سرتیتر

اعلام حمایت سندیکاهای کارگری چند کشور از دولت و مردم سوریه

سومین همایش سندیکاهای کارگری جهان برای حمایت از کارگران و ملت سوریه دیروز (یکشنبه) در دمشق و برخی دیگر از شهرهای این کشور آغاز به کار کرد و امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه‌ای به پایان رسیده است.


شرکت‌کنندگان در این همایش در بیانیه‌ خود ضمن اعلام حمایت از قشر کارگری و دیگر اقشار سوریه،‌ خواستار ادامه مبارزه مردم این کشور در برابر سیاست‌های امپریالیستی و ‌اسرائیلی قدرت‌های جهان شد.

به نوشته خبرگزاری سانا، در این بیانیه پایانی بر «گسترش همکاری همه کشورها برای مقابله با تروریسم در همه زمینه‌های مالی و اقتصادی، فکری، فرهنگی و ایدئولوژیکی» تاکید شده است.

شرکت‌کنندگان همچنین «اقدامات خصمانه» شبه‌نظامیان کرد «قسد» تحت حمایت آمریکا در سوریه و همدستی آنها را با دولت ترکیه در ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه که نقض صریح حاکمیت این کشور محسوب می‌شود، محکوم کردند.

در پایان بیانیه تاکید شده که برای شکستن محاصره اقتصادی علیه کارگران و ملت سوریه، کمپین جهانی راه‌اندازی و درباره کشورهای متخاصم و متجاوز افشاگری شود.

شرکت‌کنندگان همچنین در پیامی به بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه بر حمایت خود از دمشق تاکید و اعلام کردند که «ما رفع محاصره و لغو تحریم‌های ظالمانه علیه سوریه را که نقض قوانین بین‌المللی است، خواستاریم».

سومین همایش سندیکاهای کارگری جهان برای حمایت از کارگران و ملت سوریه در برابر محاصره اقتصادی دیروز (یکشنبه) با حمایت رئیس‌جمهور سوریه آغاز به کار کرد که در آن بیش از ۱۰۰ سندیکای عربی و خارجی و ده‌ها خبرنگار و سیاستمدار حضور داشتند.

در این همایش دو روزه موضوعاتی مانند غیر قانونی بودن اقدامات تحمیلی یک‌جانبه علیه ملت سوریه و تاثیرات و تبعات منفی محاصره علیه کارگران و ملت سوریه و نقش سندیکاها در افشای تفکر تکفیری و دروغ پردازی‌های کشورهای حامی تروریسم مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

متن کامل خبرگزاری سانا

دمشق-سانا

رئیس جمهور دکتر بشار اسد امروز با هیئتی از شرکت کنندگان در سومین همایش سندیکاهای کارگری جهانی برای اعلام همبستگی با کارگران ومردم سوریه که در دمشق برگزار می شود دیدار کرده اند.

رئیس جمهور به اهمیت ملاقات با سندیکاها وسازمان های کارگری که به عنوان نماینده قشر کارگر تلقی می گردد اشاره کردند ونیز بر اهمیت این قشر در هر جامعه چراکه بیانگر هویت ملی وقومی هر کشوری هست ولذا اگر اوضاع این قشر خوب باشد این به معنای اینکه اوضاع جامعه خوب هست, اشاره نمودند.

رئیس جمهوری از شکاف بزرگ مرتبط به تعادل موجود در جهان حرف زدند وگفتند این شکاف ظاهر شد به علت اینکه قوای تولید کننده علیرغم اینکه قشر اعظم جوامع تشکیل می دهد اما فعلا در تصمیم گیری یا دریافت سود شریک نیست به سبب وجود قدرت مالی بزرگ که به دنبال کنترل جهان وتحقق منافع خصوصی خود که منافی منافع قشر کارگران که بیانگر منافع واقعی ملت ها است .

رئیس جمهور دکتر بشار اسد به نقش اصلی کارگران سوریه در طول تاریخ که به صورت جلی در دفاع از کشور در مقابل گروه های تروریستی چه در ادامه فعالیت وکار آنان علیرغم خطرات چه در دفاع از اماکن شغل وروستاها وشهرهای آنان تجلی یافت اشاره نموده اند وتاکید کردند که سوریه همواره اعتقاد داشت که نقش کارگر بسیار حایز اهمیت در جامعه ونقش اصلی برای ثبات اجتماعی واقتصادی ایفا می کند ایشان افزودند که ساخت وساز کشور از مشارکت تمام اقشار جامعه از جمله کارگران چراکه قشر اعظمی جامعه تشکیل می دهد شروع می شود.

رئیس جمهور  دکتر بشار اسد به سوالات حضار که اعتقاد راسخ خود به پیروزی وموفقیت سوریه در نبرد خود علیه تروریسم بیان داشتند ونیز از مقاومت مردم سوریه در مسیر حفاظت از یکانگی وتمدن کشور شان قدردانی کردند, پاسخ دادند.

حضار نیز حمایت وایستادن در کنار مردم سوریه در مقابل تحریم ومحاصره ظالمانه تحمیل شده توسط کشورهای متخاصم سوریه اعلام کرده اند .