اخبار ویژه, سرتیتر

اتحادیه اروپایی و ماکرون، هم‌دستان امپریالیسم آمریکا!

trump_terror

منبع: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی
تارنگاشت عدالت

کمونیست‌های فرانسوی نسبت به خطر جنگ در خاورمیانه هشدار می‌دهند

در ماه ژوئن، پس از حمله تحریک‌آمیز موشکی به نفتکش‌ها در خلیج فارس، شش سازمان کمونیست فرانسوی، از جمله حزب کمونیست انقلابی فرانسه و قطب برای زایش کمونیستی در فرانسه، بیانیه مشترکی را پیرامون خطر فزاینده جنگ در خاورمیانه صادر کردند.

بیانیه اشاره می‌کند که رییس‌جمهور ایالات متحده به طور یکجانبه «برنامه جامع اقدام مشترک» را که «یک پیشرفت غیرقابل انکار برای حفظ صلح در خاورمیانه» بود، رد کرد.

احزاب امضاء‌کننده خاطرنشان می‌کنند که حاکمان ایران که حزب کمونیست (توده) را سرکوب کردند و از جزم‌گرایی مذهبی برای توجیه بی‌عدالتی اجتماعی استفاده می‌کنند، مطمئناً مردم مترقی نیستند. اما، این دلیل حملات ترامپ به آن‌ها نیست. امپریالیسم آمریکا، درست شبیه مورد ونزوئلا، یک روند را برای نابود کردن ایران از طريق خفه کردن اقتصاد آن پیش می‌برد

در این بستر بود که فلورنس پارلی، وزیر نیروهای مسلح فرانسه اعلام کرد که فرانسه تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را تشدید خواهد کرد. در عین‌‌حال، در بیانیه مشترک کمونیست‌های فرانسوی آمده است که روزنامه‌نگاران و «کارشناسان» لیبرال در کانال‌های تلویزیونی فرانسوی، ایران را به قلدری متهم می‌کنند و با این عمل نشان می‌دهند مطبوعات فرانسوی چگونه در خدمت امپریالسم قرار دارند. کمونیست‌های فرانسوی حملات تحریک‌آمیز موشکی به نفتکش‌ها در خلیج فارس را به مثابه یک دست‌آویز دیگر در خدمت به نقشه‌های جنگی امپریالسم آمریکا ارزیابی می‌کنند.

سازمان‌های کمونیست امضاء کننده بیانیه مشترک از رییس‌جمهور فرانسه (و از همتایان او در اتحادیه اروپایی) می‌خواهند جنگ‌افروزی ایالات متحده و اسرائیل را علیه ایران محکوم کنند

سازمان‌های کمونیست امضاء کننده بیانیه مشترک از رییس‌جمهور فرانسه (و از همتایان او در اتحادیه اروپایی) می‌خواهند جنگ‌افروزی ایالات متحده و اسرائیل را علیه ایران محکوم کنند. علاوه بر این، آن‌ها از دولت ماکرون می‌خواهند دادن تجهیران نظامی به عربستان سعودی را متوقف نماید، زیرا عربستان از آن‌ها در تجاوز به یمن استفاده می‌کند و به گفته سازمان ملل متحد موجب فجایع انسانی شده است.

برای بیانیه مشترک به نشان زیر مراجعه نمایید:

http://www.pcrf-ic.fr/Pologne-Iran-anticommunisme-danger-de-guerre-declaration-unitaire-d

http://icp.sol.org.tr/europe/and-macron-accomplices-us-imperialism