پرش به محتوا

امریکا خواهان دولتی دست نشانده در ونزوئلاست!

راشا تودی- ترجمه رضانافعی

اینده ما

«خورخه آرِزا»  وزیر خارجه ونزوئلا که به روسیه سفر کرده، در یک مصاحبه خبری گفت که ونزوئلا اگراز سوی  ایالات متحده مورد حمله نظامی قرار گیرد، مصمم است تا قاطعانه از خود دفاع کند. او تأکید کرد که مبارزه کنونی علیه دولت ونزوئلا برای آن صورت می گیرد که  کنترل منابع و درآمد کشور در دست دولتی قرار گیرد که مطلوب ایالات متحده باشد. «در حقیقت، ما درگیر جنگی تاریخی  بر سر  کنترل ثروت کشورمان، برسرکنترل درآمدهای نفتی و درآمد بالقوه از منابع طبیعی  و  از منابع انرژی میهنمان هستیم.»

 او همچنین به مسائل مربوط به بحران انسانی پرداخت و گفت:  ایالات متحده و شرکایش چنین وانمود می سازند که گویا می خواهند با بحران انسانی مبارزه کنند. در حالی که ایالات متحده آگاهانه و طبق برنامه می کوشد تا با سیاست جنایتکارانه خود به بحران انسانی دامن بزند. او در این مورد اتحادیه اروپا و سازمان ملل را  نیز برای بی عملی خود سخت مورد انتقاد قرارداد و گفت که این روزها بسیارند کسانی که  از بحران انسانی سخن می گویند. واقعیت این است که ایالات متحده می کوشد تا با تشدید تحریم ها این بحران انسانی را تشدید کند.

جامعه بین المللی در حال حاضر چه می کند؟ خوشبختانه دولت پرزیدنت پوتین موضع بسیار نیرومندی اتخاذ کرده و مصرانه ازایالات متحده امریکا می خواهد که سیاست جنایتکارنه خود را در برابر ونزوئلا متوقف سازد.

اتحادیه اروپا و سازمان ملل چه می کنند؟ آنها برای محافظت از ونزوئلا که مورد تهدید دخالت نظامی قرار گرفته است، چه می کنند»؟ تقریبا هیچ کار.

 

https://deutsch.rt.com/kurzclips/87863-venezolanischer-aussenminister-greift-kriminelle-us-politik/

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: