پرش به محتوا

ایران می تواند برای ایالات متحدۀ آمریکا و هم پیمانانش به جهنم تبدیل شود – ولانتین واسیلسکو – حمید محوی

usa_war_col


ایران می تواند برای ایالات متحدۀ آمریکا و هم پیمانانش

به جهنم تبدیل شود 

ولانتین واسیلسکو Valentin Vasilescu

کارشناس نظامی، فرمانده دوم پایگاه هوائی اوتوپه (در رمانی) 

مرکز پژوهش های جهانی سازی. 25 مه 2019

ترجمۀ حمید محوی

گاهنامۀ هنر و مبارزه. 27 مه 2019


تجاوز خشونت آمیز آمریکا علیه ایران با همان ساز و برگی که علیه عراق، لیبی یا یوگوسلاوی به کار برده شده آغاز شود، یعنی با تحمیل «منطقۀ پرواز ممنوع» برای هواپیماهای ایرانی در فضای هوائی خودشان، و سپس با حملۀ هوائی و پرتاب موشکهای کروز آمریکائی ادامه خواهد یافت.

ولی ایران با حساب فراتر از ده سال پیش استراتژی مؤثرترین پاسخ هائی را تدارک دیده که می تواند شگفتی نامطلوبی برای آمریکائی ها به وجود بیاورد.

حقیقت این است که…


 1. دریافت متن کامل ار اینجا


۱ دیدگاه »

 1. میان ماه من با ماه گردون…
  ویدیوی کوتاهی از اطوان میباشد(آدرس آن در پایان) که مانند هزاران کتاب و متخصص نظامی داده های منطقه را با چند جمله بیان میکند. با وجودیکه زیادی از ایران سپاسگذار است که میتواند برعکس آن صادق تر باشد؛ ولی در این یک مورد بعنوان نماینده سرمایداران ملی عرب با ماتریالیسم دیالکتیک پیگرانه ای به مسئله پر داخته است.
  بگذارید این ویدیو را ببینند و لاکچری ها لرزان و گریان (از خیابان تخت تاوس به بالا) باز هم بگویند «عرب های ملخ خور»!
  این قوم مرگشان نزدیک است.
  ویدیوی اطوان هنوز سه ساعت از آن نگذشته بود که ترامپ هم واقعیت بیان شده گفته های اورا دریافت و بلافاصله وال استریت تغییر خط داد. هرچند ترامپ بعنوان بهترین آس وال استریت بخاطر داده های اقتصادی در آمریکا مجبور است روزی چندین بار دروغ بگوید (مطبوعات آمریکا) و روزی چند بار خط، مشاور و پوشک عوض کرده و شبانه چراغ خاموش به عراق رفته از حشد شعبی ها تقاضای حفاظتِ نیروها و پادگانهای نظامی آمریکایی را نماید!! آری حقایق برای بعضی ها دیرتر روشن میشود آنهم زمانیکه بچه ها در ایران در خیابان با این حقایق لطیفه های دلنشین و شادی آفرین تعریف میکنند.
  اختلاف است میان یک عرب مبارز ضد امپریالیست و یک لهستانی که کشورش صد در صد نوکر امیال و خواسته های امپریالیسم آمریکا در کنار اوکراین میباشد.
  بیخود نبود که اولیانف لنین رهبر انقلاب اکتبر از «آسیای پیشرو و اروپای پس گرا» سخن گفت.
  از همه اینها مهمتر در جنگها افکار عمومی جهانی، بالاخص افکار عمومی دوکشور متخاصم میباشد که سرنوشت جنگ را تعیین میکند. این قانونی است جاودانه که تاکنون در سراسر جنگها در تاریخ بشری صحت خود را باثبات رسانیده است. در دوران نانوتکنیک مهم آن نیست که در زمان حاضر کشوری که مورد ظلم قرار میگیرد در کدامین تکامل تولیدی میباشد! مهم آنست که اراده کند دست به اسلحه برده و همزمان دست به جبران عقب ماندگی تکنیکی خود بنماید.
  ما هم در کشور شوراها و هم در ویتنام شاهد این تکامل تکنیکی در لوازم هجومی و دفاعی بوده ایم که همیشه باعث شکست مفتضحانه کشور متجاوز گردیده است.
  akharinkhabar.ir/politics/5297143

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: