سرتیتر

انتقال هوایی کارگر ارزان به آلمان در فصل برداشت


منبع: مورنینگ استار
تارنگاشت عدالت


آلمان برای برداشت محصول با محدودیت‌های ویژه از رومانی کارگر ارازن وارد می‌کند

کارگران فصلی رومانی امروز، بیرون از فرودگاه بین‌المللی آورم یانکو در شهر کلوژ، در مرکز رومانی منتظرند.

آلمان برای برداشت محصولات کشاورزی خود انتقال هوایی کارگر ارزان از کشورهای اروپای شرقی را آغاز کرد؛ آلمان برای جلوگیری از اشاعه ویروس کرونا محدویت‌های سختی بر فعالیت‌های آن‌ها وضع کرده است.

دو هواپیمای حامل کارگران رومانی، بر اساس برنامه جدیدی که آن‌ها را به گروه‌های کوچک تقسیم می‌کند و پیش از ورود مورد معاینه پزشکی قرار می‌دهد، وارد برلین و دوسلدورف شد.

آن‌ها باید در یک واحد مجزا از دیگر کارگران کشاورزی، مجهز به وسايل ویژه، کار کنند.

آلمان مانند بریتانیا برای برداشت بسیاری از محصولات خود به واردات کارگر فصلی ارزان خارجی تکیه می‌کند، و از این راه به تولید‌کنندگان خود اجازه می‌دهد دستمزدهای کم‌تری بپردازند و شرایط بدی را که برای شهروندان قابل قبول نیست بر کارگران تحمیل کنند

آلمان مانند بریتانیا برای برداشت بسیاری از محصولات خود به واردات کارگر فصلی ارزان خارجی تکیه می‌کند، و از این راه به تولید‌کنندگان خود اجازه می‌دهد دستمزدهای کم‌تری بپردازند و شرایط بدی را که برای شهروندان قابل قبول نیست بر کارگران تحمیل کنند.

گرچه برخی از تولید‌کنندگان بریتانیایی خواهان تشکیل یک «ارتش ارضی» برای بسیج شهروندان جهت مقابله با کمبود کارگر خارجی ناشی از همه‌گیری ویروس کووید-۱۹در سراسر قاره شده اند، اما برخی دیگر خواهان طرح‌هایی شبیه طرح آلمان برای ابر-استثمار کارگران از کشورهای فقیر هستند.

«یولیا کلوکنر» وزیر کشاورزی آلمان گفت که طرح، یک «راه‌حل پراگماتیک و هدفمند» است که اجازه می‌دهد تا ۴۰ هزار کارگر فصلی در آوریل، و ۴۰ هزار نفر دیگر در مه وارد کشور شوند.

وی افزود: «این یک خبر مهم و خوب برای کشاورازن است. برداشت صبر نمی‌کند.»

کارگران برای شرکت در طرح باید ابتدا ثبت‌نام کنند. جزییات آن‌ها به وسیله پلیس تحقیق و بررسی می‌شود، و کشاورزانی که آن‌ها را می‌خواهند باید با شرکت هواپیمایی «یورووینگز» هماهنگ نمایند، و بگویند می‌خواهند کارگران چه موقع و در کجا مستقر شوند.