اخبار ویژه, سرتیتر
نوشتن دیدگاه

کنفرانس سازمان بهداشت جهانی در سازمان ملل متحد – مهدی ضمیری

الکس ایزار وزیر بهداشت آمریکا در نشست امروز سازمان ملل ادعا کرد که سازمان بهداشت جهانی در دسترسی به اطلاعاتی که جهان برای مقابله با شیوع کووید 19 نیاز داشته است و بدون اشاره به تلفات فراوان مردم آمریکا بدلیل بی کفایتی و بی برنامگی خود آمریکا همچنان در صدر جهان است و رییس جمهور این کشور برای معالجه ویروس کرونا مایع ضد عفونی کردن را برای مبارزه با کرونا پیشنهاد داده حتی گفته بود که خود جناب ایشان هم از آن استفاده کرده و تا بحال به این ویروس مبتلا نشده البته بیان این امر موجب ریشخند جامعه جهانی شده که سکاندار آن علیرغم تلفات سنگین معادل همه جان باختگان هنوز راه حل غیر منطقی و سنتی را ارایه میدهد جالب است که آمریکا حق عضویت در این سازمان جهانی را پرداخت نکرده و مدتهاست که عضویت خود را نیز لغو کرده است و حتی کمک مالی داده شده را پس گرفته بود و با وجود این در کنفرانس جهانی مبارزه با کرونا شرکت کرد و البته اظهار فضل هم فرمودند.

جناب ایشان که بساز و بفروش تشریف دارند مدعی است که سازمان جهانی بهداشت طرف چین را گرفته در حالیکه این سازمان بر طبق قوانین سازمان جهانی بهداشت از همان روز اول در ووهان چین حضور داشت و هنوز هم حضور دارد جالب اینکه امریکا تا کنون بیشتر از صد هزار کشته در داخل امریکا بجای گذاشته و چین کمتر از چهار هزار نفر تعداد مبتلایان در آمریکا از مرز یک میلیون و سیصد هزار نفر گذشته در حالیکه در چین کمتراز هفتاد هزار نفر مبتلا شده بودند که بالای هشتاد درصد آنها بهبود پیداکردند ولی برعکس در آمریکا .

تمام زور آمریکا این بود که از این سازمان بهداشتی که متخصص ترین پزشکان و مدیران جهان را در جمع خود دارد و مورد احترام جهانی است باید از خط مشی آمریکا پیروی کند تا پرستیژی برای این کشور باشد . در حالیکه که آمریکا خود به دلیل شیوه غیر علمی مدیریت بحران کرونا و بی توجهی به هشدار ها در داخل و خارج این کشور هدف انتقاد فراوان بوده و هست و تازه جناب ایشان دیروز اظهار فضل کرده اند که ما در آستانه تولید واکسن هستیم .

در نهایت اینکه اولین نشست سازمان جهانی بهداشت در مقر سازمان ملل بعد از بروز ویروس فرا گیر جهانی با موفقیت تمام و بدون همکاری آمریکا به پایان رسید و جمهوری خلق چین اعلام کرد که معادل دوهزار میلیارد دلار در اختیار سازمان جهانی بهداشت قرار میدهد ضمن آنکه هزینه مبارزه با این یدیده طبیعی و بسیار خطرناک در قاره آفریقا را به عهده می گیرد .

شی جینگ پین رییس جمهور چین در سخنرانی دیروزخود اظهار داشت که این ویروس مرز نمی و شناسد و میتواند مد تها فعال بماند و لازم است تا با همکاری همه کشورها و نهاد های بین المللی واکسن آن تولید شود تا بشود این ویروس را مهار کرد. آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در این کنفرانس بشدت از سازمان حهانی بهداشت دفاع کرد و بدون نام بردن از آمریکا و با لحنی تند گفت آنها که با ما همکاری نمی کنند باید بهای سنگین آنرا در کشور خود بعهده بگیرند

اتحادیه اروپا هم همچنان دو پهلو موضع بیطرفی گرفت چون نه میتواند از آمریکا بگذرد و نه از چین که بیشترین روابط اقتصادی با این کشور را دارد و بقول خودشان موضع بی طرفی اتخاذ کرده اند. البته خواهان ارزیابی بی طرفانه که در قاموس آنها دیده نمیشود مستقل و هم جانبه در مورد شیوع کرونا شده اند .

مهدی ضمیری برلن 18.05.2020

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.