اخبار ویژه

سخنرانی کمونیست و چپگرایان در غزه- ترور سلیمانی

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره؛ گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه مراسم یادبودی به مناسبت ترور سردار قاسم سلیمانی که در حمله هوایی آمریکا در بغداد پایتخت عراق به قتل رسید برگزار کردند.

ابوصالح نماینده جبهه خلق برای آزادی فلسطین در سخنانی در این مراسم به نقل از جرج حبش از رهبران سیاسی فلسطینی خطاب به مردم ایران، اسماعیل قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیرو‌های سپاه پاسداران و همچنین نیرو‌های ملی و اسلامی فلسطین گفت: ممکن است در میدان سیاسی و نظامی شکست بخوریم، اما فاجعه آن است که در عرصه فرهنگی شکست بخوریم. این جبهه فرهنگی است که آگاهی انقلابی را به وجود می‌آورد. همه قدرت‌های امپریالیستی درصدد نابودی این آگاهی انقلابی هستند، زیرا این آگاهی انقلابی است که باعث مقابله با طرح‌های آمریکا و رژیم اسرائیل در منطقه می‌شود. این آگاهی انقلابی به برکت حامیان انقلاب و مقاومت فلسطین تثبیت و تقویت شده است. ژنرال قاسم سلیمانی در صدر این حامیان قرار دارد، زیرا وی و جمهوری اسلامی ایران با امکانات و تجهیزات و تجارب و هر چیزی که داشتند به طور کامل از مقاومت فلسطین حمایت کردند. روزگاری بود که به برادران در کشور‌های عربی و همه برادران در کشور‌های اسلامی می‌گفتیم ”شمشیر شما را می‌خواهیم نه دعای شما را“، اما چیزی جز ”دعا“ نشنیدیم و این برادران ایرانی بودند که با همه امکانات خود از مقاومت فلسطین حمایت کردند. این مقاومت رشد کرد و همه قواعد درگیری را تغییر داد. این مقاومت رشد کرد و توازن را در نزاع با اشغالگران تغییر داد. این جمهوری اسلامی ایران بود که با کمک‌های آن توانستیم موازنه را در برابر رژیم اشغالگر تغییر دهیم. امروز برای تسلیت گفتن شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر شهدا در اینجا جمع نشده ایم بلکه می‌خواهیم بگوییم این عملیات ترور بزدلانه محور مقاومت و جبهه مقاومت را از ادامه راهی که آمریکا را در منطقه شکست داده است بازنخواهد داشت. موضع، شعار و رویکردی که مقاومت باید در پیش بگیرد همین است تا پیروزی‌های جبهه مقاومت برای وفاداری به شهید قاسم سلیمانی ادامه یابد. وی در پایان بار دیگر به روح شهدا درود فرستاد.
محی الدین ابودقه نماینده نیرو‌های صاعقه در فلسطین نیز در سخنانی در این مراسم خطاب به همه مجاهدان گفت: امروز یاد و خاطره کسی را گرامی می‌داریم که به خاطر عزت و کرامت و مبارزه با فاشیست‌های آمریکایی و صهیونیستی شهید شد. شهید سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر همراهان آن‌ها از نماد‌های مقاومت و محور مقاومت علیه تروریسم بودند.
وی شهادت سردار سلیمانی و دیگر همراهان وی را به آیت الله خامنه‌ای تسلیت گفت و افزود: ممکن است محور آمریکایی – صهیونیستی با ترور شهید سلیمانی و المهندس و دیگران به هدف خود رسیده باشد، اما هدف راهبردی آن‌ها تحقق نخواهد یافت، زیرا مبارزه از تهران تا دمشق، لبنان، فلسطین و یمن ادامه خواهد یافت و محور آمریکایی – صهیونیستی همانگونه که در لبنان، سوریه، لیبی، یمن و عراق شکست خورد در دیگر مکانها نیز شکست خواهد خورد و محور مقاومت نقش اساسی در این شکست‌ها خواهد داشت.

محمود خلف نماینده جبهه دموکراتیک فلسطین نیز در این مراسم سخنانی ایراد کرد. وی با اشاره به این که برای گرامیداشت یاد و خاطره یکی از مردان مقاومت که دولت آمریکا وی را ترور کرد در اینجا جمع شده ایم افزود: این ترور در واقع تروری بی سابقه است که با تصمیم رئیس جمهور آمریکا اجرا شد. این ترور که مقامات آمریکایی علنا آنرا اعلام کردند محکوم و بر اساس همه قوانین و عرف‌های بین المللی به کلی مردود است. دولت آمریکا در سلطه بر منطقه و شکست دادن نیرو‌های مقاومت با شکست روبرو شد به همین سبب به سراغ ترور رفت که به خوبی بیانگر این شکست و ناکامی است.
حبیب ابومجاهد نماینده کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز در سخنانی در این مراسم با اشاره به این که فرمانده بزرگی را از دست دادیم که این مقاومت را در همه مراحل همراهی کرد و توانمندی های آن را افزایش داد تا مقاومت به این مرحله رسید، افزود: امروز یاد شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی را گرامی می‌داریم که عاشق فلسطین بود. وی همیشه عاشق فلسطین بود و فلسطین نیز عاشق او بود. غم و اندوه ما و ایران در فراق قاسم سلیمانی یکی است.
رزق عروق نماینده جنبش مقاومت مردمی با حضور در این مراسم سخنانی ایراد کرد و خطاب به حضار در مراسم گفت: برای وداع با یکی از مردان وفادار که به کاروان شهدا پیوسته است در اینجا جمع شده ایم. برای وداع با حاج قاسم سلیمانی اینجا جمع شده ایم. همه از کار‌های وی اطلاع دارند. دشمنان به سبب موشک‌هایی که بر سر صهیونیست‌ها فرو می‌ریزد و نیز به سبب افزایش توانمندی‌های مقاومت، بیشتر از دوستان وی را می‌شناسند. وی زندگی خود را فدای مردم خود کرد تا این مردم با عزت و کرامت زندگی کنند.
نائل ابوعوده مسئول نوار غزه در جنبش مجاهدان نیز در سخنانی در این مراسم خطاب به حضار و نیرو‌های مقاومت گفت: وقتی آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان نمایندگان استکبار جهانی مرتکب این جنایت زشت شدند و فرمانده مجاهد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و فرماندهان مقاومت عراق را ترور کردند از همه خط قرمز‌ها عبور کردند و می‌خواستند اوضاع منطقه را به هم بریزند و قواعد جدید درگیری را بر مقاومت تحمیل کنند. وقتی محور مقاومت و بخصوص مقاومت فلسطین فرماندهی در حد و اندازه‌های قاسم سلیمانی را از دست می‌دهد زیان بزرگی متحمل شده است، ولی مادرانی که امثال قاسم سلیمانی را به دنیا آوردند می‌توانند هزاران نفر امثال این فرماندهان را به دنیا بیاورند. امروز محور مقاومت که از فلسطین تا سوریه، یمن عراق، لبنان و تهران امتداد دارد عامل مقابله امت اسلامی در برابر همه طرح‌ها و برنامه‌های صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها در منطقه است.