تاریخی, سرتیتر

ویتنام چگونه در «جنگ علیه کرونا» پیروز شده است؟


ویتنام علی‌رغم این‌که ملت نسبتاً فقیری است و نظام بهداشتی نسبتاً فقیری دارد، توانست از طریق ردگیری، سریعاً مانع گسترش ویروس کرونا شود. یک مقام ارشد «مرکز عملیات اضطراری ویتنام» گفت «موضوع مهم این است که شما لازم است تعداد کسانی را که در تماس با ویروس قرار گرفته اند، یا از مناطق مبتلا به ویروس آمده اند بدانید، وسپس این افراد را آزمایش کنید.» دولت گفت: «هر بنگاه اقتصادی، هر شهروند، هر منطقه مسکونی باید یک دژ برای جلوگیری از اپیدمی باشد.» هنرمندان ویتنام مجموعاً ۶۰ نقاشی را برای مزایده و کمک به کارکنان بهداشتی خط مقدم جنگ با ویروس هدیه کرده اند.


منبع: مورنینگ استار

تارنگاشت عدالت


 

یک معلم در کلاس خالی به طور آنلاین در مدرسه نگوین تات تان در هانوی، به دانش‌آموزان خود تدریس می‌کند

در نبرد علیه ویروس، ویتنام گردهمایی‌های عمومی را ممنوع کرد

ویتنام امروز گردهمایی‌ بیش از ۲۰ نفر را در داخل ساختمان‌ها ممنوع اعلام کرد. این کشور واقع در آسیای جنوب-شرقی برای الگوی کم خرج خود در مقابله با همه‌گیری جهانی ویروس کرونا مورد ستایش است.

دولت همچنین گردهمایی گروه‌های بیش از ۱۰ نفر را در خارج از ساختمان‌ها ممنوع اعلام کرد. کشور با فقط ۱۵۳ مورد ابتلا و بدون تلفات توانسته است اشاعه بیماری را مهار نماید.

ویتنام، که با چین هم مرز است، بخاطر تلاش‌هایش برای مهار بیماری مورد ستایش است. دولت می‌گوید بخش عمده این به دلیل ردگیری تماس است.

ویتنام با واکنش سریع به شیوع و «اعلام جنگ» علیه ویروس کرونا بوسیله دولت کمونیست ویتنام در جریان جشن‌های سال نو تت، زمانی که هیچ موردی از ابتلا وجود نداشت، توانست به این دست یابد.

نگوین شوان فوک نخست‌وزیر ویتنام می‌دانست که ویروس کرونا به زودی به کشور او خواهد رسید.

او در یک نشست حزب کمونیست حاکم بر کشور گفت: «نبرد با این اپیدمی نبرد با دشمن است.»

دولت گفت ویتنام علی‌رغم این‌که ملت نسبتاً فقیری است و نظام بهداشتی نسبتاً فقیری دارد، توانست از طریق ردگیری، سریعاً مانع گسترش ویروس کرونا شود.

یک مقام ارشد «مرکز عملیات اضطراری ویتنام» گفت «موضوع مهم این است که شما لازم است تعداد کسانی را که در تماس با ویروس قرار گرفته اند، یا از مناطق مبتلا به ویروس آمده اند بدانید، وسپس این افراد را آزمایش کنید.»

دولت گفت: «هر بنگاه اقتصادی، هر شهروند، هر منطقه مسکونی باید یک دژ برای جلوگیری از اپیدمی باشد.»

دولت معادل ۱,۱ میلیرد دلار برای کمک به شناور ماندن اقتصاد ویتنام اختصاص داده است، اما خواهان کمک داوطلبانه مردم برای جلوگیری از بحران مالی شده است.

هنرمندان ویتنام مجموعاً ۶۰ نقاشی را برای مزایده و کمک به کارکنان بهداشتی خط مقدم جنگ با ویروس هدیه کرده اند.

آقای فوک به خاطر تلاش در «جنگ با ویروس» به مثابه «یک قهرمان ملی» ستایش می‌شود.


https://wp.me/p1gf1m-QYI