این تنها به گسترش کرونا  کمک می کند. ویروس همچنان فعال میماند .

در چنین شرایطی ، مسیحیان از جمله پمپئو باید بر مبنای حقایق موعظه كنند تا براساس تبعیت از حقایق ، بر ضد تبعیض مبارزه كنند ، و امید و عشق را گسترش دهند تا آسایش به زندگی مردم عادی در سراسر جهان برگردد.

چین در مبارزه با شیوع بیماری کرونا و ویروس اولویت اصلی زندگی و سلامتی مردم را در نظر گرفته  است ، منابع را در خدمت مردم قرار داده ، تلاشها و فداکاریهای فوق العاده ای انجام داده و به نتایج مثبتی رسیده است.

حتی فدراسیون جهانی کلیساهای مسیحی ، اتحادیه جهانی انجیلی ، اسقف اعظم کانتربری و کلیساها و مسیحیان در بسیاری از کشورها دعا و پشتیبانی از چین را در مبارزه با این ویروس ارائه داده اند. این نوعی عشق و مراقبت ، مسئولیت و عمل است که یک مسیحی باید از خود نشان دهد.

اما آنچه از پومپئو می شنویم  دروغهای شاخ دار است ، زیرا او چنان درگیر در زیربناها و توطئه های دولت ایالات متحده است که برای رد حقیقت ، ستون فقرات ایمان مسیحی  را زیر سوال برده و زیر پا  خورد کرده  است.

پومپئو دقیقاً مانند هر سیاستمداری دیگر که وانمود می کند مسیحی واقعی است ، اما در واقعیت هیچ علاقه ای به دین ندارد ، مگر اینکه دستکاری و بهره برداری از آن را برای تحقق اهداف خودش مفید بداند  .

ضمیری برلن  (03.07.2020)