رسانه ها

کار بیخ پیدا کرد: به احتمال بسیار زیاد، آمریکا ناقل ویروس به چین است.

به گزارش خبرگزاری آمریکایی ان سی بی اس سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، لیجیان ژائو از مقامات ایالات متحده خواسته است تا اطلاعات خود را در مورد منشأ ویروس کورونا افشا کنند. پکن حتی یک گام هم پیش رفته و اظهار داشت که ممکن است ارتش ایالات متحده COVID-19 را به چین آورده باشد.
ژائو به ویدئویی که روز سه شنبه منتشر شد اشاره کرد که در آن ، مدیر مراکز آمریكا برای كنترل بیماری ها ، رابرت ردفیلد ، آشكارا فاش می كند كه چندین مرگ كرونا در آمریكا گزارش شده است كه به اشتباه به عنوان آنفولانزا طبقه بندی شده اند.
ردفیلد اعتراف کرد که پزشکان در آن زمان آزمایش دقیقی برای وضعیت جدید انجام ندادند. او در اینباره که اولین بار کی این موارد نادرست تشخیص داده شده اطلاعی نداده است ، او تنها اعتراف کرده که جزئیات آن را بررسی نکرد. او در ادامه گفت که «بعضی موارد به این روش تشخیص داده شده اند».

سخنگوی وزارت خارجه چین از آژانس ایالات متحده خواست تا اطلاعات مربوط به این موارد را روشن کند. علاوه بر این ، وی به یک هیئت نظامی از ایالات متحده اشاره کرد که برای بازی های جهانی نظامی در اکتبر ۲۰۱۹ به ووهان سفر کرده است. اندکی بعد ، شهر ووهان شیوع بیماری همه گیر کرونا را تأیید کرد.

این هیئت بخشی از گروه از ورزشکاران آمریکایی بود که به این شهر سفر کرده بودند.
براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، بیماری همه گیر COVID-19 اولین بار در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ در شهر چین ووهان گزارش شد. منشأ این بیماری هنوز مشخص نشده است.

https://bit.ly/33hEe0Z


سخنان مسئول آمریکائی در تویتر