گوناگون

گاردین: «صدای آلمان» به باتلاقی از آزار و اذیت جنسی ، نژادپرستی ، یهود ستیزی و زورگویی تبدیل شده است.

 

dw_deutsch welle


ترجمه آزاد از مهری شیبانی

منبع روسیه امروز


به گزارش روسیه امروز و به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، دویچه وله یا رسانه ی دولتی صدای آلمان به محلی برای آزار و اذیت جنسی ، نژادپرستی ، یهود ستیزی و زورگویی تبدیل شده است. روزنامه گاردین انگلیس ادعاهای فوق را بر اساس گزارش افشاگران داخلی دویچه وله مطرح کرده است.

کارمندانی که نسبت به این وضع اعتراض کرده اند، توسط مدیران متوسط و یا بالا تهدید به اخراج ویا محدودیت شیفت کاری شده اند .

گاردین به نقل از یکی از کارمندان دویچه وله یا صدای آلمان می گوید که دویچه وله مانند یک باتلاق است، بی نظمی در این در عرصه های روزنامه نگاری ، سیاسی و اخلاقی سازمان سیستماتیک بوده و تغییر تحول در آن از داخل غیر ممکن است.

گاردین به نقل از کارمندی که نمی خواست نامش فاش شود نمونه‌هایی از این رفتارها را در دویچه وله یا صدای آلمان منتشر کرده است:

گفته می شود که یک کارمند بخش عربی در حضور دیگر همکاران یک کارمند باردار تهدید به شکستن انگشتش کرده است

نقل میشود که توهین های نژادپرستانه علیه سیاهان ، یهودیان و پاکستانی ها در دفتر تحریریه تلویزیون در خیابان ولتای برلین امری بسیار عادی شده است.

گفتنی است که یک کارمند سیاه پوست در معرض اظهارات نژاد پرستی درباره نوع غذا خوردن و غذایش قرار گرفته و اظهارات نژادپرستانه در این مورد که او در گتو رشد و نمو کرده نیز ایراد شده است کارمندان دویچه وله فضای این موسسه را با فضای یک زندان مقایسه می کنند

سال گذشته نشریه هفتگی دی تسایت آلمان اطلاع داد که یک مجری مشهور بخش عربی به دلیل تجاوز و آزار جنسی استعفا داده است. وکیل این مجری به نشریه سایت گفته است که موکل اس بارها تاکید کرده است که وی نه به کسی آزار رسانده و نه مورد آزار کسی قرار گرفته است. درخواست گاردین برای پاسخ دادن این مجری به این اتهامات بی جواب مانده است

جورج والدن ، روزنامه نگار قراردادی دویچه وله ، در نامه ای به مدیریت صدای آلمان که در دسترس گاردین قرار دارد ، نمونه های دیگری از نژاد پرستی و زورگویی را شرح می دهد. ادعا می کند که یک مجری این موسسه پس از اینکه بارها سایر همکاران را مورد اذیت و آزار قرار داده بود پس از اعتراض مکرر او به مدیران دویچه وله مجبور به استعفا شد.

جورج والدن در ادامه می‌گوید که فرد تنها زمانی حاضر به استعفا شد که او تهدید کرد که دست به افشاگری از طریق دیگر رسانه ها خواهد زد.

با این موجود وقتی این مجری با اتهامات مواجهه شد از قبول آنها سر باز زد.

دویچه وله این ادعا را که این مشکلات مشکلاتی ساختاری هستند را رد می کند و تاکید می کند در زمینه آزار جنسی کوچک‌ترین کوتاهی صورت نمیگیرد و دیگر مسائل نیز پیگیری می شود. کریستوفر یومپل سخنگوی صدای آلمان ادعا می‌کند که برای پیگیری این موارد با تمامی بخش ها و کارمندان در تماس می باشد

او در ادامه گفت که صادقانه بگویند در یک سازمان بزرگ در آن سه هزار نفر کار می‌کنند و ۱۵۰۰ نفر از آنها قراردادهای موقت دارند و از ۶۰ کشور مختلف هستند می توان مشکلاتی به وجود آید اما ما سعی می‌کنیم که با همه آن‌ها کنار تماس داشته و این مشکلات را حل کنیم.

اتحادیه Ver.di ، که نمایندگی کارکنان رسانه ای را در آلمان به عهده دارد به گاردین گفت که کارکنان دویچه وله که در مورد سوء استفاده جنسی و رفتارهای نژادپرستانه اعتراض کنند مورد تهدید و انتقام جویی قرار می گیرند

سخنگوی اتحادیه Ver.di می‌گوید ما اطلاع داریم که همکاران ما که به خود جرات داده‌اند و در مورد این رفتارهای نادرست اعتراض کرده‌اند مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته و حتی در یک مورد این تهدیدها منجر به خاتمه دادن به کار یکی از آنها نیز شده است.