کوبا, رسانه ها

مایه‌کوبی کودکان در کوبا

 

child-89810_1280
 
برنامه مایه‌کوبی کوبا تضمین می‌کند بیش از ۹۸ درصد کودکان علیه ۱۳ بيماری مایه‌کوبی شوند

در بحبوجه نبرد علیه کووید-۱۹، برنامه مایه‌کوبی کوبا علیه ۱۴ بیماری برقرار است. تنها اجرای برنامه مایه‌کوبی ضد فلج اطفال و ضد آنفلوانزا، به توجه به شرایط مشخصی که کشور به علت همه‌گیری با آن روبه‌رو است، به تعویق افتاد، اما واکسن‌ها موجود هستند و برنامه در زمان دیگری اجرا خواهد شد.

این خبر به تازگی از سوی دکتر فرانسسکو دوران، سرپرست اِپیدمیولوژی در وزارت بهداشت عمومی، طی یکی از کنفرانس‌های مطبوعاتی معمول او برای ارايه تازه‌ترین اطلاعات پیرامون واگیری کووید-۱۹ در کوبا و سراسر جهان، اعلام شد.

با وجود این‌که حدود ۲۰ میلیون کودک در جهان مایه‌کوبی‌های لازم را دریافت نکرده اند، برنامه کوبا برای مایه‌کوبی ۱۱‌ واکسن، که ۸ واکسن آن در داخل تولید می‌شود، برای ایجاد حداکثر ایمنی با توجه به گروه سنی کودکان اجرا می‌شود

با وجود این‌که حدود ۲۰ میلیون کودک در جهان مایه‌کوبی‌های لازم را دریافت نکرده اند، برنامه کوبا برای مایه‌کوبی ۱۱‌ واکسن، که ۸ واکسن آن در داخل تولید می‌شود، برای ایجاد حداکثر ایمنی با توجه به گروه سنی کودکان اجرا می‌شود.

دکتر دوران اشاره کرد که گرچه دو مایه‌کوبی به زمان دیگری موکول شده اند، اما مایه‌کوبی‌های دیگر برای گروه‌های سنی مشخص طبق برنامه اجرا خواهد شد. وی یادآور شد که جمعیت به داشتن کارزار فلج اطفال در این وقت سال عادت دارد، اما چون اجرای آن به بسیج پرسنل پزشکی نیاز دارد و کودکان باید خانه‌های خود را ترک کنند، تصمیم گرفته شد این دور به زمان دیگری در سال جاری موکول شود.

دکتر خوزه آنگل پورتال میراندا، وزیر بهداشت طی پیامی در توئیتر گفت که کوبا آگاه از اهمیت برنامه مستحکم مایه‌کوبی ملی کوبا، به فراخوان سازمان جهانی بهداشت برای مایه‌کوبی‌های مورد نیاز همه مردم جهان پیوست.