پرش به محتوا

قیل‌وقال دوباره‌ی کُردها – مهدی گرایلو

kurdistan_sun


قیل‌وقال دوباره‌ی کُردها

مهدی گرایلو


توهین و تحقیرِ رسای تابوهای مبتذلی که از دروغ‌ودبنگ‌های این موجود حقیر در ابعاد گسترده در حال جعل‌شدن است، فراتر از یک پاتکِ سیاسی و ایدئولوژیک، وظیفه‌ای اخلاقی برای دفاع از حقیقتی‌ست که تحت عنوان نژادپرستی همیشه هنگام تولد سِقط می‌شود؛ این اخلاقمندی امروز به کُردستیزی ترجمه می‌شود، اما این اتهام به‌لحاظ جوهری با سلامت‌نفس مندرج در موضعِ یهودستیزی تجانس دارد: در برابر یک وقاحتِ مسلّح به تفنگ و پشت‌گرم به حماقتِ عمومی، مستحکم‌ترین خاکریزْ یک بدیلِ همان‌قدر وقیحانه است


دریافت متن کامل از اینجا


 

۱ دیدگاه »

  1. پروغرب‌ها چند روز است در بوق و کرنا کرده‌اند که «اردوغان فاشیست به روژاوا حمله کرد» و، به سیاق همان احزاب کردی فرصت‌طلب، اتفاقات اخیر را تجاوز ارتش ترکیه به روژاوا می‌نامند. این تصویر واژگونه‌ای از حقیقت است که رسانه‌های جریان اصلی نشان می‌دهند. ارتش ترکیه وارد اراضی کشور سوریه شده و خاک این کشور را اشغال کرده است. این تصویر واقعی‌ای است که رسانه‌های جریان اصلی از گفتنش ابا دارند. چپ پروغرب تمام تحلیلش مبتنی بر تصاویر واژگونه است. اما شما هم مانند همان پروغرب‌ها همان تصویر واژگونه را نشان می‌دهید، با این تفاوت که آنها می‌گویند این تصویر بدی است و شما معتقدید این تصویرِ به‌نسبت خوبی است.
    چاپ مقاله‌تان هم که بعد از اعزام نیروهای ارتش سوریه به مناطق کردنشین و در توافق با نیروهای اس‌دی‌اف است. با این حال به موضع دولت سوریه و تحرکات ارتش سوریه اشاره‌ای نکرده‌اید.
    چیزی که در درجۀ اول اهمیت است یکپارچگی سوریه و نجات این کشور از دست پروژه‌های (تجزیه‌طلبانۀ) امپریالیستی است، می‌خواهد اشغال خاک سوریه به دست ترکیه باشد یا اعلام استقلال مناطق کردی به دست احزاب مرتجع کردی.

    لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: