پرش به محتوا

گزارشی تکان دهنده از ناپدید شدن صدها کودک افغان در آلمان

به گزارش آریانانیوز، در گزارش دولت آلمان آمده است، بیشتر این نوجوانان با رسیدن به سن قانونی از لیست کودکان مفقود شده خارج شده اند…

یکهزار و ۸۰۰ کودک پناهجوی کشورهای جنگزده که بیشتر آنها افغان هستند، در آلمان ناپدید شده اند.

از آخر ماه مارچ امسال یکهزارو ۷۸۵ کودک و نوجوان که بدنبال پناهنده گی بودند، به حیث افراد زیر سن و ناپدید شده در ادارات آلمان ثبت نام شده اند.

در ادامه این مطلب آمده است بیشتر این اطفال و نوجوانان ناپدید شده از کشورهای افغانستان، سوریه، مراکش، گینه نو و سومالی استند.

در این گزارش اضافه شده است، تعداد افراد ناپدید شده از چهار هزار نفر در سال ۲۰۱۸ به سه هزار و ۱۹۲ کاهش یافته است.

در گزارش دولت آلمان درباره کاهش تعداد کودکان ناپدید شده آمده است، بیشتر این نوجوانان با رسیدن به سن قانونی از لیست اطفال مفقود شده خارج شده اند.

علاوه براین، در سال‌های اخیر شمار پناهجویان تازه وارد به آلمان نیز به طور چشم‌گیری کاهش یافته است.

در گزارش آمده است که از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ در مجموع پرونده ۲۱ هزار پناهجوی زیر سن قانونی که به عنوان افراد ناپدید شده در ادارات دولتی ثبت شده، رسیده‌گی شده است.

دولت آلمان گفته است این افراد در جریان رسیده‌گی به پرونده‌های درخواست پناهنده گی آنها به خانواده‌های خود در آلمان پیوسته‌اند و یا به کشورهای دیگر اروپایی سفر کرده‌اند.

در ادامه این گزارش اضافه شده است یکی از دلایل ناپدید شدن نوجوانان و پناهجویان ناپدید شده نارضایتی از محل اقامت آنها است.

براساس گزارش رسانه های افغانستان صدها هزار افغان در بیش از دو دهه گذشته برای یافتن زنده گی بهتر و یا فرار از جنگ افغانستان را به سوی اروپا،امریکا ،آسترالیا و دیگر کشورها ترک کرده اند.

این منابع نوشته اند که در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ بیش از ۲۵۰ هزار پناهجوی افغان به اروپا مهاجرت کرده اند و تعدادی از آنها نیز در آب غرق شده اند.

دستکم یکهزارو ۲۰۰ تن دیگر بدون نام و نشان در ده‌ها گورستان در این مسیر دفن شده‌اند.

طی چهار دهه جنگ و ناامنی در افغانستان ملیون ها افغان به دلایل مختلف کشور را ترک کرده اند و راهی کشورهای همسایه و دیگر کشورهای جهان برای حفظ جان خود یا هم زنده گی بهتر شده اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: