اخبار
نوشتن دیدگاه

آمریکا بیش از هزار کودک بی سرپرست را اخراج کرد؛ احتمال ارتباط این اقدام با تلاش ترامپ برای انتخاب مجدد

بله گزارش رادیو بین‌المللی چین، شیوع کروناویروس جدید در کشورهای آمریکای شمالی از جمله مکزیک و آمریکا ادامه دارد. در این زمان حساس موضوع کودکان مهاجران به ویژه کودکان بی سرپرست بار دیگر توجهات را به خود جلب کرده است.

بنیاد کودکان سازمان ملل 19 مه به وقت محلی از آمریکا انتقاد و اعلام کرد که از ابتدای مارس به این سو آمریکا حداقل یکهزار کودک مهاجر بی سرپرست را به کشورهای مکزیک، السالوادور ، گواتمالا و هندوراس بازگردانده است. وقتی نگاهی به تصاویر خبری این کودکان بینوا را می بینیم، ناخودآگاه از خود می پرسیم، آینده این کودکان در کجاست؟

در بیانیه بنیاد کودکان سازمان ملل آمده است، اقدام آمریکا این کودکان را بدون محافظت در معرض تهدیدات و خطرات شدید قرار داده است. همچنین این نگرانی مطرح شده است که ظن آلودگی این کودکان به کروناویروس جدید قبل از اخراج از آمریکا آنها را با احتمال برخورد خشونت آمیز و تبعیض آمیز مواجه می کند.

آنریت فور، مسؤول بخش اجرایی بنیاد کودکان سازمان ملل گفت این کودکان در زمان شدت شیوع کرونا با تبعیض و تهدید خشونت روبرو هستند و اقدام آمریکا به اخراج مستقیم آنها، وضعیت بسیار بدشان را وخیمتر کرده است.

خانم فور در بیانیه ای افزود: «این به معنای آن است که بسیاری از این کودکان که به زادگاهشان برگشته اند، با خطرات بیشتری نسبت به زمان دوری از آنجا مواجهند.»

گفته می شود بخش بزرگی از کودکان به مکزیک رانده شده اند؛ مکزیک سعی کرده دست کم 447 کودک مهاجر را به کشورهای مادریشان در آمریکای مرکزی و جنوبی منتقل کند. کشورهای این کودکان اما مرزهایشان را به دلیل شیوع گسترده کرونا در سراسر جهان تا پایان آوریل بسته اند. گزارشها نشان می دهد که برخی مجتمعهای مسکونی گواتمالا و هندوراس ورود مهاجران اخراج شده آمریکا از جمله کودکان را ممنوع و آنان را به توسل به زور تهدید کرده اند.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.