کوبا, سرتیتر

قطر پزشکان کوبایی را بر آمریکا ترجیح می دهد

kuba_italia3


موسسه پزشکی کوبایی هنری رووه پذیرای ورود یک هیئت ۲۰ نفره پزشکان هندوراسی است برای دیدن آموزش در زمینه مبارزه با بیماری های ویروسی وارد این کشور شده‌اند.

موسسه پزشکی کوبایی سالیان سال است که به آموزش پزشکان کشورهای آمریکای لاتین مشغول است و آنها را در مقابل شیوع بیماری‌ های واگیردار آماده می‌سازد لازم به یادآوری است که این یک سنت قدیمی در کوبا است که پزشکان کشورهای فقیر آمریکای لاتین را در کشور خود آموزش داده تا آنان نیز بتوانند در شرایط وقوع بیماری های واگیردار در کشور خود مردم شان خدمت کنند، بین کوبا و هندوراس مانند بسیاری از کشورهای دیگر آمریکای لاتین توافقنامه‌ای در سال ۲۰۱۴ به امضا رسیده است که درآن کوبا آموزش این پزشکان را در کشور خود به عهده می‌گیرد.

پزشکان کوبایی سابق بر این هم همواره آمادگی خود را در هر فرصتی به کشورهای آمریکای لاتین نشان داده و بویژه زمانی که طوفان های سهمگین مناطق استوایی خاک این کشورها را درنوردید پزشکان کوبایی همواره به عنوان اولین تیم های پزشکی به این کشورها اعزام شده و به مداوای بیماران می‌پرداختند.

استقبال مردم کم درآمد کشورهای آمریکای لاتین از از امکانات درمانی کوبا همچنان ادامه دارد، این یک امر بسیار عادی تبدیل شده است که بسیاری از بیماران کم درآمد کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی برای سفر به کوبا و معالجه خود تلاش می‌کنند و به جای مسافرت به کشورهای گران قیمت مانند آمریکا و اروپا ترجیح می دهند در بیمارستان‌های کوبا مداوا شوند.

همکاری با کشور عربی قطر

تا آنجایی که به حفظ سلامتی و به دانش پزشکی مربوط می شود کشور عربی کوچک قطر که در خلیج فارس قرار دارد ترجیح می دهد با پزشکان کوبایی به جای پزشکان امریکایی همکاری کند.

۲۰۰ نفر از اعضای موسسه پزشکی هنری رووه کوبا که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یکی از فعال ترین و موفق ترین موسسات کمک رسانی پزشکی جهان شناخته شده است راهی کشور کوچک عربی قطر شدند تا در بیمارستان منطقه ای دوخان به ۵۰۰ نفر از دیگر پزشکان کوبایی که مدتهاست در این بیمارستان که برای بیماران مبتلا به ویروس کووید ۱۹ یا همان کرونای جدید در نظر گرفته شده است به پیوندند.

منبع گرانما ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا

ترجمه از آزاد مهری شیبانی


https://wp.me/p1gf1m-RmZ