کوبا, سرتیتر

ونزوئلا می‌تواند به ویتنامی دیگر برای آمریکا تبدیل شود

گرانما ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا


در دورانی که تمامی بشریت مشغول مبارزه با پاندمی ویروس کرونا میباشند، واشنگتن به این نتیجه رسیده است که نیروهای مترقی جهان در وضعیت عقب نشینی و شکست قرار گرفته اند و ناجوانمردانه و فرصت‌طلبانه، موقعیت را برای وارد کردن آنچه وی آنرا «آخرین ضربه» به انقلاب بولیواری ارزیابی میکند مناسب می بیند.
رئیس جمهور مردمی ونزوئلا نیکولاس مادورو در نامه ای سرگشاده به مردم ایالات متحده آمریکا در مورد اجرای چنین نقشه‌هایی توسط دولت واشنگتن هشدار می دهد و تاکید میکند راه اندازی چنین جنگی مبتواند به«نابودی پرشمار نیروهای نظامی، درگیری های خونین و بی پایان منجر شود».
سناریوی یک طرح ماجراجویانه و خطرناک زیر پرچمی دروغین، که باید بهانه‌ای برای آغاز یک جنگ جدبد دیگر علیه مردم ونزوئلا شود در شرایط فعلی به یک احتمال بسیار واقعی تبدیل شده است.
ارتش بولیواری ونزوئلا در ششم آوریل یک هواپیما را که ظاهراً برای قاچاق مواد مخدر استفاده می شود را شناسائی کرد که تلاش داشت به شکل غیر قانونی وارد آسمان ونزوئلا شود و توانستند این هواپیما را خنثی کنند.
رئیس جمهور مادورو با توجه به فعالیتها و ترددهای مزدوران شبه نظامی در مناطق مرزی کلمبیا تصمیم گرفت که رفت و آمد در این مناطق را ممنوع اعلام کند. بنابر گزارش شبکه رسانه‌ای تله سور، چهار نفر از این مزدوران شبه نظامی که سعی داشتند خود را به بجای مهاجران ونزوئلایی که از کلمبیا قصد بازگشت به خانه را دارند جا بزنند را شناسائی و آنها توسط نیروهای انتظامی ارتش بولیواری ونزوئلا دستگیر و زندانی شدند.
از سوی دیگر در آمریکا نیز صداهایی برای مقابله با این تجاوز نظامی به گوش می رسد از جمله شبکه دفاع از حقوق انسانی که خواستار برچیده شدن هرچه سریعتر تحریم‌های آمریکا علیه کشور و مردم ونزوئلا میباشد.
همچنین نامه هایی سرگشاده‌ با امضای سازمان های بین المللی مرکب از حقوقدانان و شخصیت های حقوقی و روشنفکران کشورهای مختلف خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو و اعضای فراکسیون سیاست خارجی سنای آمریکا نوشته شده که، در آن از آنها خواسته شده است که سیاست تحریک آمیز و جنگ افروزانه خود را نسبت به مردم این کشور آمریکای لاتین تغییر دهند.


امیرحسین پازوکی

https://wp.me/p1gf1m-Rb8