نظری, سرتیتر

سازمان بهداشت جهانی: ویروس کرونا کُشنده‌تر از آن است، که در ابتدا تصور می‌شد

corona-4912807_640


منبع: لینکه تسایتونگ
تارنگاشت عدالت


سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که نرخ مرگ‌ومیر در بین کسانی که به ویروس کرونا مبتلا شده اند، بالاتر از آن است که در ابتدا به نظر می‌رسید. حتا با این‌که نرخ مرگ‌ومیر در بین مبتلایان به ویروس کرونا تنها ۳٫۴ درصد است ولی این رقم به خاطر اشاعه سریع ویروس می‌تواند افزایش یابد.

در ابتدا سازمان بهداشت جهانی تخمین می‌زد که نرخ مرگ‌ومیر بین افراد مبتلا به ویروس COVID-19  فقط ۲ درصد خواهد بود. این رقم اکنون به ۳٫۴ درصد ارتقاء یافته، که تصحیح شد.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی «تدروس آدهانوم» طی یک کنفرانس خبری در مقر سازمان در ژنو اعلام کرد: «

در سطح جهان ۳٫۴ درصد از مبتلایان به ویروس COVID-19 جان خود را از دست داده اند

او گفت برای مقایسه، آنفلوانزای فصلی عموماً مرگ‌ومیری کم‌تر از یک درصد به جای می‌گذارد.

WHO_sheetالبته اینجا هم این‌طور نیست که در رابطه با تعداد مبتلایان جهش بزرگی وجود دارد ولی از آنجا که ویروس هنوز موجود است، اجباراً تعداد بیش‌تری کشته به ارمغان خواهد آورد.

علاوه برآن، یک استاد دانشگاه هاروارد ادعا می‌کند که ویروس کرونا بیش از ۷۰ درصد جمعیت کره زمین را مبتلا خواهد ساخت و این بدان معنی خواهد بود که با نرخ مرگ‌ومیر ۳٫۴ درصد از ۵٫۳ میلیارد انسان، ۱۸۰ میلیون نفر را خواهد کشت.

اگر این ادعا به حقیقت بپیوندد، وضعیت بسیار ناگواری در انتظار ما خواهد بود. ذخایر رو به پایان  خواهد رفت و بازار بورس دچار پانیک و وحشت خواهد شد و اگر پیشاپیش خود را آماده نکرده باشید مطمئناً ترس دامن شما را نیز فرا خواهد گرفت.

مقامات رسمی جهان اذعان دارند که اطلاعات دقیقی در مورد این ویروس در دست نیست ولی امیدوارند که بتوانند از گسترش آن جلوگیری کنند. دکتر «مایک رایان» مدیر اجرایی برنامه اورژانس بهداشتی سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه اعلام کرد که ویروس کرونا دقیقاً مانند ویروس آنفلوانزا منتقل نمی‌شود و مقامات بهداشتی «روزنه امیدی» برای جلوگیری از گسترش این ویروس یافته اند.

«ما در اینجا با یک بیماری روبه‌رو هستیم که در مقابلش هیچ نوع واکسنی هنوز موجود نیست و درمانی وجود ندارد. ما نحوه انتقال آن را به طور کامل نمی‌شناسیم. ما نرخ مرگ‌ومیر را به طور کامل درک نمی‌کنیم ولی آن‌چه که به ما امید می‌بخشد برخلاف آنفلوانزا که کشورها همکاری نکردند، اکنون هر جا که اقدامات سخت به اجرا درآمد، ویروس سرکوب شد

به سخن دیگر: «نه برادر! این یک سرماخوردگی ساده نیست

https://wp.me/p1gf1m-QxV