اخبار

حدود دو میلیون کودک آفریقایی از رفتن به مدرسه محرومند

سازمان ملل متحد؛
حدود دو میلیون کودک آفریقایی از رفتن به مدرسه محرومند

سازمان ملل متحد اعلام کرده است حدود دو میلیون کودک در آفریقا به مدرسه نمی روند.

خبرگزاری شین هوآ گزارش داد سازمان ملل متحد اعلام کرده است حدود دو میلیون کودک در آفریقا به مدرسه نمی‌روند.
بر اساس این گزارش، سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه گفت: خشونت‌ها سبب شده است بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار کودک در سراسر هشت کشور واقع شده در غرب و مرکز آفریقا نتوانند به مدرسه بروند.
اری کانکو سخنگوی آنتونیو گوترش به گزارش صندوق کودکان ملل متحد -یونیسف- اشاره کرد و گفت: ۹ هزار و ۲۷۲ مدرسه در بورکینافاسو، کامرون، چاد، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، مالی، نیجر و نیجریه «در نتیجه ناامنی» تعطیل شده است.
او گفت: تعداد مدارسی که در ماه ژوئن تعطیل شدند در مقایسه با پایان سال ۲۰۱۷ سه برابر شدند. حدود دو میلیون کودک در آفریقا از رفتن به مدرسه محرومند
در گزارش یونسف هشدار داده شده است که هدف قرار دادن عمدی مدارس، دانش آموزان و معلمان در سراسر منطقه جریان دارد و سبب محرومیت حق این کودکان برای یادگیری می‌شود و آن‌ها و جوامعشان در ارتباط با جان و آینده خود نگرانند.
یونیسف و شرکایش در این گزارش از دولت ها, نیرو‌های مسلح و جامعه بین المللی خواسته اند اقدامی قاطع برای متوقف کردن حملات و تهدید‌ها علیه مدارس، دانش آموزان، معلمان و دیگر پرسنل مدرسه در غرب و مرکز آفریقا اتخاذ نمایند.
یونیسف در گزارش هشدار کودکان که ضمیمه گزارش اصلی شده، اعلام کرد کودکانی که به مدرسه نمی‌روند با خطراتی مواجه هستند که هم سن و سالان آن‌ها که به مدرسه می‌روند با آن مواجه نیستند.
در این گزارش آمده است:» آن‌ها در معرض خطر بزرگتر عضو گیری توسط گروه‌های مسلح قرار دارند. » این گزارش می‌افزاید: «دختران با خطر شدید خشونت‌های مبتنی بر جنسیت مواجه هستند و بیش از پیش به کودک همسری وادار می‌شوند و این در حالی است که آن‌ها با بارداری‌های زودهنگام و زایمان مواجه می‌شوند که جان و سلامت آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.
در این گزارش خاطرنشان شده است: «کودکان بدون آموزش با آینده‌ای عاری از امید مواجه می‌شوند. » در این گزارش خاطرنشان شده است: «زندگی کودکی که به مدرسه نمی‌رود، در واقع یک تراژدی از فرصت‌های محقق نشده و از دست رفته محسوب می‌شود. «