رسانه ها

جولیان آسانژ سلول انفرادی را ترک می‌کند

وکیل جولیان آسانژ امروز اعلام کرد که بر اثر فشار بین المللی برای خارج کردن جولیان آسان از سلول انفرادی امروز دادگستری انگلیس مجبور شد که پس از ماه ها جولیان آسانژ را از سلول انفرادی در زندان بلمارش در لندن خارج کند و بزودی در یک سلول جمعی اسکان دهد.

در کنار نمایندگان ویکی لیکس تعداد زیادی از پزشکان بین المللی و زندانیان زندان بیمار در هفته های گذشته نحوه رفتار با جولیان آسانژ اعتراض کرده و خواستار خروج وی از سلول انفرادی شده.

پدر جولیان آسانژ اخیراً در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که پسرش تنها یک ساعت حق دارد که سلول انفرادی را ترک کرده و به قدم زدن در حیاط زندان بپردازد جولیان آسانژ و اخیراً نیز در گفتگویی کوتاه اعلام کرده بود که به علت شکنجه ها و فشارهای روحی و تزریق مواد روانگردان جانش به شدت در خطر است.

دادگستری بریتانیا تحت فشار دولت این کشور سعی دارد که جولیان آسانژ خبرنگار افشاگر جنایات جنگی آمریکا و بریتانیا را به دولت آمریکا تحویل دهد. مبارزان در سرتاسر جهان تلاش می کنند مانع تسلیم ژولیان آسانژ توسط دولت بریتانیا شوند چراکه آنان معتقدند که سلامتی و جان جولیان آسانژ در آمریکا به خطر خواهد افتاد.

تسلیم شدن دادگستری بریتانیا در مقابل فشار بین‌المللی و رضایت دادن به خروج وی از سلول انفرادی از دید وکلای جولیان آسانژ یک موفقیت مهم می باشد.