پرش به محتوا

آمریکا عامل اصلی جنگ کرونا به عنوان یک جنگ بیولوژیک است.

corona_trump

سردبیر روزنامه اینترنتی رأی الیوم با طرح پرسش‌هایی درباره نحوه تعامل دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ویروس کرونا و مبتلا نشدن ترامپ به کرونا با وجود ارتباط او با مبتلایان به کرونا و طرح این دیدگاه که وی واکسن کرونا را دارد گفت جنگ کرونا، قطعا یک جنگ بیولوژیک است که آمریکا در صدر این جنگ قرار دارد.

عبدالباری عطوان در سخنان هفتگی تصویری اش در رأی الیوم که از لندن به روز می‌شود گفت: امروز می‌خواهم درباره سه جنگ با شما صحبت کنم. نخست، جنگی که بسیار مهم است و جنگ‌های دیگری که اهمیتش کمتر از این جنگ نیست.

جنگ نخست جنگ کروناست. الان مسائل شفاف‌تر شده و مشخص شده که یک جنگ بیولوژیکی است و جنگ تصادفی نیست و در صدر این جنگ نیز آمریکا قرار دارد و چه بسا آمریکا این ویروس را به سراسر جهان سرایت داده است.

جنگ دوم نیز جنگ نفتی است که بین سعودی و روسیه شعله ور شده و به هرج و مرج و کاهش قیمت نفت به کمتر از ۳۰ دلار در هر بشکه منجر و باعث فاجعه برای کشور‌های نفت خیز عرب خلیج فارس و کشور‌های دیگر شده است.

جنگ سوم نیز جنگ نیابتی در عراق است. حزب الله عراق به شلیک موشک به پایگاه التاجی آمریکا اقدام کرد و این گروه انتقام فرمانده اش یعنی ابو مهدی المهندس را گرفت و دو سرباز آمریکایی و یک سرباز انگلیسی را کشت. آمریکا نیز به پایگاه‌های بسیج مردمی حمله کرد که به کشته شدن شش نفر منجر شد.
عطوان افزود با جنگ کرونا آغاز می‌کنم. سخنگوی وزارت خارجه چین، جهان را با سخنانش – که گفت این ویروس را آمریکا ساخته و چه بسا ارتش آمریکا این ویروس را در چین برای انتقام از ایم کشور منتشر کرده است- به لرزه در آورد.
این مقام چینی مجموعه سئوالاتی را مطرح کرد و گفت چرا این ویروس با تأخیر به آمریکا رسید؟

چرا در بیمارستان‌های آمریکا این ویروس وجود ندارد چرا تعداد مبتلایان زیادی در آن وجود ندارد؟

آمریکا سیصد میلیون نفر جمعیت دارد. سخنان این مقام چینی، جنجالی به پا کرد. ما در ویدیوی قبلی گفتیم نظریه توطئه این بار درست است. آمریکا‌ چه بسا در حال انتقام از چین است. آمریکا از چین شکست تجاری خورده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، گره‌ای به نام چین و تجارت با چین دارد. چین ظرف کمتر از ده سال، آمریکا را به عنوان بزرگترین قدرت اقتصادی از صدرنشینی به زیر کشیده است. چین ظرف پنج سال نیز دلار را به زیر کشیده است و چین اکنون برای نظام جدید مالی برنامه ریزی می‌کند که به سلطه دلار پایان می‌دهد. چین به همراه روسیه و کشور‌های متضرر از تحریم‌های آمریکا مانند ایران و ونزوئلا و هند برنامه ریزی می‌کند. نقش کنونی چین اکنون خیلی زیاد است. چین الان هواپیما تولید می‌کند که ایرباس و بوئینگ را از دور خارج خواهد کرد که این دو هم اکنون بر بازار هواپیما‌های مسافربری در جهان مسلط هستند. چین همچنین هواپیما‌های نظامی تولید می‌کند. پیش بینی می‌شود چین به قدرت اول اقتصادی و قدرت نظامی تبدیل شود. اگر این نظریه درست باشد شاید همین باعث شده است آمریکا برای نابودی اقتصادی چین از طریق جنگ بیولوژیکی و ویروس کرونا تلاش کند. این مسئله جای بحث و بررسی دارد و همه جهانیان باید درباره این نظریه صحبت کنند. نخستین کشوری که در جهان از بمب‌های اتمی استفاده کرد کدامین کشور بود؟

آمریکا بود که در جنگ علیه ژاپن استفاده کرد.

