پرش به محتوا

کوبا یک اکیپ پزشکی را به ایتالیا میفرستد تا برای مبارزه با کرونا کمک کنند – احمد مزارعی

مطبوعات : نوشته احمد مزارعی، سوم فروردین ۱۳۳۹

کوبا یک گروه پزشکی را به ایتالیا میفرستد که درمیانشان دکتری است که در مبارزه با بیماری تب ایبولا درافریقا شرکت داشته است، رئیس این گروه تاکید کرد که تیم پزشکی وی اماده است بطور خستگی نا پذیری به معالجه بیماران بپردازد وما نع گسترش کورنا درایتالیا شود.

این تیم پزشکی به منطقه لومباردیا میرود که ساکنانش بیشترین زیانها را متحمل شده اند

کشور کوبا تیمی پزشکی شامل پنجاه ودو دکتر وپرستار به کمک ایتالیا فرستاد که درمیانشان کسی است که درمبارزه با بیماری تب ایبولا درافریقا شرکت داشته است، هدف این تیم پزشکی کمک به مردم ایتالیا برای مبارزه با بیماری کورنا میباشد.

مدیر تیم پزشکی کوبائی اقای کارلوس ریکاردواعلام نمود که تیم ما شامل 36، پزشک و15 نفر پرستار واداری میباشند که امادگی دارند برای مبارزه با بیماری کورنا با پزشکان ایتالیائی همکاری کنند.

بنا به گفته سرپرست این تیم پزشکی درهنگام خداحافظی درهاوانا پایتخت کوبا ، سی نفر ازاعضای این تیم 36 نفره برای مبارزه با بیماری تب ایبولا درسال 2014 به دعوت «سازمان بهداشت جهانی»به افریقا رفته بودند.

درامد فعالیتهای پزشکی جهانی کوبا درسال گذشته 6.3،ملیارد دلار بوده است ، به اضافه درامدهای توریستی که برای کوبا بسیار مهم است (1) واین دو جزئی از درامدهای اساسی دراقتصاد کوبا میباشد.

از طرف دیگر وزارت دفاع روسیه نیز اعلام داشت که درنظر دارد تعدادی دانشمند متخصص ویروس ، وهمچنین مقداری تجهیزات نظامی که میتواند درخدمت مبارزه با ویروس کورنا مورد استفاده قراربگیردبه ایتالیا بفرستد.

این وزارتخانه اعلام داشت که هوا پیماهای حمل ونقل وابسته به نیروهای جو – فضائی روسیه اماده است تا «هشت گروه متحرک از علمای ویروس وپزشکان نظامی روسیه ومجموعه ای از ماشینهای پزشکی ومواد ضد عفونی کننده وشستشودهنده ، به اضافه امکانات دیگر پزشکی به ایتالیا بفرستد واین بستگی به امادگی ایتالیا برای تحویل گرفتن این امکانات را دارد».

قابل ذکر است درایتالیا تعداد 793، نفر طی 24 ساعت گذشته فوت کرده اند که مجموع تلفات جانی دراین کشور به 4825، نفر بوده است که 3095 نفر انها در منطقه لومباردیا ی شمالی بوده است.

درکوبا خدمات پزشکی از جمله دارو مجانی میباشد ، در سر غالب چها راهها ی بیشتر شهرها کیوسکهای کوچکی قراردارد که بعضی داروهای ضروری وبرای مثال » اسپری بینی» ومشابه ان موجود است که نیازمندان میتوانند خود از انها استفاده کنند.


توضیح مجله هفته: لازم به یادآوری است که کوبا خود در محاصره شدید ترین تحریم‌های امپریالیستی آمریکا بوده و این کشور برای اداره امور معمولی خود با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کند. درحالیکه کشورهای ثروتمند سرمایه داری امپریالیستی مرزهای خود را بسته و کمک های خود را تنها محدود به متحدانشان کرده‌اند و آنهم در حد کمک های پیش پا افتاده مانند کمک پنج میلیون یوروئی به ایران از طرف آلمان، انگلیس و فرانسه آنهم باهم! (چین و روسیه کمک های عظیمی به ایران کرده اند، بویژه چین و این کمک‌های در شکل ارسال نیروی متخصص، مواد بهداشتی و بیمارستانی همچنان ادامه دارد و این کمک ها شامل ایتالیا نیز شده است، تنها کویت به تنهائی ۲ برابر اروپا به ایران کمک ارسال کرده است!)

مردم کشورهای درگیر کرونا میدانند که سرمایه داری کثافتی بی رحم است و تنها روی کشورهائی مانند جمهوری خلق چین دو جمهوری سوسیالیستی کوبا میتوان حساب باز کرد که بدون فوت وقت و بی توجه به سیستم حاکم بر کشورهای درگیر با ویروس کرونا به کمک آنها شتافته‌اند. اینجا درک واقعی حقوق بشری را میتوان محک زد، اپوزیسیون خودفروخته ایران چه «چپ» و چه راست دست در دست امپریالیسم آمریکا و اروپا با سکوت در برابر تحریم‌ها شریک جرم جنگ رسمی آمریکا و متحدانش علیه مردم ایران است!

۱ دیدگاه »

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: