پرش به محتوا

از کوبا دارو وارد کنید و مردم را نجات دهید!


مسؤولین دارویی کوبا روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن اعلام افزایش چشم‌گير داروی ضد کرونا در کوبا گفتند این دارو می‌تواند هزاران بیمار ویروس کرونا را درمان کند. «اینترفرون بتا» به مثابه «مهم‌ترین بخش تولیدات دارویی کوبا» در یک طرح مشترک، به مثابه بخشی از یک قرارداد بین دو کشور سوسیالیستی در کوبا و در چین تولید شد.


منبع: مورنینگ استار
تارنگاشت عدالت


این ادعا که اشاعه وسیع ویروس کرونا و پی‌آمدهای آن بر زندگی و سلامت مردم ایران عمدتاً یا حتا بخشاً به علت تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده علیه ایران می‌باشد، نادرست است و بخشی از تبلیغات جریاناتی است که سیاست‌های اقتصادی و دیپلماتیک «تساهل و تسامع با کدخدا» را، شاه‌کلید قفل تمام مشکلات ایران می‌دانند. مگر ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا و سنگاپور مورد تحریم‌های آمریکا قرار دارند؟ میزان موفقیت یا عدم موفقیت هر یک از این چهار کشور در مقابله با بحران ویروس کرونا به چه عوامل و سیاست‌هایی بستگی دارد؟ و نقش عوامل و سیاست‌های مشابه در بحران ویروس کرونا در ایران چیست؟

در ارتباط با تحریم‌ها باید پرسید آیا هیچ راهی برای دور زدن آن‌ها برای هیچ‌کس متصور نیست؟ به عنوان مثال، آیا نمی‌توان به جای واردات موز سبز، چیپس موز، انواع قهوه و دیگر محصولات مصرفی از برخی از کشورهای آمریکای لاتین، آستین‌ها را بالا زد و ترتیبات واردات دارو از کوبا را مهیا نمود؟


داروی کوبایی می‌تواند در اپیدمی ویروس کرونا جان هزاران نفر را نجات دهد

دانش‌آموزان، که برخی از آن‌ها ماسک حفاظتی در برابر اشاعه ویروس کرونا دارند، در حال خواندن سرود ملی در هاوانا، دست‌ راست خود را بالا آورده اند

مسؤولین دارویی کوبا روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی ضمن اعلام افزایش چشم‌گير داروی ضد کرونا در کوبا گفتند این دارو می‌تواند هزاران بیمار ویروس کرونا را درمان کند.

ادواردو مارتینز رییس گروه «بیوکیوبافارما» (BioCubaFarma) توضیح داد که
جزیره سوسیالیستی ۲۲ دارو تولید کرده که برای مهار شیوع ویروس کرونا به کار گرفته می‌شوند

جزیره سوسیالیستی ۲۲ دارو تولید کرده که برای مهار شیوع ویروس کرونا به کار گرفته می‌شوند .

تاکنون به اثبات رسیده که یک داروی ساخت کوبا به نام «اینترفرون بتا» توانسته به طور مؤثر بیش از ۱۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا را درمان کند، این دارو یکی از ۳۰ دارویی است که به وسیله «کمیسیون بهداست ملی چین» برای مقابله با بیماری‌ تنفسی برگزیده شده است.

این دارو نخستین بار در سال ۱۹۸۶ به وسيلۀ تیمی از پژوهشگران در «مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی» کوبا تولید شد و در نظام بهداشتی کوبا به کار گرفته شد.

آقای مارتینز توضیح داد که «اینترفرون بتا» به مثابه «مهم‌ترین بخش تولیدات دارویی کوبا» در یک طرح مشترک، به مثابه بخشی از یک قرارداد بین دو کشور سوسیالیستی در کوبا و در چین تولید شد.

او گفت دارو هم‌چنین می‌تواند برای مهار اشاعه ویروس و درمان بیماران مبتلا به آن، به کشورهای دیگر صادر شود.

ایولوجیو پیمنتل، سرپرست «مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی» گفت که
عرضه کافی برای «درمان تعدادی برابر با تعداد همه بیمارانی که در چین درمان شدند»- بیش از ۸۰ هزار بیمار- وجود دارد

عرضه کافی برای «درمان تعدادی برابر با تعداد همه بیمارانی که در چین درمان شدند»- بیش از ۸۰ هزار بیمار- وجود دارد .

وی افزود: «ما فکر می‌کنیم قادریم نه فقط تقاضای احتمالی در کوبا، بلکه تقاضا از دیگر کشورها را که روزبه‌روز افزیاش می‌یابد، تأمین نماییم.»

کوبا یک تیم پزشکی و «اینترفرون بتا» به ایتالیا فرستاده است که در آنجا در کنار کارشناسان چینی به نبرد برای مهار اشاعه ویروس کرونا کمک می‌کنند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: