نظری, سرتیتر

جنون و واقعیت

philosophi


منبع: روبیکون

نويسنده: يِنز وِرنيکه

تارنگاشت عدالت


بخش غالب گفتمان‌ها در مورد بیماری کووید۱۹ انحرافی است، زیرا نظر جمع را از معضل اصلی منحرف می‌سازد و این امر در واقع ذات و جوهر پروپاگاندا و تبلیغات است.

همه از «سنجش» و «تست» سخن می‌گویند ولی خطر نسبی قابل اثبات و ریسک جانی عمومی به دست اغماض سپرده می‌شود.

مثل این‌که بخواهیم در این مورد گفت‌وگو کنیم که یکی از رهبران نامطلوب کشورهایی که خبرگان ما دندان طمع خود را برای منابع زیرزمینی و نفت آن تیز کرده اند، دارای کدام سلاح‌های کشتار توده‌ای است، به جای این‌که به این امر بپردازیم که آیا این ادعا اساساً صحت دارد یا خیر.

کلیه گفتمان‌ها در مورد تست و اثبات ویروس ما را از تأثیری که منبع زئونوز (بیماری‌های مشترک انسان و دام) داراست، منحرف می‌سازد و اجباراً ما را به دامان ارقام وحشتناک مبتلایان سوق می‌دهد، که در واقع یک دایره شیطانی است.

اطلاعاتی که اکنون مدتی است در اختیار ماست به روشنی ثابت می‌کند که تأثیر ویروس روی نرخ مرگ‌ومیر بسیار کوچک است. حد متوسط عمر متوفیان در آلمان و اروپا ۸۰ سال است که اکثر آن‌ها دارای بیماری‌های متعددی بوده اند. در ایتالیا ۵۰% متوفیان به ۳ یا چند بیماری دیگری مبتلا بوده اند.

ناچیز بودن حدت بیماری و همین‌طور عدم وجود انحراف از مردن معمولی و ناشی از پیری از سوی «یوانیدیس» و همکاران و همین‌طور «پوش» و همکاران مورد تأیید قرار گرفته است.

www.Medrxiv.org

www.cemsiis.meduniwien.ac.at

انستیتوی آمار پزشکی IMS در اتریش اعلام کرد:
«
وابستگی به سن که تاکنون مشاهده شده، با ریسک مرگ سالانه در اتریش مطابقت می‌کند

اقداماتی که گویا به «خاطر کورونا» صورت گرفته را به هیچ‌وجه نمی‌توان توجیه کرد. این اقدامات نه تنها حقوق شهروندی را نقض می‌کند، بلکه به گفته دکتر «ماتیاس تونز» متخصص بیهوشی، دردشناسی، امور اورژانس و درمان تسکینی، به همین صورت درد و رنج و نیاز در سطح کشور ایجاد می‌کند و
و به احتمال نزديک به یقین، اکنون حتا مرگ غیرضروری نیز رخ داده است نه «تنها» در میان سالمندان منزوی و درمانده در آسایشگاه‌ها، بلکه در بین عامه مردم-:
«
اگر صادق باشیم باید اذعان کنیم که بیماری کووید١٩ يک بیماری که به مراقبت‌های ویژه نیاز داشته باشد، نیست. به طور متوسط بیمارانی با حد متوسط عمر ٨٠ سال با آن دست به گریبان می‌شوند، که اغلب به چندین بیماری متفاوت مبتلا هستند . آن‌ها از طریق این ویروس دچار ذات‌الریه می‌شوند و نهایتاً جان می‌سپارند. بخش عمده افراد مزبور در گذشته همیشه با درمان‌های تسکین‌بخش palliativ مداوا می‌شدند. در گذشته ذات‌الریه در پایان حیات، دوست مردمان سالخورده نامیده می‌شد و امروز همکاران ما آن را ابتلا به ویروس کرونا تشخیص می‌دهند و از آن‌ها موردی برای درمان با مراقبت‌های ویژه می‌سازند که نهایتاً نیز قادر نیستند این موارد را نجات بخشند، چون اغلب، این افراد بسیار سخت بیمارند. (…) ولی فاکتورهای متعددی برای عدالت وجود دارد: مثلاً  وقتی که فردی ٨٠ ساله که قابل نجات نیست و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری است و تنفس مصنوعی داده می‌شود و در نتیجه مادر جوان ٣٠ ساله‌ای که پس از یک سانحه ترافیک نیازمند مراقبت‌های ویژه است و تخت خالی برای او در دست نیست و نهایتاً جان می‌سپارد

آلبرت کامو می‌گفت: «تنها راه برای مبارزه علیه طاعون، صداقت است
و در اینجا

مسأله تنها «کرونا» و گویا یک «پاندمی خطرناک» نیست، بلکه مسأله بر سر آن چيزی است که رفته رفته «در فراسوی کورونا» شکل می‌گیرد.