آمریکا از طاعون برای نابودی سرخ پوستان بهره گرفت و همه سرخ پوستان را تارومار کرد و بیش از یکصد هزار سرخ پوست در این جنگ از بین برده شدند. نظریه توطئه درباره اعراب نیز وجود دارد. ما بهای سنگینی پرداخت کردیم. آمریکا با دروغ سلاح‌های کشتار جمعی، عراق را نابود کرد. نظریه توطئه درباره لیبی نیز اجرا شد.

با داستان دمکراسی و دیکتاتوری به لیبی حمله کردند و مشخص شد آنان می‌خواهند قذافی را بکشند و به شیوه اهانت باری او را کشتند و به ناموسش تعرض کردند و علتش نیز تلاشهایش برای ایجاد پول آفریقایی بود که می‌خواست پول اروپا و دلار را تحت الشعاع قرار دهد. ما نیز از جنگ‌های آمریکا آسیب دیده ایم. بعید نیست آمریکا این ویروس را تولید کرده باشد و به چین فرستاده باشد تا اقتصاد چین را نابود کند. رشد اقتصادی چین الان به کمتر از ۳ درصد کاهش یافته است که پیش از این ۷ درصد بود. اقتصاد چین به شکل اساسی نابود شد. صادرات چین به شدت کاهش یافته است و همه این‌ها زیر سر آمریکاست، اما صادرات آمریکا و اقتصادش سر جای خودش است و بیکاری اش کاهش یافته است. موضوع مهم دیگر آن است که ترامپ با وزیر ارتباطات برزیل دست داد و با او در کاخ سفید و هیئت همراهش دیدار کرد و بعد مشخص شد وزیر ارتباطات برزیل به کرونا مبتلاست چرا به ترامپ چیزی نشد و خودش را قرنطینه نکرد؟ چون واکسنش را دارد و از این ویروس در امان است. نخست وزیر کانادا اعلام کرد خودش و همسرش مبتلا شده اند و خودشان را قرنطینه کرده اند تا مردم کانادا مبتلا نشوند. چرا ترامپ خودش را قرنطینه نکرد؟ این نظریه، سئوالات زیادی را مطرح می‌کند؟ آیا ترامپ سوپرمن است و کرونا با او کاری ندارد؟! مسئله دیگر آن است که ما درباره ابولا شنیده ایم و درباره ویروس آنفلونزای خوکی و مرغی شنیدیم که این مسائل در دنیا، جنجال به پا کرد و مردمان زیادی بر اثر ابولا و آنفلونزای خوکی و مرغی جان باختند. الان جهان به لرزه در آمده است. این قطعا یک جنگ بیولوژیکی است. ایدز نیز بسیاری از مردم را به کام مرگ فرستاد و در جهان جنجال به پا کرد. الان دنیا بر اساس ارزیابی ها، بیش از ۶ تریلیون دلار به دلیل جنگ کرونا متضرر شده است. چرا بازار‌ها سقوط کرده است؟

من برایتان می‌گویم. من بر اساس تجربه روزنامه نگاری می‌گویم بازرگانان نخستین کسانی هستند که از حقایق مطلع می‌شوند. آن‌ها از این حقایق نیز از طریق کشور‌ها و دولت‌ها و به خصوص دولت‌های بزرگی مانند آمریکا و روسیه و چین مطلع می‌شوند. ممکن نبود بازار‌ها به خاطر آنکه چند هزار نفر مردند سقوط کنند. در برج تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ میلادی سه هزار نفر کشته شدند، اما بازار‌ها به این شکل سقوط نکردند. میلیون‌ها نفر در عراق به دلیل محاصره تحمیلی آمریکا به عراق و به دلیل حمله آمریکا کشته شدند، اما بازار‌ها سقوط نکردند و شرکت‌های هواپیمایی بیش از ۱۲۰ میلیارد دلار متضرر شدند. بازرگانان چگونه متوجه شدند و چگونه بازار‌ها سقوط کرد؟ چون آنان می‌دانند.
بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و از نزدیک‌ترین هم پیمانان ترامپ در بیانیه‌ای رسمی خطاب به ملت انگلیس گفت مسئله، بسیار خطرناک است و امکان دارد ۱۰ یا ۲۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا شوند و ما ممکن است بسیاری از عزیزانرا به دلیل این بیماری را از دست بدهیم. این سخن بسیار خطرناکی است چرا؟ چون اطلاعاتی دارد.

