اخبار

آمریکا مهمترین مانع برای زندگی مسالمت آمیز در سوریه است

به نقل از خبرگزاری ایتارتاس؛ ایگور کناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: علت پشت پرده مشکلات کلیدی بر سر راه برقراری دوباره زندگی مسالمت آمیز برای مردم سوریه وزارت امور خارجه آمریکا است که با اعمال بی رحمانه‌ترین تحریم‌ها جلوی ورود مواد غذایی، دارو، پوشاک و کمک‌های مالی را برای مردم کاملا بی گناه سوریه در آن بخش‌هایی از خاک سوریه که از دست تروریست‌ها آزاد شده اند، می‌گیرد.
وی گفت «وزارت امورخارجه آمریکا به صورت غیرمستقیم از حمله گسترده شبه نظامیان جبهه النصره، گروه وابسته به القاعده در سوریه که به توپخانه و خودرو‌های زرهی مجهز بودند- به منطقه عاری از تنش در ادلب حمایت کرد. »
ایگور کناشنکوف افزود مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا این شبه نظامیان را «شهروندان بی گناه» خطاب کرد.
به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، این وزارتخانه از این ریاکاری پمپئو که اعلام کرد وزارت امور خارجه درباره حمله بزرگ روسیه و سوریه علیه این به اصطلاح شهروندان غیرنظامی در ادلب نگران است، متعجب نشد. وزارت امورخارجه آمریکا هرگز به طور علنی از نبرد روسیه علیه تروریسم بین المللی در سوریه حمایت نکرده است و همه بیانیه‌هایی که که ظاهرا درباره نگرانی اش در خصوص درد و رنج غیرنظامیان صادر کرده تنها پس از شکست سنگین تروریست‌ها صادر شده است.