پرش به محتوا

ترکیه اسرائیل مسلمان

ترکیه بخشی از قبرس را اشغال و حکومتی دست نشانده را در آنجا متمرکز کرده است که تنها وظیفه‌اش حفظ منافع ترکیه بر ضد منافع مردمان بومی قبرس یا ترک تباران قبرسی است.

ترکیه بخشی از عراق را به بهانه مقابله با پ ک ک به اشغال خود درآورده و از آنجا سالهای زیادی است خارج نمی‌شود.

ترکیه علنا در خاک کشور لیبی نیرو پیاده کرده در مسائل داخلی لیبی دخالت می نماید و خیال دارد که نیروهای نظامی بیشتری برای حفظ یک دولت اخوان المسلمین هوادار ترکیه مستقر سازد. این در حالی است که در لیبی در حقیقت یک دولت رسمی قانونی و مستقل عملاً بعد از حمله نظامی ناتو و سرنگونی معمر القذافی توسط امپریالیسم آمریکا و متحدانش وجود ندارد و ترکیه ادعای خود را مبنی بر اینکه به دعوت دولت قانونی لیبی به این منطقه می رود از خود اختراع کرده است تا پوششی باشد برای جنگ طلبی و زورگیری این کشور.

ترکیه بخش قابل توجهی از خاک کشور مستقل سوریه را در ابتدا به بهانه مبارزه با کردها و سپس به بهانه دفاع است افراطیون تروریست مسلمان به اشغال خود درآورده است است و نه تنها در آنجا به ایجاد پایگاه های نظامی و برج‌های مراقبت مرزی پرداخته بلکه اصولاً فرمانداری ها و ادارات ترکی را را در خاک سوریه و استوار ساخته است.

ترکیه خیال دارد مناطق مورد نظر خود را به بهانه‌های امنیتی به خاک خود الحاق کند و این خواسته را بارها به شکل مستقیم و غیر مستقیم ابراز کرده و هر بار که با مقاومت رسانه‌ای در جهان روبرو شده اعلام کرده است که این نظر رسمی دولت ترکیه نبوده اما دوباره در اولین فرصت این خواسته را از طریق دیگری طرح کرده است.

ترکی سالها با همکاری داعش القاعده نفت سوریه را دزدیده در خارج از مرزهای سوریه به فروش رسانده است.

اسرائیل جنایاتش را فقط با تکیه ر آمریکا لابی صهیونیستی انجام می‌دهد و ترکیه نیز این تجاوزگری و توسعه طلبی ها را به پشتیبانی و به حساب پیمان نظامی و امپریالیستی ناتو انجام میدهد. بدون حمایت ناتو اردوغان قادر به بالا کشیدن تنبانش هم نیست.

رسانه های ترکیه گزارش دادند که آنکارا به طور جدی نیروهای ویژه و تجهیزات نظامی را به مرز با ادلب سوریه اعزام می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلویزیون خبری ترکیه، ارتش ترکیه ۳۰۰ کامیون زرهی، اسلحه های محرکه و مهمات گوناگونی را به پست های مراقبت خود در ادلب سوریه ارسال کرده است.

براساس این کانال، تجهیزات نظامی با هدف اعزام بیشتر به منطقه عاری از نبرد در ادلب به مرز سوریه منتقل شده است.

در دو هفته گذشته، رسانه های ترکیه گزارش دادند که آنکارا به طور جدی نیروهای ویژه و تجهیزات نظامی را به مرز با ادلب سوریه اعزام می کند.

پیش از این، طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، مسكو و دمشق را به حمله به غیرنظامیان در ادلب متهم كرد و گفت كه در صورت ادامه حملات دمشق، آنكارا قصد حمله در خارج از منطقه حائل به سوریه را خواهد داشت.

مطابق توافقی که در ماه مه ۲۰۱۷ در مذاکرات در شهر آستانه (نور سلطان کنونی) توسط نمایندگان روسیه، ایران و ترکیه به دست آمد، چهار منطقه حائل در سوریه ایجاد شده است.

سه قسمت از منطقه حائل در سال ۲۰۱۸ تحت کنترل دمشق قرار گرفت. قسمت چهارم که در استان ادلب و بخش هایی از استان های همجوار لاذقیه، حما و حلب واقع شده است، هنوز تابع دولت جمهوری نیست.

در همین زمان، بیشتر مناطق توسط تروریست های گروه جبهه النصره، که در فدراسیون روسیه ممنوع شده، تصرف شده است.

در سپتامبر سال ۲۰۱۸، روسیه و ترکیه در سوچی توافق کردند که یک منطقه بی خطر را در ادلب ایجاد کنند، جایی که بیش از ده ها واحد مختلف در آن وجود دارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: