رسانه ها

معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین: عراقی‌ها باید امپریالیزم آمریکا را از خاک خود اخراج کنند!

به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، ابواحمد فؤاد معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین در واکنش به شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی از نماد‌های مقاومت فلسطین به شمار می‌رود، گفت: معتقدم این ترور در چارچوب طرح آمریکا برای اجرای معامله قرن قرار دارد و هدف اصلی امپریالیسم آمریکا خدمت به رژیم صهیونیستی اسرائیل است. در میان طرف‌های محور مقاومت اتفاق نظری وجود دارد مبنی بر اینکه پاسخ به تجاوز اخیر، مسئولیت مشترک همه آنهاست. مقاومت ادامه دارد و محور مقاومت روز به روز قویتر می‌شود.

وی افزود: عراق را به تصمیم گیری درباره لغو توافقنامه همکاری با آمریکا فرا می‌خوانم. بهتر است عراق در پاسخ به نادیده گرفتن کامل تجاوز آمریکا علیه خاک این کشور از اتحادیه عرب خارج شود. جنبش مردمی عراق باید به وضوح اعلام کند هدف اصلی اش اخراج نیرو‌های اشغالگر و امپریالیستی آمریکایی از این کشور است. امپریالیسم اشغالگر باید از آخرین وجب از خاک عراق خارج شود.
فؤاد در ادامه این سؤالات را مطرح کرد که جایگاه جنبش مردمی عربی در قبال جنایتی که در خاک عربی صورت گرفته است چیست؟ جایگاه اتحادیه عرب در قبال این تجاوز که عراق را هدف قرار داده است چیست؟ دولت آمریکا یک لحظه به منصفانه رفتار کردن با ملت‌ها و به ویژه ملت فلسطین فکر نمی‌کند. ما وارد نبرد با توطئه آمریکایی اسرائیلی شده ایم و در مقابل آن تسلیم نخواهیم شد.