کوبا, رسانه ها

بولیوی: «جنبش به سوی سوسیالیسم» مورالس را به عنوان مدیر کارزار ۲۰۲۰ خود معرفی کرد

evo_morales_granma


در یک همایش ملی که با شرکت صدها رزمنده در کوچابامبا، بولیوی برگزار شد، «جنبش به سوی سوسیالیسم» روز شنبه اوو مورالس رییس‌جمهور پیشین را به عنوان مدیر کارزار خود برای انتخابات سال ۲۰۲۰ معرفی کرد. مورالس در اشاره به کنگره «جنبش به سوی سوسیالیسم» که بزرگ‌ترین و بهترین سازمان سیاسی متشکل بولیوی است، گفت: «مهم‌ترین چیز ادامه روند تغییر است


منبع: تله‌سور
تارنگاشت عدالت


بولیوی: «جنبش به سوی سوسیالیسم» مورالس را به عنوان مدیر کارزار ۲۰۲۰ خود معرفی کرد


کنگره «جنبش بسوی سوسیالیسم» در کوچابامبا، بولیوی، ۷ دسامبر ۲۰۱۹
«
جنبش به سوی سوسیالیسم» نامزدهای خود را برای رییس‌جمهور و معاون رییس‌جمهور مشخص خواهد کرد.

در یک همایش ملی که با شرکت صدها رزمنده در کوچابامبا، بولیوی برگزار شد، «جنبش به سوی سوسیالیسم» روز شنبه اوو مورالس رییس‌جمهور پیشین را به عنوان مدیر کارزار خود برای انتخابات سال ۲۰۲۰ معرفی کرد.

مورالس در یک توئیت نوشت: «من از همایش بزرگی که سازمان‌های «روند تغییر» و رزمندگانی که با اتحاد و شعف خود حامیان انقلاب دمکراتیک ما را به هیجان آوردند، شگفت‌زده شدم. برادران و خواهران تبریک، آرزوی موفقیت روزافزون شما را دارم

در روز شنبه، کنگره «جنبش به سوی سوسیالیسم» علاوه بر بررسی چگونگی جوانب اصلی کارزار سیاسی ۲۰۲۰ خود، نامزدهای خود را برای رییس‌جمهور و معاون رییس‌حمهور بولیوی تعیین خواهد کرد.

مورالس در اشاره به کنگره «جنبش به سوی سوسیالیسم» که بزرگ‌ترین و بهترین سازمان سیاسی متشکل بولیوی است، گفت: «مهم‌ترین چیز ادامه روند تغییر است

بنا به گزارش گرانما، مورالس رییس‌حمهور پیشین روز شنبه برای مشاوره پزشکی از مکزیک به کوبا رفت.

گابریلا مونتانو وزیر پیشین بهداشت بولیوی گزارش داد که رهبر «جنبش به سوی سوسیالیسم» به وسیله گروه پزشکی کوبایی که قبلاً او را عمل کرد، درمان خواهد شد.

در سال ۲۰۱۷ پزشکان کوبایی بر روی بینی و زانوهای مورالس عمل جراحی انجام دادند.

به گفته وزیر امور خارجه مکزیک، کشوری که بعد از کودتا علیه رهبر سوسالیست به او پناهندگی سیاسی داد، اقامت مورالس [در کوبا] موقت خواهد بود.

در نوامبر، در میان اتهامات تقلب در پی پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری که در اکتبر برگزار شد، پس از آن‌که ارتش بولیوی از او خواست استعفا بدهد، مورالس به مکزیک رفت.

سازمان دولت‌های آمریکایی و کودتاگران تاکنون هیچ مدرک واقعی دال بر تقلب انتخاباتی ارايه نکرده اند، و تدریجاً روشن می‌شود که اتهامات تقلب دست‌آویزی بود که سیاست‌مداران راست‌گرای مورد حمایت ایالات متحده از آن برای خلاص شدن از رهبر سوسیالیست استفاده کردند.