اخبار ویژه, سرتیتر

مادورو: هزینه مزدوران امپریالیسم از طریق دارائی های مسدود شده ونزوئلا در آمریکا تأمین می شود (رضا پهلوی سلام میرساند)

به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛ دولت ونزوئلا و نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور روز شنبه اعلام کردند آمریکا دارایی های ونزوئلا را مسدود و آن را صرف به کار گیری مزدوران خارجی می کند تا از طریق ارتباط با مخالفان دولت, در کشورهایشان اقدامات تروریستی انجام دهند.
خورخه رودریگز وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد از طریق سرویس های اطلاعاتی خبرهایی به دستش رسیده است که ثابت می کند افرادی که برای انجام «ترور» در السالوادور, گواتمالا و هندوراس استخدام شده اند, به کمک مبالغ سنگینی به کلمبیا کشور همسایه اعزام شده اند تا «قتل های انتخابی» انجام دهند و در بخش خدمات عمومی «خرابکاری» کنند.
نیکلاس مادورو رئیس جمهور مردنی و قانونی ونزوئلا نیز بر ابن گفته ها تأیید گذاشت. مادورو طی سخنانی در یک گردهمایی مقابل چندین هزار نفر از طرفداران خود بر این حقایق تاکید کرد که در کاراکاس تجمع کرده بودند.
دو ماه پیش در تاریخ بیست و سوم ژانویه, خوان گوایدو از مخالفان مادورو بدستور امپریالیسم امریکا طی کودتائی شکست خورده خود را رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا نامید.
مادورو و رودریگز, روبرتو مارِرو نماینده راستکرای پارلمان ونزوئلا, رئیس دفتر و بازوی راست گوایدو را به دریافت «پول کلان» از آمریکا و سازماندهی عملیات ترور و.وحشت متهم کردند. دستگاه اطلاعاتی ونزوئلا بدستور دادگاه عالی این کشور روز پنجشنبه ماررو را بازداشت کرد.
به گفته دولت, آمریکا حدود 30 میلیارد دلار از دارایی های ونزوئلا را مسدود کرده است.
وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا گفت: «گوایدو پول می دزدد و ماررو به عنوان واسطه مالی عمل می کند.
رودریگز هنگام سخنرانی خود در تلویزیون اسنادی را ارائه کرد که از مکالمات ضبط شده ماررو و گوایدو در شبکه واتس اپ بدست آمده بود. بر اساس اسناد ارائه شده, خوان گوایدو و روبرتو ماررو در خصوص انتقال این پول ها برای تأمین گروههای مسلح تحت حمایت ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا برنامه ریزی می کنند.
وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا همچنین گفت: «مکالمات میان گوایدو و ماررو اثبات می کند یک میلیارد دلار برای پرداخت به افراد مجرم اختصاص داده شده است».
خوان گوایدو رئیس پارلمان ونزوئلا که مخالفان دولت در آن حائز اکثریت هستند, از تحریم های آمریکا حمایت می کند و از جامعه بین المللی می خواهد این تحریم ها را تشدید کنند.
واشنگتن روادید بیش از 300 نفر از افراد نزدی به حکومت ونزوئلا را تعلیق و دارایی های نفتی این کشور را در آمریکا مسدود کرد.
قرار است از بیست و هشتم ماه آوریل صادرات نفت ونزوئلا تحریم شود.
آمریکا و اتحادیه اروپا آزادی فوری روبرتو ماررو را خواستار شده اند. وزیر دادگستری ونزوئلا ماررو را به هدایت «شبکه های تروریستی» و در اختیار داشتن «اسلحه و مقادیر زیادی ارز» متهم کرد.
روبرتو ماررو رئیس دفتر گوایدو در هنگام بازداشت اعلام کرد: «دستگاه اطلاعاتی دو فقره تفنگ و یک نارنجک را به عمد در خانه من گذاشته بود.»

گفتنی است که چند ماه پیش نیز رضا پهلوی باقی مانده خاندان سلطنتی سابق نیز درخواست مشابهی از ترامپ داشته است که دارایی های مسدود شده ایران و دارایی هایی که در نتیجه تحریم مردم ایران در بانک های امریکایی انبار شده اند را در اختیار اپوزیسیون که منظور شخص وی می باشد قرار بدهد.

این نشان می دهد که این پیشنهاد پهلوی‌ها ساخته و پرداخته ذهن آنها نیست بلکه جزئی از سیاست امپریالیستی آمریکا برای براندازی در کشورهای مخالف می باشد.

مردم ایران می توانند داوری کنند که افرادی مانند رضا پهلوی و موارد مشابه در میان اپوزیسیون چپ و راست ایرانی تا چه حد خائن و دزد وطن فروش می باشند.