مثلاً روزنامه «فرانکفورتر روندشاو» گزارش کرد:
مقامات بهداری (در دانمارک) مجازند از هم‌اکنون تست‌های اجباری، تلقیح اجباری و همین‌طور درمان اجباری تجویز کنند و برای تحقق و تحمیل دستورات خود، در کنار پلیس از ارتش و مؤسسات امنیتی خصوصی نیز کمک بگیرند

جهت اطلاع و استفاده خوانندگان فاکت‌های به اثبات رسیده را در زیر منتشر می‌کنیم:
١. بنا بر آمار کشورهایی که کنترلشان از هر جای دیگری بهتر بوده است، مثل کره جنوبی و ایسلند و آلمان و دانمارک نرخ مرگ‌و‌میر در بین مبتلایان به کووید١٩ بر روی‌هم در زمینه «یک چند در هزار» است و  بیش از ۲۰ بار پایین‌تر از آن‌چه که سازمان بهداشت جهانی تخمین می‌زده است.

٢. تحقیقاتی در «ناتور مدیسین» حتا به این نتایج مشابهی برای شهر «ووهان» در چین رسیده است. بالا بودن آمار در ابتدا در ووهان به این علت بود که افرادی که علایمی نداشتند و یا علایم بیماری نزد آن‌ها بسیار کم بود، به حساب نیامدند.

٣. ۵۰ تا ٨٠ درصد افرادی که دارای تست مثبت هستند، علایمی از خود بروز نمی‌دهند. حتا در بین ۷٠ تا ۷٩ سالگان، تقریباً ٦٠ درصد بدون علامت بیماری می‌مانند و بسیاری دیگر تنها علایم کمی از خود بروز می‌دهند.

۴. حد متوسط عمر متوفیان در اغلب کشورها (از جمله ایتالیا) بیش از ۸۰ سال بوده و تنها ۱% از متوفیان دارای بیماری جدی مضاعفی نبوده است. در نتیجه مشخصات مرگ بر روی‌هم مطابق با مرگ معمولی است.

۵. بسیاری از گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر این‌که افراد جوان و سالمی در اثر ابتلا به بیماری کووید۱۹ جان باخته اند، نادرست از آب درآمده است. بسیاری از این جوانان یا در اثر کووید۱۹ نمرده و یا مبتلا به بیماری‌های شدید دیگری (از جمله سرطان خون ناشناخته) بوده اند.

۶. نرخ مرگ‌ومیر عدی روزانه در ایالات متحده آمریکا تقریباً ۸۰۰۰ نفر، در آلمان ۲۶۰۰ نفر، در ایتالیا تقریباً ۱۸۰۰ نفر و در سوئیس تقریباً ۲۰۰ نفر است. مرگ‌ومیر ناشی از بیماری آنفلوآنزا در هر زمستان در ایالات متحده آمریکا برابر ۸۰ هزار نفر و در آلمان و ایتالیا بالغ بر ۲۵۰۰ نفر و در سوئیس تقریباً ۱۵۰۰ نفر است.

۷. مرگ‌ومیر شدید در شمال ایتالیا می‌تواند در اثر فاکتورهای منفی مضاعفی چون آلودگی هوا، لژونلا‌ها (باسیل‌های هوازی) و یا آلودگی آزبست (پنبه نسوز) و همین‌طور ریزش سیستم بهداشتی و مراقبت از سالمندان در اثر پدید آمدن ترس و وحشت عمومی و تعطیلی ادارات نیز پدید آمده باشد.

۸. موج آنفلوآنزا در کشورهایی چون ایتالیا و اسپانیا و بعضاً انگلستان و یا آمریکا در گذشته نیز باعث ایجاد فشار بر سیستم بهداشتی شده بود و در حال حاضر علاوه برآن، تقریباً ۱۵% از پزشکان و پرسنل پزشکی حتا برخی بدون علایم بیماری، در قرنطینه به سر می‌برند.

۹. یک تمایز مهم مربوط می‌شود به این سؤال که

آیا مردم با و یا در اثر ویروس کرونا جان می‌سپارند. کالبدشکافی‌ها نشان می‌دهند که در بسیاری از موارد بیماری‌های از قبل موجود تعیین کننده است، ولی آمار و ارقام رسمی این امر را اغلب بازتاب نمی‌دهد.

۱۰. لذا برای سنجش خطرناک بودن بیماری اعلام مکرر تعداد افراد با تست مثبت و متوفیان تعیین کننده نیست، بلکه تعداد کسانی که واقعاً به طور غیرمترقبه مبتلا به ذات‌الریه شدند و یا مردند، مهم است.

