پرش به محتوا

اردوغان حامی چه کسانی است: سپرانسانی، حربه تروریست ها در ادلب

با ادامه پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی در استان ادلب در شمال غرب سوریه، به عنوان آخرین پایگاه تروریست ها در این کشور و آزاد سازی بیش از ۵۰ درصد خاک این استان، تروریست ها که به آخر خط رسیده اند برای در امان ماندن از حملات ارتش سوریه از مردم استان ادلب به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.

گروه تروریستی تحریر الشام که بیش از چهار سال می باشد استان ادلب را با کمک متحدان غربی – عربی – صهیونیستی – ترکیه ای خود به اشغال درآورده، برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه از هیچ اقدامی فروگذار نیست که مهم ترین آن استفاده از جان مردم بی گناه برای در امان ماندن است.

یکی از اقدامات تروریست ها در استان ادلب ممانعت از خروج غیر نظامیان از طریق گذرگاه‌های انسانی در ابو الضهور و هبیط در حومه ادلب می باشد و تروریست ها عملا مردم این مناطق را به مسلخ قربانگاه می فرستند.

خبرنگار سانا اعلام کرده که تروریست‌ها عمداً جاده‌های فرعی منتهی به گذرگاه‌های انسانی در چند نقطه در استان ادلب را تخریب و موانع خاکی ایجاد کرده اند تا مانع خروج اهالی ادلب از مناطق درگیری شوند.

رئیس جمهور سوریه هم به فریاد آمد

شرایط مردم در محاصره تروریست ها در استان ادلب آنقدر بغرنج شده که «بشار اسد» رئیس‌ جمهور سوریه نیز اعلام کرد که تروریست‌ها مردم را (در ادلب) به گروگان گرفته و آنها را سپر انسانی قرار داده اند.

وی بدون نام بردن از کشورهای حامی تروریسم در سوریه، آنها را دشمن مردم سوریه دانست و تصریح کرد که دمشق هرگز اجازه نخواهد داد که این روند ادامه داشته باشد و امنیت و زندگی مردم در معرض تهدید قرار گیرد. مردم سوریه بر پاکسازی سرتاسر خاک کشورشان از لوث گروه‌های تروریستی تأکید دارند.

اسد ، در عین حال ،‌دوشنبه شب در یک نطق تلویزیونی اطمینان داد که نبرد برای آزادسازی ادلب با وجود هیاهو و جنجال آفرینی‌ها که از شمال به گوش می‌رسد، ادامه خواهد یافت.

به دنبال سخنان بشار اسد، فرماندهی ارتش و نیروهای مسلح سوریه نیز طی سخنانی با تبریک موفقیت های نیروهای مسلح این کشور در آزادسازی ده ها روستا و شهر در شمال غرب سوریه اعلام کرد: ارتش و نیروهای مسلح سوریه برای ریشه کن کردن تروریسم تکفیری مصمم است.

این فرماندهی با صدور بیانیه‌ای از عزم نیروهای مسلح سوریه برای نجات غیر نظامیان از دست تروریست ها در ادلب سخن گفت و اینکه «قهرمانان ارتش و نیروهای مسلح سوریه با گام های استوار و آگاهانه با تمرکز بر انجام عملیات ویژه به پیشروی های خود در شمال غرب کشور ادامه می دهند و برای ریشه کن کردن تروریسم تکفیری و از بین بردن قاتلانی که می خواستند با استفاده از هموطنان به عنوان سپرهای انسانی از پیشروی ارتش جلوگیری و عملیات سازمان های مسلح سوریه را به تاخیر اندازند تا منافع ملی ما در منطقه را مصادره کنند، مصمم هستند. »

در حالی که مردم مناطق درگیر استان ادلب روزهای خوبی را سپری نمی کنند و درگیر امیال جنایتکارانه تروریست ها شده اند، سخنگوی ریاست ‌جمهوری ترکیه در حرکتی عجیب اعلام کرد که آنکارا به ارسال تجهیزات نظامی و نیرو به ادلب (برای تروریست ها) ادامه می دهد.

البته تروریست ها حامیان دیگری نیز در سوریه دارند که از جمله آنها، آمریکایی ها می باشند؛ واشنگتن در سال های اخیر به طور تمام قد از تروریست ها در سوریه حمایت و علیه مردم و ارتش سوریه وارد جنگ شده است که در آخرین مورد آن جنگنده – بمب افکن های متجاوزان آمریکایی چهارشنبه گذشته (۲۳ بهمن) برخی از مواضع نظامیان سوری را در شمال سوریه بمباران کردند.

شرایط امروز سوریه برای هر دو طرف یعنی ارتش و حاکمیت این کشور از یک سو و تروریست ها و حامیان غربی – عربی – صهیونیستی آن از سوی دیگر بسیار حساس است. از طرفی ارتش سوریه عزم خود را برای آزادسازی استان ادلب به عنوان آخرین پایگاه تروریست ها جزم کرده و از طرف دیگر تروریست ها نیز به هر طریق می کوشند تا آخرین پایگاه خود را در سوریه حفظ کنند، از این رو سپر قرار دادن مردم ادلب و شاید در آینده سناریوهای دیگری مانند حربه تکراری استفاده از سلاح شیمیایی را تنها راه تاخیر در شکست نهایی یافته اند؛ شکستی که به اعتقاد تحلیلگران مسایل منطقه شکست یکی از برنامه های مهم آمریکایی ها و صهیونیست ها در منطقه می باشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: