رسانه ها

پس از اعتراف ایران به سرنگون کردن هواپیمای اکرائینی؛ وحشی واقعی کیست؟


روزنامه نزدیک به حزب کمونیست فرانسه لوگران سوار- تراژدی هدف قرار گرفتن اشتباهی هواپیمای اوکراینی به ما یادآوری می‌کند که وحشی واقعی آمریکایی‌ها هستند.


روزنامه فرانسوی لوگران سوار نزدیک به حزب کمونیست فرانسه دیروز یازدهم ژانویه، به بررسی فضای حاکم بر جهان پس از افزایش تنش ها در منطقه خاورمیانه پس از حمله تروریستی ژنرال سلیمانی توسط آمریکا و از همه مهم تر، فضای ایجاد شده پس از سقوط هواپیمای بوئینگ 737 اوکراین ایرلاین پرداخت.

این نشریه فرانسوی در مقاله‌ای به قلم جان وایت John Wight (نویسنده و مفسر سیاسی) به مقایسه عملکرد آمریکا و ایران پرداخت و نوشت: بر عهده گرفتن مسئولیت سقوط هواپیمای اوکراینی کمی پس از ترک فرودگاه خمینی، چند ساعت بعد از هدف قرار گرفتن دو پایگاه آمریکایی در عراق توسط موشک در پاسخ به ترور قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در غم انگیز ترین روزهای خاورمیانه – که اوضاع آن از قبل بحرانی است – مسایل زیادی را روشن می کند.

به ندرت اتفاق می افتد که کشوری درگیر مناقشه، مسئولیت رویدادی به این غم انگیزی مثل ساقط کردن اشتباهی یک فروند هواپیمای مسافری را بپذیرد و عذرخواهی کند. اشاره به این نکته ضروری است که تهران مسئولیت این حادثه را در شرایطی خاص بر عهده گرفته است. ایران که پس از خروج یکجانبه آمریکا از توافقنامه هسته ای پنج به علاوه یک، تحت تحریم های اقتصادی شدیدی قرار گرفته، می دانست که رقبا از حادثه اخیر علیه این کشور استفاده می کنند.

به طور قطع هیچ چیزی نمی تواند مایه آرامش خاطر نزدیکان 176 قربانی بی گناهی که در هواپیمای اوکراینی و در پی این حمله به مخاطره افتادند، باشد. اما لااقل آن ها اکنون این حقیقت را می دانند که می توانند بدون نگرانی از سیاسی شدن مرگ عزیزان خود (از سوی تهران) در سوگ بنشینند.

ایران در این درگیری قربانی است و نه عامل براه اندازی درگیری، ترامپ و نومحافظه کاران آمریکایی در واشنگتن دشمن واقعی صلح و ثبات هستند. وقتی پای جنگ وصلح در میان است، پای ادعای رهبری جهان از سوی آمریکایی ها مطرح می شود، نه ایرانی ها.

اما بر عهده گرفتن مسئولیت سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین، کار یک کشور بربر نیست. این اقدام دولتی است که برای شرافت انسانی ارزش قایل بوده و اهمیت ویژه برای مرگ و زندگی انسان ها پایبند است. (البته در این مورد نویسنده کاملا در اشتباه است و سوابق جنایتکارانه جمهوری اسلامی ایران در ریختن خون مخالفان سیاسی در زندان های ایران را بطور کامل فراموش کرده ویا خواسته آنرا کم اهمیت جلوه دهد – مجله هفته) تفاوت یک ملت با فرهنگ و ملتی که با خشونت نسل کشی و نژادپرستی بزرگ شده، همین جا مشخص می شود.

فراموش نکنیم که وقتی ناو آمریکایی یواس‌اس وینسنس USS Vincennes ، هواپیمای پرواز 655 ایران ایر را در سال 1988 ساقط کرد، واشنگتن از عذرخواهی سر باز زد و ویلیام سی. راجر William C. Rogers فرمانده این ناو به دلیل خدمات ویژه و اقدامات شایسته اش، مدال افتخار دریافت کرد.

آخرین نتیجه گیری این که؛ واشنگتن کانون افراط گرایی در جهان معاصراست


یک نمونه

پس از ۱۹ سال پنهان کاری

ناتو هواپیمای مسافربری را بر فراز ایتالیا سرنگون کرده بود

روزنامه
ال پائیس با درج تیتر «ناتو به اشتباه یک هواپیمای مسافربری رادرایتالیا در ۱۹۸۰ سرنگون کرد» نوشت: براساس تحقیقات ۱۹ سال بعد حقیقت این حادثه آشکار شد


روزنامه ال پائیس با درج تیتر «ناتو به اشتباه یک هواپیمای مسافربری را در ایتالیا در ۱۹۸۰ سرنگون کرد» نوشت: بر اساس تحقیقات قضایی که ۱۹ سال بعد از حادثه به پایان رسید مشخص شد هواپیمای دی سی-۹ شرکت ایتاویا که پس از انفجار در هوا در سال ۱۹۸۰ در نزدیکی جزیره اوستیکا، در جنوب ایتالیا، به دریا افتاد و ۸۱ کشته بر جا گذاشت، «قربانی ناخواسته» یک عمل نظامی هواپیما‌های ناتو علیه میگ لیبیایی شد.
در مقدمه نتایج تحقیقات صورت گرفته در خصوص این تراژدی که در مجموع دارای بیش از ۴۰۰۰ صفحه است، قاضی روساریو پریوره دستور ارجاع ۴ ژنرال هواپیمایی ایتالیا و ۶ نظامی دیگر را به دستگاه قضایی به اتهام اقدام علیه ارگان‌های قانون اساسی و دادن شهادت دروغین را که منجر به انحراف تحقیقات شد صادر می‌کند.
قاضی پریوره اعلام کرده بود دی سی-۹ که در روز ۲۷ ژوئن ۱۹۸۰ مسیر بولونیا-پالرمو را طی می‌کرد، دچار درگیری در «صحنه جنگ» بین جنگنده‌های نظامی متحدین و هواپیما‌های لیبی شد؛ البته، به شرایط دقیق تری که منجر به انفجار و در نهایت سقوط هواپیمای مسافربری شد، اشاره‌ای نکرده است.
هنوز برخی فرضیه‌ها که به عنوان علل این حادثه مطرح می‌شوند، نشان دهنده برخورد موشک یا متلاشی شدن دی سی-۹ بر اثر صدمه توسط جسمی دیگر باشد، وجود دارد؛ در حالی که انفجار بر اثر بمب درون هواپیما، منتفی به نظر می‌آید.
پس از آخرین شواهد کارشناسی و در مرکز حادثه بازسازی شده توسط قاضی، یک هواپیمای نظامی در مأموریتی مخفی به چشم می‌خورد که برای فرار از رادارها، خود را زیر هواپیمای غیر نظامی «پنهان کرده» و از آن به عنوان سپری برای شناسایی نشدن استفاده کرده بود.
احتمال دارد این هواپیما یک میگ لیبیایی یا اف-۱۱۱ آمریکایی باشد که به سمت مصر در پرواز بود.
در نتیجه گیری‌های ارائه شده، قاضی پریوره درخواست دادستان‌ها را جمع آوری کرده و خواستار ارجاع ژنرال‌ها لامبرتو بارتولوچی، رئیس پیشین ستاد کل هوانوردی نظامی، فرانکو فرّی، کورادو ملیو و زنو تاسیو و شش افسر و نظامی دیگر به دستگاه قضایی شد.
سناتور داریا بونفیتی، رئیس انجمن خانواده‌های قربانیان اوستیکا، امروز از کشور‌های متحد که پاسخی به درخواست‌های بین المللی و نیز از نظامیان هوانیروی ایتالیا که برای چنین مدت طولانی تحقیقات را منحرف کرده اند خواست مسؤلیت اقدام خود را بپذیرند.
گفتنی است: این پرونده که یکی از طولانی‌ترین اسرار‌های هواپیمایی بوده، موجب ایجاد اختلاف نظر میان مقامات ایتالیا و اذهان عمومی جهان در مورد علت سقوط این هواپیمای مسافربری شده است.
رسانه‌های گوناگون، در خصوص علل بروز این حادثه نوشته اند جنگنده‌های کشور‌های عضو ناتو در زمان وقوع این سانحه در منطقه سقوط هواپیما حضور داشتند و یک میگ لیبیایی را تعقیب می‌کردند که سعی داشت با پرواز کردن در نزدیکی هواپیمای مسافری، از رادار کنترل فرار کند.
البته، رسانه‌ها طی این سال‌ها از نظریه دیگری خبر می‌دادند که مربوط به ورود این هواپیما به منطقه تمرین نظامی و پرتاب موشک از سوی یک جنگنده بوده که این هواپیما را به اشتباه به عنوان دشمن شناسایی کرده بود.
به عقیده بسیاری از مردم ایتالیا، علت این سانحه به دلایل امنیتی یا نظامی پنهان نگه داشته شده است.
سال‌های بسیاری، در طول تحقیقات مربوط به بررسی این حادثه، بسیاری از مدارک و نوار‌های ضبط شده ترافیک هوایی مفقود یا دستکاری شده بودند تا علل واقعی آن برملا نشود.