رسانه ها

هیأت جبهه دموکراتیک فلسطین وارد مسکو شد

«نایف حواتمه» دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین. که یک جریان مارکسیستی با سابقه است در رأس هیأتی عالیرتبه امروز (دوشنبه) به دعوت رسمی روسیه وارد این کشور شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «صفا»، حواتمه و هیأت همراه در این سفر با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، «میخائیل بوگدانوف» معاون وی و دیگر مقامات دیدار خواهند کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: در این دیدارها چند موضوع از قبیل معامله ترامپ-نتانیاهو (معامله قرن) و پیامدهای خطرناک آن، اوضاع منطقه و روابط بین‌المللی، وضعیت داخلی فلسطین و بازگشت وحدت داخلی فلسطینی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

جبهه دموکراتیک همچنین درباره روابط دوجانبه با روسیه و راه‌‌های تقویت آن، نقش روسیه در مرحله آینده در حمایت از مسأله فلسطین و حقوق آن در سایه مداخلات کنونی آمریکا بحث و تبادل‌نظر خواهد کرد.

از دیگر موضوعاتی که در این سفر به آن پرداخته خواهد شد، مقابله جدی با معامله قرن و خروج از توافق «اسلو» است.

بیست و یکم اسفندماه جاری، هیأتی از جنبش جهاد اسلامی فلسطین به ریاست دبیرکل این جنبش «زیاد النخاله» وارد مسکو پایتخت روسیه شد و با لارووف و بوگدانوف دیدار کرد.

پس از آن نیز هیأتی از حماس به ریاست «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش در یازدهم اسفند به روسیه رفته بود و در دیدار با مقامات روسی درباره سه پرونده اصلی یعنی معامله قرن، آشتی فلسطینی و تحقق وحدت ملی و روابط دو جانبه بحث و تبادل نظر کرده بود.