رسانه ها

افزایش حملات اسرائیل به سوریه!

عطوان بررسی کرد:چرا عطوان بررسی کرد:چرا رژیم صهیونیستی تجاوزات خود ضد سوریه را افزایش داده است؟


به نقل از روزنامه رای‌الیوم تعداد تجاوزات اسرائیل ضد سوریه در روزهای اخیر افزایش چشمگیری داشته است. روز گذشته بالگردهای ر‌ژیم اسرائیل پایگاه نظامی ارتش سوریه در شهر حمص را مورد هدف قرار دادند٬ روز پنجشنبه نیز چند بالگرد ارتش رژیم اسرائیل، از سمت جولان اشغالی جنوب سوریه را مورد هدف چند فروند راکت قرار دادند.

این تجاوزات متعدد اسرائیل چند دلیل عمده دارد:

-تلاش‌های عامدانه با هدف تحریک محور مقاومت برای واکنش انفرادی یا دسته‌جمعی به منظور هدف گرفتن عمق اسرائیل٬ تا به این ترتیب بهانه‌‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل برای راه اندازی یک جنگ داخلی در منطقه افزایش یابد.

-نتانیاهو قصد دارد از این تجاوزات برای بهبود اوضاع داخلی خود در سایه اتهامات فساد و محاکمه‌ای که در انتظار اوست و نیز بحران داخلی اسرائیل که در پی توافق وی با «بنی گانتس» رقیب انتخاباتیش برای تشکیل کابینه ائتلافی ایجاد شده و همچنین برای جلوگیری از کشیده شدن انتخابات به دور چهارم٬ استفاده کند.

-تلاش برای افزایش فشارها علیه حزب‌الله و سوءاستفاده از آشفتگی سیاسی کنونی لبنان که احتمال انفجار اوضاع خیابان‌های آن با تحریکات آمریکا وجود دارد.

-اشغال سوریه و تلاش برای جلوگیری از اجرای برنامه‌های ارتش این کشور در راستای بازگرداندن ادلب٬ همچنین تلاش برای ادامه وضعیت ناپایدار در سوریه و جلوگیری از بازسازی این کشور و بازگشت آوارگان.

اما کاملاً بعید است که مقامات سوریه و هم‌پیمانان آن در محور مقاومت گرفتار این دام و شروط رژیم اسرائیل شده و وارد جنگی که تل‌آویو و واشنگتن به دنبال آن هستند شوند.

نگرانی نماینده سازمان ملل از حملات اسرائیل به سوریه؛ هشدار درباره بازگشت خطر تروریسم

رژیم اسرائیل بیش از ۳۰۰ تجاوز علیه مواضع محور مقاومت در سوریه ترتیب داده که هیچکدام از آنها نه تنها به نتیجه نرسیده‌ است، بلکه نتیجه معکوس داده و حضور محور مقاومت در سوریه پررنگ تر و زرادخانه‌های موشکی حزب‌الله به ویژه موشک‌های دقیق آن پیشرفته تر شده است.

پاسخ محور مقاومت به این تجاوزات اسرائیلی‌ها حتمی و قاطع خواهد بود٬ اما در زمان مناسب. باید تصور کنیم روزانه ۲ هزار موشک به عمق اسرائیل و جبهه این کشور شلیک می‌شود و در این زمان وضعیت اسرائیلی‌ها داخل و خارج پناهگاه‌ها چگونه خواهد بود؟

زمانی که اسرائیل از ایجاد سه شکاف در حصار مرزی آن با لبنان دچار وحشت شده و پس از افتادن یک کیسه زباله در مرزهای خود اعلام وضعیت اضطراری کرده و نشست‌های در سطح بالا با فرماندهان نظامی خود برگزار می‌کند٬ در مقابله با پاسخ‌های قاطع مقاومت چه واکنشی خواهد داشت؟

پیام واضح است و نشان می‌دهد که گروه‌های مقاومت تنها به موشک‌های بالستیک در مورد هدف قرار دادن عمق مناطق اشغالی اکتفا نکرده و با نفوذ به حصار مرزی که مجهز به دستگاه‌های نظارتی رژیم اسرائیل است٬ طبق وعده «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله تا آزادسازی کامل زمین‌ها در شمال اسرائیل پیش می‌روند.

اسرائیل در این زمان سوریه را مورد هدف قرار داده؛ چرا که می بیند ارتش این کشور توانسته بیش از ۸۰ درصد اراضی خود را بازگرداند و بیش از ۹ سال در برابر متجاوزان مقاومت کرده و هیچ تجاوزی نمی‌تواند ایستادگی و مقاومت سوریه را تحت تأثیر قرار دهد.