پرش به محتوا

آنها که فرصت مقابله با کرونا را از دست دادند حالا فرافکنی می کنند


یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

آینده ما


نامه سرگشاده سخنگوی سفارت چین در آلمان خطاب به دبیرخانه سردبیر روزنامه (بلواری و جنجالی ) بیلد در باره گزارش تحریف حقایق 15 آپریل 2020
آقای ریچلت عزیز، اعضای محترم سردبیری بیلد، من امروز (15 آوریل 2010) تا حدودی شگفت زده گزارش شما را راجع به بیماری همه گیر کرونا بطور کلی و بویژه در مورد این دعوی که گویا چین مرتکب خطائی شده است پیگیری کردم.
بگذریم از این واقعیت که از منظر ما کشوری را مسئول بیماری همه گیری دانستن که جهان از آن در رنج است رفتاریست ناپسند و آنگاه در پی این دعوی صورت حسابی صریح مبنی بر بدهی چین به آلمان عرضه کردن حاکی از آنست که این مقاله برخی از فاکت های اساسی را نادیده گرفته است.

شما می نویسید ویروس گسترش یافته «از جمله به این علت که رهبری چین اطلاعات مهمی را چندین هفته پنهان داشته » و : » چین تعهدات اطلاعاتی خود را به سازمان بهداشت جهانی (WHO) نقض کرده است».

در این مورد تصریح می کنیم: مقامات چینی روز 31.12.2019 به WHO گزارش دادند در ووهان مواردی از ذات الریه ناشی از علتی ناشناخته مشاهده شده است.
از 3 ژانویه سال 2020 ، چین مرتباً WHO و سایر کشورها مانند ایالات متحده را از سیر بیماری با خبر ساخته است. در آن زمان، ووهان وجود 44 بیمار مبتلا به بیماری اسرارآمیزی را گزارش داد. در 8 ژانویه سال 2020 ، پاتوژن SARS-CoV-2 برای اولین بار تشخیص داده شد. در 11 ژانویه ، چین ژنوم کامل ویروس کرونا را در آنلاین منتشر کرد و داده های ژنتیکی را در اختیار WHO گذاشت.
در 20 ژانویه، چین بر اساس مطالعات اپیدمیولوژیک انتقال ویروس کرونا را از شخصی به شخصی دیگر تأیید کرد. سه روز بعد از آن کلان شهر ووهان قرنطینه شد.
2- شما می نویسید: «انجمن اندیشمندان انگلیس، موسوم به انجمن هنری جکسون پس از تحقیقات خود به این تیجه رسیده که: از نظر حقوقی چین مسئول عواقب اقتصادی آن است.»
توجه داشته باشیم که بسیاری از کشورهایی که اکنون با Covid-19 دست و پنجه نرم می کنند ، پس از شیوع بیماری درچین برای پیروی از دستورالعمل های IHR – ( دستور العمل های بین المللی بهداشتی که پیروی از آنها اجباری است)، وقت داشتند که خود را برای پیشگیری از گسترش کرونا آماده کنند.
این دعوی نمایندگان برخی از رسانه ها مبنی بر اینکه رفتار چین خلاف قوانین بین المللی بوده و گویا اکنون موظف به پرداخت خسارت به دولت های خارجی است، در واقع ارتباطی با حقوق بین الملل ندارد. آنها برای منحرف ساختن اذهان از غفلت ورزی ها و ضعف های خود به متهم ساختن یکدیگر روی آورده اند.
از منظر ما شیوه گزارش شما در صفحه 2 که طی آن ما را مورد حمله قرار داده اید حاکی از بی شرمی است. گزارش شما نه تنها فاقد حقایق اساسی و زمانبندی دقیق است بلکه فاقد حداقل دقت و انصاف روزنامه نگاری نیز است.
کسانی که این شیوه حساب کشی را به راه می اندازند که شما امروز در روزنامه بیلد پیش کشیده اید به ناسیونالیسم، پیشداوری ها، خارجی ستیزی و چینی ستیزی دامن می زنند.
این شیوه نه به دوستی سنتی میان خلق ها کمک می کند و به درک درستی از روزنامه نگاری.
با احترام ، تائو لیلی (سخنگوی سفارت چین در آلمان)

Der komplette offene Brief: http://www.china- botschaft.de/det/sgyw/t1770161.htm

به نامه کامل سفارت چین با لینک فوق دست می یابید


https://wp.me/p1gf1m-RtC

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: