ترور سلیمانی و شکایت حزب چپ آلمان از مرکل

angela_merkel_sw34


حزب پارلمانی چپ آلمان به علت همکاری در ترور سلیمانی از مرکل شکایت کرد


هشت نفر از نمایندگان حزب چپ در مجلس فدرال آلمان به علت استفاده آمریکا از پایگاه رامشتاین در آلمان برای ترور ژنرال قاسم سلیمانی از آنگلا مرکل شکایت کردند.

بر اساس اخبار منتشر شده در مطبوعات آلمان همانطور که مجله هفته قبلاً گزارش کرده بود پهپادهای نظامی آمریکا احتمالا از پایگاه نظامی آمریکائی در خاک آلمان کنترل شده بودند و طبق قرارداد مابین دو کشور قانون اساسی آلمان حمله و ترور نظامی به شخصیت ها و در کشور دیگری ممنوع و دولت آلمان موظف است مانع چنین عملیاتی شده و باید از این عملیات آگاهی قبلی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از فرانکفورت، شکایت این نمایندگان درباره پایگاه نظامی رامشتاین در غرب آلمان است که گفته می‌شود در آنجا از یک ایستگاه تقویت ماهواره‌ای برای کنترل پهپادهای آمریکایی در آسمان آفریقا و خاورمیانه استفاده می‌شود.

الکساندر نئو نماینده حزب چپ پارلمان آلمان گفت: انتقال سیگنال‌های کنترل برای حمله پهپادی (که منجر به ترور سردار سلیمانی شد)، فقط از طریق ایستگاه تقویت ماهواره‌ای در خاک آلمان، یعنی پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین امکانپذیر بوده است.

یک نسخه از شکایت جنایی که نئو در تارنمای خود منتشر کرد، «مرکل، هایکو ماس، آنگرت کرامپ کارن بائر و هورست زیهور» وزیران امور خارجه، دفاع و کشور آلمان و دیگر اعضای دولت فدرال این کشور را هدف قرار داده است.

چپ‌های آلمان، مرکل و وزیران او را به دلیل مسامحه در ترور سردار سلیمانی به شراکت در این جرم متهم کرده‌اند.

نئو گفت: ما نمی‌توانیم بیش از این قبول کنیم که دولت فدرال آلمان قانون بین‌الملل را با حمایت از جنگ غیرقانونی پهپادی آمریکا زیرپا می‌گذارد.

دادگاهی در آلمان سال گذشته حکمی صادر کرد که به موجب آن، دولت باید تضمین دهد آمریکا به قانون بین‌الملل در عملیات از طریق پایگاه رامشتاین احترام می‌گذارد.
قضات آن دادگاه دریافتند که مدارک روشنی وجود دارد مبنی بر اینکه آمریکا از پایگاه رامشتاین برای ماموریت‌های پهپادی خود در یمن استفاده می‌کند.

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
ایران پنج روز بعد در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا، ۱۳ فروند موشک بالستیک به سوی پایگاه عین‌الاسد آمریکا در استان الانبار واقع در غرب عراق شلیک کرد.

حزب چپ آلمان بر خلاف اپوزیسیون خود فروخته و چپ های پرو غرب ایرانی که این ترور را تائید و ابراز خوشخالی کردند تصمیم گرفت از حضور نمایندگان خود در پارلمان استفاده کرده و بر علیه نخست وزیر آلمان آنگلا مرکل بدلیل همکاری در ترور ژنرال سلیمانی به دادگستری این کشور شکایت کند.

همکاری آلمان در ترور ژنرال سلیمانی با آمریکا