پرش به محتوا

سرعت گسترش حملات نژادپرستانه و حمله به آسیایی‌ها در آمریکا از کرونا بیشتر است

قبل از آنکه به اصل خبر بپردازیم توجه خوانندگان عزیز را ه نکته‌ای جلب میکنیم، در شبکه‌های اجتماعی بین ایرانیان و دیگر فارسی زبانان حملات نژادپرستانه سراسر پر از نفرت علیه چینی‌ها رواج جدی یافته است.

تقریبا تمام ویدیو‌ها ساختگی و دروغ پردازی محض هستند که توسط باند متمرکز در ترکیه‌ی ایغورها سرهم‌بندی و منتشر میشوند.

تروریست‌های ترکمان، ایغور و ازبک که در سوریه با حمایت رژیم نژادپرست ترکیه مشغول به جنایات غیر انسانی هستند در ترکیه و آلمان مراکزی برای دروغ پراکنی و لجن‌پراکنی علیه چین و گسترش نژادپرستی ایجاد کرده‌اند، بخش قابل توجهی از کاربران ایرانی چه در داخل و چه در خارج از هر قماشی بویژه فاشیست‌های ترک و فارسهای آریائی در حال سمپاشی و ایجاد فضای تحقیرآمیز بر علیه آسیائی ها هستند.

بکار بردن الفاظی مانند چینی‌های کثافت، خفاش‌خور، بی فرهنگ و همه‌چیز خور و عامل هر بیماری امری عادی تلقی میشود.

در حالیکه اکثریت مردم ایران در کنار مردم و دولت چین ایستاده‌اند و چینی ها نیز همبستگی خود را با ایران اعلام کرده‌اند این کاربران همچنان به فحاشی و تحریکات خود ادامه میدهند، با طرد و حذف آنها از حساب‌های کاربری خود گامی در جهت محیطی بدور از تعصب و نژادپرستی ونفرت برداریم.

پایگاه اینترنتی شبکه سی ان ان در گزارشی تحت عنوان «سرعت گسترش حملات نژادپرستانه و حمله به آسیایی‌ها در آمریکا از کرونا بیشتر است» نوشت: کارشناسان می‌گویند جهل بی حد و حصر و اطلاع رسانی غلط درباره شیوع ویروس کرونا، موجب بروز حملات نژادپرستانه و مبتنی بر بیگانه هراسی علیه برخی شهروندان آسیایی تبار در آمریکا یا هر کسی با شباهت ظاهری به اتباع شرق آسیا شده است.
روسالیند چو، استاد جامعه شناسی در دانشگاه ایالت جورجیا در این باره گفت: در پی انتشار اخبار درباره شیوع ویروس کرونا، ما شاهد افزایش اینگونه حملات علیه آسیایی تبار‌ها از ترس ابتلای آن‌ها به این ویروس بوده ایم و ابعاد این حملات از اهانت‌های لفظی و کلامی گرفته تا حملات فیزیکی تا ضرر و زیان مالی متغیر است.
تانی یراپراپوسکه که در لس آنجلس متولد و بزرگ شده در این باره گفت: جامعه آسیایی تبار در آمریکا در معرض حملات قرار دارند.
وی که حتی چینی تبار نیست در متروی لس آنجلس هدف حمله لفظی و فحاشی یک مسافر خشمگین قرار گرفت که خطاب به وی فریاد می‌زد چینی‌ها افراد متعفن و کثیف و عامل اصلی همه بیماری‌ها هستند. این مسافر ۱۰ دقیقه تمام علیه وی فحاشی می‌کرد.
جیراپراپوسکه که اصالتا تایلندی است، گفت: وقتی سراغ فضای آنلاین رفتم فهمیدم بسیاری از افراد آسیایی تبار دیگر نیز مانند من از ترس شیوع ویروس کرونا، هدف حملات لفظی و آزار و اذیت قرار گرفته اند و اتفاقی که برای من افتاد، بدترین حالت ممکن نیست.
برخی گزارش‌های دیگر از حمله یک مرد در متروی نیویورک به یک زن چینی که ماسک بر صورت داشت حکایت دارد. این در حالی است که خیلی‌ها قبل از شیوع ویروس کرونا از جمله برای محافظت در برابر آلودگی هوا از ماسک استفاده می‌کردند.
همچنین دو آسیایی تبار در ایندیانا که برای رزرو اتاق به هتلی در شهر پلیموث رفته بودند با رفتار ناشایست کارمندان هتل روبرو شدند.
یکی از کارمندان از آن‌ها پرسید آیا شما چینی هستید و وقتی آن‌ها از علت این سئوال پرسیدند وی جواب داد به خاطر شیوع ویروس کرونا به من گفته شده هر کسی از چین را معرفی کنیم تا به مدت دو هفته قرنطینه شود.
در حالی که این توجیه درستی نیست. این شهروندان آمریکایی که اخیر از سفر به استان هوبی چین به آمریکا بازگشته اند هستند که باید قرنطینه شوند.
با وجودی که ویروس کرونا بیش از ۷۵۰۰۰ نفر را آلوده کرده و بیش از ۲۱۰۰ نفر را در سراسر جهان کشته است، اما این تعداد مرگ و میر به مراتب از آمارتلفات ابتلا به آنفلوآنزا کمتر است.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است سالانه حدود ۲۹۰ تا ۶۵۰ هزار نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست می‌دهند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: