رسانه ها

معاون وزیر امور خارجه روسیه: احتمال جنگ اتمی شدت یافته است.

به گزارش راشا‌تودی، سرگی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری تاس اعلام کرد که شیوع پاندمی ویروس کرونا رقابت بر سر سلطه بر جهان را شدیدتر کرده است و این رقابت می تواند منجر به یک جنگ اتمی گردد.

کووید ۱۹ جهان را به هم نزدیک و متحد نکرد. برعکس گسترش این ویروس احتمال درگیری ها بزرگ و خارج از اندازه‌های رایج را به شدت افزایش داده است به خصوص که کشورهائی که در این بحران نقش اصلی را بازی می‌کنند، سعی در تقویت توانایی های خود دارند.

ریابکوف در ادامه تاکید کرد که از همان آغاز پاندمی در جهان، تلاش برای سلطه بین المللی نیز آغاز و سپس شدیدتر شد.

متاسفانه گسترش این بیماری در جهان نتوانست این مسیر را متوقف و یا حتی آهیته کند بلکه برعکس بر شدت آن افزود.

ریا‌بکوف در ادامه افزود، اختلافاتی که می‌تواند منجر به درگیری های بین المللی و جبهه گیری ها بین قدرت‌های بین‌المللی عمیق تر شده و خطر یک جنگ اتمی را نیز بیشتر کرده است.

از آنجایی که قراردادهای تسلیحاتی جدیدی از سوی قدرت های جهانی لغو و زیر پانهاده شده و نفوذ سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل کاهش یافته است، قدرت نظامی در روابط بین المللی از وزنه بیشتری برخوردار شده است.

از زمان شروع ویروس کرونا در ماه دسامبر در منطقه جهان چین این بیماری شدیداً واگیردار خود را در سرتاسر جهان منتشر ساخته و تا کنون جان ۱۷۵۰۰۰ انسان را گرفته است مهمترین اقتصادهای جهانی در وضعیت بحرانی قرار گرفته و بازارهای اقتصادی دچار هرج و مرج گشته‌اند