سرتیتر

تشکیل جبههٔ دفاع میهنی؛ پاسخ ملت ایران به بحران‌آفرینی امپریالیست‌ها

امپریالیسم امریکا در ادامهٔ اقدامات بحران‌آفرین خود پس از خروج یکجانبه از برجام، آشکارا به سیاست جنگ‌افروزی متوسل شده است.

در پی اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان «سازمان تروریستی» و تشدید تحریم‌ها علیه ایران، اینک با نشانه‌های آشکار تهدید نظامی مواجهیم.

پس از انفجار چهار فروند کشتی تجاری در آب‌های ساحلی امارات متحده عربی، آسوشیتدپرس اعلام کرد «گروهی مرکب از کارشناسان نظامی امریکا در بررسی‌های اولیه به این نتیجه رسیده‌ است که این انفجارها کار ایران یا گروه‌های مورد حمایت ایران بوده است».

این ادعا یادآور اظهارات پاتریک کلاوسون، عضو ارشد اندیشکدهٔ «مؤسسهٔ واشنگتن» و از حامیان اسرائیل در سپتامبر ۲۰۱۲ است که گفته بود باید به هر ترتیب، ازجمله با توسل به عملیات پرچم دروغین، ایران را به اقدام نظامی علیه امریکا واداشت.

در این میان، مقامات امریکایی، به‌عنوان نمونه مایک پمپئو وزیر امور خارجه، در حالی از «تهدیدات ایران» سخن می‌گویند که حضور ارتش متجاوز ایالات متحده در منطقهٔ خلیج فارس و کشورهای این حوزه همواره ازجمله مهم‌ترین عوامل تهدید امنیت و ثبات منطقه بوده است.
روشن است که ایران در دامی که امپریالیست‌ها پهن کرده‌اند نخواهد افتاد و آغازکنندهٔ درگیری نخواهد بود، اما درعین‌حال بدیهی است که درصورت کوچک‌ترین اقدام تجاوزکارانهٔ امپریالیسم، با تمام توان از استقلال و حق حاکمیت ملی خود دفاع خواهد کرد.
این جنگی است که شاید آغازش به‌دست امریکا رقم بخورد، اما زمان و چگونگی پایان‌دادنش در اختیار آن‌ها نخواهد بود.

ملت بزرگ ایران که در طول صد و اندی سال گذشته، دو انقلاب بزرگ را علیه استعمار و استبداد صورت داده و در راه دستیابی به استقلال و آزادی و عدالت اجتماعی فداکاری شایان کرده است، متجاوز را از کردهٔ خود پشیمان می‌کند.

تشکیل جبههٔ دفاع میهنی واکنش فوری جامعهٔ ایران به هرگونه تجاوز نظامی خواهد بود؛ جبهه‌ای که پشتوانهٔ آن «وحدت ملی» است و راه نیل به آن از اقدام عاجل به‌منظور تحقق اقتصاد مردمی، مبارزهٔ ضربتی با فساد، و به رسمیت شناختن آزادی‌های مصرح در قانون اساسی می‌گذرد.

شورای مرکزی اتحاد عدالت‌خواهان ایران

۲۶اردیبهشت ۱۳۹۸

منبع: کانال تلگرامی اتحاد عدالت‌خواهان ایران

۱ دیدگاه

  1. طاهره سلحشور says

    شورای مرکزی اتحاد عدالت‌خواهان ایران
    زنده و پیروز باد شورای مرکزی اتحاد عدالت خواهان. ننگ نفرت بر وطن فروشان

    لایک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.