رسانه ها

فرار میلیاردرها به نیوزیلند

میلیاردرهای آمریکایی از آمریکا گریخته و به نیوزیلند «پناه» آورده اند

به گزارش داریوش شاه‌طهماسب، همکار راشاتودی به این رسانه، در حالی که اکثریت مردم آمریکا امکان گریختن از وضعیت اسفناک شیوع کرونا در کشور خود را ندارد و مجبور‌ند با تصمیمات غلط و ناکارآمدی های دولت خود کنار بیاید، قشر بسیار ثروتمند این کشور برای گریز از این بحران به نیوزیلند گریختند.

گویا نیوزیلند به مرکز تجمع میلیاردرهایی تبدیل شده است که از یک سرنوشت احتمالی آخرالزمانی می گریزن.
در سراسر سرزمین نیوزیلند پناهگاه های زیرزمینی تعبیه شده است که میلیاردر ها می توانند در شرایط اضطراری به آن پناه ببرند.
نخست وزیر جاسیندا آردرن از سوی رسانه های بین المللی به خاطر موفقیت در مقابله با شیوع بیماری کرونا مورد تمجید قرار گرفته است، نیوزیلند به عنوان یک دمکراسی موفق در صحنه مبارزه با ویروس کرونا طرح شده و از آن به عنوان یک نمونه‌ی موفق که می‌تواند درسی برای زمامداران آمریکا به رهبری ترامپ باشد استفاده میشود.
وقتی شما تلاش های اردرن را در مورد نحوه برخورد با بحران کرونا در نیوزیلند با ایالات متحده مقایسه می کنید ، جایی که ده ها هزار نفر در ارتباط با آن جان خود را از دست داده اند ، برای من تعجب آور نیست که نیوزیلند مانند مدینه فاضله بنظر برسد – حداقل برای کسانی که از بیرون به این وضعیت نظر می‌افکنند.
اما در حالی که اکثر آمریکایی ها چاره ای جز پذیرش ناواردی و شکست دولت خود ندارند ، به نظر می رسد عده ای هستند که برنامه های بسیار متفاوتی در پیش دارند.
ظاهراً در مناطقی در نیوزیلند ساختمان های زیرزمینی بسیار مدرن و لوکس ای ساخته شده است قیمت هر یک از این زیرزمین ها و حدود ۸ میلیون دلار بوده و دارای تمامی امکانات رفاهی از جمله امکانات ورزشی، تیراندازی، اتاق عملیاتی و تمامی امکانات زندگی می باشد.
یک شهروند عربستان سعودی حتی قصد دارد باند مخفی نشستن هلیکوپتر را نیز برای خود در این منطقه به سبک و سیاق جیمز باند را برای خود فراهم آورد. زیر زمین شهروند عربستان ایا به مسجد نیز مجهز به و قیمت آن حدود ۶۰ میلیون دلار می باشد.
البته رسانه‌های نیوزیلند هنوز موفق به تایید مستقل تمامی جزئیات نشده‌اند. و در شهرداری های منطقه مجوز ویا اسناد و مدارکی دال بر این ادعاها رویت نشده است.
با این وجود احتمال می رود که تعدادی از اعضای خانواده‌های صاحب منصبان در منطقه سیلیکون ولی کالیفرنیا آمریکا را ترک کرده و در نیوزیلند اقامت گزیده اند.