انگلیس در همه جنگ‌های آمریکا شریک است. انگلیس اگر جنگ بیولوژیکی در میان باشد در این جنگ شریک است همچنان که در جنگ عراق و جنگ سوریه نیز شریک است. این موضوع بسیار خطرناکی است و ویروس کرونا باعث نگرانی است. سقوط بورس‌ها به این شکل، خطرناک است.
عطوان گفت به مسئله مهم دیگری یعنی جنگ نفت منتقل می‌شویم. نمی‌دانیم چرا محمد بن سلمان ولیعهد سعودی زمان کنونی را برای جنگ نفتی علیه روسیه انتخاب کرد. روسیه یک کشور بزرگ است و تنها شانزده درصد از بودجه روسیه به نفت متکی است. روسیه راضی نبود که به توافق اوپک در خصوص کاهش تولید نفت به میزان یک و نیم میلیون بشکه در روز پایبند باشد تا قیمت‌ها بالا بماند. ترامپ خوشحال است یا ادعا می‌کند که خوشحال است، چون وضع کنونی نفت باعث می‌شود قیمت‌ها برای شهروندان آمریکایی کاهش پیدا کند.
بیشتر کشور‌های نفت خیز، عربی مسلمان هستند مانند الجزایر و لیبی و کشور‌های عرب خلیج فارس و نیجریه که از کاهش قیمت نفت متضرر می‌شوند. عربستان نیز متضرر می‌شود. عربستان حدود ۶۰ میلیارد دلار کسری بودجه دارد و ممکن است در آینده به ۱۲۰ میلیارد دلار برسد. ذخیره ارزی کشور‌های عرب خلیج (فارس) نیز به دلیل کاهش قیمت بورس‌ها به نصف کاهش یافته است. بورس آمریکا بسیار بسیار متضرر شده است. همچنین بورس انگلیس و اروپا متضرر شده است. مسئله، بسیار خطرناک است.
عطوان گفت جنگ سومی نیز جنگ ایران و آمریکاست. من از بابت عراق نگرانم، زیرا ایران و آمریکا در خاک عراق در جنگند، اما آمریکا باید عقب نشینی کند، زیرا مجلس عراق تصویب کرده است همه نیرو‌های خارجی باید از عراق عقب نشینی کنند و به خصوص نیرو‌های آمریکایی از پایگاههایشان در عراق بروند. چرا آمریکا عقب نشینی نمی‌کند؟ آمریکا شش هزار نیرو در عراق دارد. از عراق چه می‌خواهند؟ عراق را ویران کردند چرا در پایگاه‌های عراق ماندند؟ نیروهایتان را از عراق خارج کنید. مگر شما دنبال دمکراسی نیستید؟ پارلمان منتخب تصویب کرد از عراق بروید خب بیرونبروید. (سپهبد شهید) سلیمانی و ابو مهدی را ترور کردید. عراقی‌ها زمانی که آمریکا در سال ۲۰۰۳ میلادی عراق را اشغال کرد مقاومت کردند. حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق تازه آغاز کار است و احتمالا تحولات خطرناکی نیز به دنبال خواهد داشت، اما آمریکا در نهایت با شکست از عراق خارج خواهد شد همچنانکه دفعه گذشته از عراق خارج شد و همچنانکه از افغانستان خارج خواهد شد، زیرا آمریکایی‌ها همواره در شرارت‌ها و اشغالگری‌ها و تهاجمات دست دارند.


لینک کوتاه: https://wp.me/p1gf1m-QDq

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: