اخبار ویژه

نقش دلواپسان آمریکا در حمله به سفارت کره شمالی در اسپانیا و دستگیری آنها!

پس از بن بست رسیدن مذاکرات هسته ای بین دو کشور کره شمالی و آمریکا دولت آمریکا که متهم شده بود در مذاکرات اخیر به علت بی توجهی به خواسته های کره شمالی و پافشاری بر خواسته های امپریالیستی خود این مذاکرات را به بن بست کشانده است دست به راهکارهای جدیدی زد.

نکته جالب توجه این بود که قبل از شروع مذاکرات اول بین آمریکا و کره شمالی به برادر ناتنی رهبر کره شمالی سوء قصد شیمیایی در فرودگاه مالزی صورت می گیرد که منجر به مرگ وی می گردد در این رابطه چند نفر دستگیر که به مرور پس از تحقیقات پلیس مالزی مجبور به آزاد کردن آنها می شود.

قبل از دور دوم مذاکرات مشکوک به سفارت کره شمالی در مادرید صورت می گیرد که پس از تحقیقات پلیس اسپانیا معلوم می شود که کسانی که به سفارت حمله کرده‌اند با سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا سیاه و یا اف بی آی در ارتباط بوده اند.

هر دوی این به اصطلاح حوادث چه مرگ مشکوک برادر ناتنی رهبر کره شمالی و چه حمله به سفارت کره شمالی در اسپانیا نشان می دهد که دولت در سایه در آمریکا به شدت با مذاکره بین دولت ترامپ و کره‌شمالی مخالف بوده و سعی می کند با به وجود آوردن چنین حوادثی و حتی دست زدن به جنایت مانی مذاکرات و رسیدن به یک توافق بین دو کشور گردد.

البته در اینجا باید توجه داشت که دلواپسان دولت در سایه از قدرت بسیار عظیمی برخوردار است و این دلواپسان احتمالاً قادر خواهند بود که این مذاکرات را بطور کامل به بن‌بست بکشاند حالا باید منتظر بود که در آستانه دور سوم مذاکرات چه حادثه ای ساختگی جدیدی توسط دلواپسان طراحی میشود.

به گزارش رویترز، دو منبع آگاه خبر دادند که مقامات آمریکایی یک تفنگدار دریایی سابق آمریکا را که درحال حاضر عضو گروهی است که گفته می‌شود در ماه فوریه به سفارت کره شمالی در مادرید حمله کرده و اقدام به سرقت تعدادی از وسایل الکترونیک این سفارت کردند را بازداشت کرده اند.

کریستوفر آن، روز پنجشنبه بازداشت شد و روز جمعه در دادگاه فدرال لس آنجلس حضور یافت. در ماموریتی مرتبط، نیروهای فدرال آمریکایی روز شنجشنبه به آپارتمان آدریان هونگ، رهبر گروه موسوم به «دفاع مدنی چئولیما»، گروهی که به دنبال سرنگونی رهبر کره شمالی است یورش بردند. البته در زمان حمله نیروهای آمریکایی وی در آپارتمانش حضور نداشت.

دادگاه اسپانیا درباره واقعه 22 فوریه گزارش داد که 10 نفر با حمله به سفارت و بعد از ضرب و شتم پرسنل و گروگان‌گیری متواری شدند. بازرسان اسپانیایی اعلام کردند که مهاجمان چندین کامپیوتر و هارد درایو را از سفارت به سرقت برده و به آمریکا متواری شده‌اند. البته این افراد بعد از ورود به آمریکا اقلام به سرقت برده را به مقامات اف بی آی تحویل داده اند.

وزارت خارجه کره شمالی با تروریستی خواندن این حمله به صورت ضمنی اف بی آی را عامل این حادثه خواند. البته وزارت خارجه آمریکا گفت که واشنگتن هیچ ارتباطی به این جریان نداشته است.