سرتیتر

کرونا – هیچ کارگری نباید کار خود را از دست بدهد!

karstadt sakhtemani8377284419959459747..jpg


فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری به نمایندگی ۱۰۰ میلیون عضو خود در سراسر جهان، حمایت خود را از کارگران سراسر جهان که با پی‌آمدهای شیوع ویروس کروناکه اکنون موارد کثیری را از ابتلا و مرگ نشان می‌دهدبر سلامت و خطر نسبت به حقوق کاری خود رو‌به‌رو هستند، ابراز می‌دارد. کارگران و اقشار مردمی از پی‌آمدهای نظام ددمنش سرمایه‌داری رنج می‌برند، و در معرض خطرات نسبت به جان خود و بقای خانواده‌هایشان قرار دارند.


منبع: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری
تارنگاشت عدالت


 بیانیه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری پیرامون اپیدمی ویروس کرونا:

هیچ کارگری نباید کار خود را از دست بدهد!

 فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری به نمایندگی ۱۰۰ میلیون عضو خود در سراسر جهان، حمایت خود را از کارگران سراسر جهان که با پی‌آمدهای شیوع ویروس کروناکه اکنون موارد کثیری را از ابتلا و مرگ نشان می‌دهدبر سلامت و خطر نسبت به حقوق کاری خود رو‌به‌رو هستند، ابراز می‌دارد.

ما از همه دولت‌ها می‌خواهیم فوراً اقدامات لازم را برای حفاظت از جان و سلامتی کارگران، و هم‌چنین حراست از حقوق کاری آن‌ها اتخاذ نمایند.

خانواده بزرگ سندیکایی دارای سمت‌گیری طبقاتی ما بر نقش تاریخی کارکنان و دانشمندان مراقبت بهداشتی، در درون بیمارستان‌ها و دیگر خدمات، که تحت شرایط طاقت‌فرسا و بد در نظام‌های بهداشتی نامساعد برای حراست از جان کارگران و همه مردم کوشش می‌نمایند، تأکید می‌ورزد.

ما شاهد کمبود‌های بسیار بزرگ در نظام‌های بهداشتی هستیم که از سیاست‌های کاهش بودجه و تجاری کردن ناشی می‌شوند، از سیاست‌هایی که به مراقبت بهداشتی و پیشگیری نه به مثابه یک حق جهانی، بلکه به مثابه یک کالای تولید کننده سودهای عظیم برای صنایع بهداشتی و داروسازی نگاه می‌کنند

ساختارهای بهداشتی رقت‌انگیز و حتا غیرموجود در کشورهای آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین کارگران را در معرض خطرات جدی ناشی از اپیدمی قرار می‌دهند.

با اقداماتی مانند اخراج‌ها در بخش‌هایی مانند گردشگری، کار از خانه، و حتا ساعات کاری انعطاف‌پذیر، کارگران نباید هزینه پی‌آمدهای شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی را بپردارند.

مطالبات ما عبارتند از:

۱استخدام پرسنل پزشکی و پرستاری دايم و هم‌چنین ایجاد ساختارهای جدید بهداشت همگانی.

۲تجهیز کامل همه خدمات همگانی به مواد ضدعفونی کننده و حفاظتی، که به وسیله دولت به طور رایگان در اختیار جمعیت قرار می‌گیرد.

۳تضمین روزهای مرخصی اضافی با حقوق و بیمه کامل برای
کارگرانی که بیمارند.
کارگرانی که در نتیجه اقدامات پیشگیرانه اضطراری مجبور به غیبت از کار شده اند.
کسانی که مجبورند از کودک یا سالمند بیمار عضو خانواده خود مراقبت نمایند. کسانی که در نتیجه اقدامات پیشگيرانه تعطیلی مدارس و مهدکودک‌ها با کودکان خود در خانه مانده اند.
۴اقدامات حمایتی اساسی و کافی در همه محل‌های کار.
۵سودجویی چندملیتی‌ها و انحصارات علیه اقشار مردمی باید سرکوب شود.

در عصر رشد و پیشروی سریع فن‌آوری، امکانات علمی و تولیدی برای مقابله مؤثر با اپیدمی‌ها و حفاظت از مردم در برابر آن‌ها وجود دارد.

به جای این، کارگران و اقشار مردمی از پی‌آمدهای نظام ددمنش سرمایه‌داری رنج می‌برند، و در معرض خطرات نسبت به جان خود و بقای خانواده‌هایشان قرار دارند.

ما خواهان این هستیم که همه حکومت‌ها، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی بدون تعلل اقدامات کامل و اساسی را برای پیشگیری و حفاظت از بهداشت و جان کارگران و مردم، و هم‌چنین حراست از حقوق کاری آن‌ها با اقداماتی که در بالا ذکر شد، در پیش گیرند.

 دبیرخانه


لینک کوتاه: https://wp.me/p1gf1m-QEy