۱۱. تابع‌نمایی که اغلب با «موارد کرونا» نمایش داده می‌شود، گمراه کننده است، زیرا تعداد تست‌ها نیز به صورت نمایی رشد می‌کند. در اغلب کشورها تناسب بین تست‌های مثبت نسبت به کل تست (به اصطلاح نرخ مثبتی) ثابت و  بین ۵ تا ۱۵ درصد است و یا بسیار کند رشد می‌کند.

۱۲. کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی و سوئد که عبور و مرور و یا تماس عمومی را ممنوع نکرده اند، نسبت به دیگر کشورها تاکنون روند منفی‌تری نشان نمی‌دهند. این امر می‌تواند اثربخشی چنین اقدامات نسبتاً گسترده‌ای را زیر سؤال قرار دهد.

۱۳. از نظر متخصصین دستگاه تنفسی، تنفس مصنوعی بیماران مبتلا به کووید۱۹ اغلب مخرب است و به بافت شش صدمه می‌زند. تنفس مصنوعی بیماران مظنون به ابتلا اغلب به دلیل ترس از گسترش ویروس از طریق هواپخش است.

۱۴. برخلاف گمان‌های اولیه، سازمان بهداشت جهانی اواخر ماه مارس اعلام کرد که تاکنون هیچ دلیل واضحی برای پخش گسترده ویروس از طریق هواپخش در دست نیست. (WHO, 29.3.2020). همین‌طور یک ویروس‌شناس آلمانی طی یک مطالعات مقدماتی به همین نتیجه رسید. (Die Zeit. 6.4.2020)

۱۵. بسیاری از بیمارستان‌ها در آلمان و در سوئیس تقریباً خالی است و پرسنل آن تمام‌وقت کار نمی‌کنند. (اشپیگل، 3.4.2020) تعداد زیادی از عمل‌های جراحی و درمانی لغو شده است، حتا بیماران اورژانس از ترس ابتلا بعضاً در خانه‌های خود می‌مانند، که می‌تواند به مرگ بیانجامد.

https://www.youtube.com/watch?v=KucqjgM0P1E

۱۶دست چندین رسانه، که کوشش کردند وضعیت بیمارستان‌ها را دراماتیک جلوه دهند و حتا بعضاً تصاویر و ویديوهای جعلی و تحمیق کننده منتشر کردند، رو شد.

https://nypost.com/2020/04/01/cbs-admits-to-using-footage-from-italy-in-report-about-nyc/


به طور کلی بسیاری از رسانه‌ها حتا اظهارات و اطلاعات سؤال‌برانگیز رسمی را بدون نقد و انتقاد منتشر می‌کنند.

https://www.deutschlandfunk.de/die-nachrichten-kulturnachrichten.2792.de.html

۱۷. کیت تست‌ که در سطح بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملاً دقیق نیست: تحقیقات گذشته نشان داد که در این تست‌ها ویروس معمولی کرونا می‌تواند اشتباهاً مثبت نشان داده شود.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2095096/

علاوه براین،  آزمایش ویروس مورد استفاده در حال حاضر نیز به دلیل فشار زمان از نظر بالینی اعتبارسنجی نشده است.

https://www.youtube.com/watch?v=p_AyuhbnPOI

۱۸تعداد زیادی از کارشناسان معتبر بین‌المللی در بخش‌های ویروس‌شناسی و ایمونولوژی و اپیدمیولوژی اقداماتی را که انجام گرفته مخرب برآورد می‌کنند و مصونیت طبیعی و سریع مردم و حفاظت از گروه‌های اجتماعی مورد تهدید را توصیه می‌نمایند.

۱۹تعداد افرادی که به دلیل اقدامات نامبرده با بیکاری، مشکلات روانی و خشونت خانگی روبه‌رو شده اند در ایالات متحده آمریکا و همین‌طور در سطح جهان به شکل انفجاری افزایش یافته است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که نسبت به ویروس، اقدامات فوق به قیمت جان بیش‌تری از مردم خواهد انجامید.

https://www.nytimes.com/2020/03/20/opinion/coronavirus-pandemic-social-distancing.html

۲۰. ادوارد سنودن هشدار می‌دهد که بحران کرونا برای بسط و تعمیم گسترده ابزار کنترل و مراقبت در سطح جهان به کار گرفته خواهد شد. ویروس‌شناس معتبر «پابلو گلداشمیت» از «ترور جهانی رسانه‌ای» و «اقدامات تمامیت‌خواه» و عفونت‌شناس انگلیسی «جان آکسفورد» از «اپیدمی رسانه‌ای» سخن می‌گویند.


https://wp.me/p1gf1m-Rvb